Se nem jobb, se nem bal - magyar!
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Elfelejtettem a jelszt
 
j cikk

Tartalom

 

 

Kapitalizmus van.

 

 

 

         Mostanban a kiltstalansg miatt termktelen s dlre nem jutott eszmecserk rsztvevi sokszor szttrt karokkal, s ezzel a tehetetlensggel megbkl, vagy ppensggel rendreutast megllaptssal fejezik be a vitt: "Mit akarsz? Kapitalizmus van!". s a gondolat itt lebnul. Mintha nem lenne tovbb. E tnymegllaptshoz ugyan semmi ktsg nem fr, br a rendszervlts eltt s kezdetn senki ki nem ejtette a szjn a kapitalizmus szt; az "illetkesek" leginkbb tbbprti polgri demokrcirl, szocilis piacgazdasgrl beszltek, st ez a kifejezs kerlt az j alkotmnyba is. Senkinek nem volt politikai mersze hozz, hogy nyltan meghirdesse a kapitalizmust. Idpontot nehz lenne meghatrozni, de hossz vek elteltvel egyes politolgusok, flnken krltekintve, elvtve kezdtek szlni a kapitalizmusrl, azt kveten, hogy Horn Gyula elllt a "szocialista tksek" megteremtsre vonatkoz kptelen tletvel, s a kapitalizmust, mint elrend clt emltette. A globalizmus fokozd rvnyeslsvel prhuzamosan pedig mr mintegy a kapitalizmuson is tlmutat vadkapitalizmusrl beszlnek – mr akik mernek szlni – de javarszt k is gy tve, mintha az ismeretlen mdon s teljesen vratlan sorscsapsknt, azaz nem a rendszervlts kvetkezmnyeknt szakadt volna a nyakunkba. Maguk a hatalmon lvk azonban azta is kerlik a kifejezs hasznlatt, mintha nem is ltezne, mintegy azt rzkeltetve, ha ltezik is, neknk semmi kzk hozz. (Ezrt ennek az rsnak a cme utn akr krdjelet is biggyeszthetnnk).

Trtnik minden annak ellenre, hogy senki, de senki eltt nem titok: kapitalizmusban lnk. Ha pedig mr ljk, mondjuk is ki – ez lenne a termszetes. A nyilvnossg eltt azonban mgis szinte minden frumon tovbbra is kerlik a kifejezst. E furcsa, de vletlennek semmikppen nem tekinthet eljrsban tkrzdik a kapitalizmus nvdelme is. A hozz kapcsold kzenfekv magyarzat ugyanis az, hogy a sz mgtt meghzd tartalom trtnelmileg lejratta nmagt, hiszen kt vilghbort is zdtott az emberisgre s szntelen hborskodssal, vlsggal s "vlsgkezelssel" jr. A Nemzetkzi Valutalap kutatinak szmtsai szerint – akiket pedig e vonatkozsban igazn nem vdolhatunk rszrehajlssal – csak a huszadik szzad utols negyedben megkzelten szz pnzgyi-gazdasgi vlsg volt a vilgon. De napjainkban is ez a helyzet; ki tudn megmondani, hogy vget rt-e a vlsg, vagy mr egy jabban lnk, illetve sszeszmolni, hogy hny hbor folyik? s fleg, hogy mg mennyit terveznek? A tke azonban sohasem ismeri el a sajt rendszere szerves hibit. (Az elz rendszer knyszerbl meg-megtette). Ennek okn, s mert trtnelmileg tovbbra is versenyben ll egy szocilis szempontokbl sokak ltal jobbnak tartott trsadalmi rendszerrel, a manipulcit egybknt is egyik f fegyvereknt alkalmaz tks gondolkods ms nevet keresett a kapitalizmusnak. Megszletett a piacgazdasg, a szocilis piacgazdasg, a jlti trsadalom, az nszablyz trsadalom, stb. fogalma. Ugyancsak ebbe az irnyvonalba illeszkedik a Soros-fle nyitott trsadalom, amely fleg arra hvatott, hogy megakadlyozza a nemzeti trsadalom kialakulst.

El kell ismerni, sokan azok kzl – gondolom, hogy a reform-kommunistk, de a szervezd jobboldali erk jelents rszt is kzjk sorolhatjuk – akik gy, taln szndkuktl fggetlenl is leplezve, de kzremkdtek nlunk a kapitalizmus megteremtsben, a rendszervltson dolgozva, szintn hittek egy jobb trsadalomban. Msok mr az els lpsek lttn megsejtettk az igazsgot, ismt msok pedig megrmltek, mert rjttek, hogy hamisak a jelszavak, melyek mgtt ms nem is hzdhat meg, mint a kapitalizmus. A kapitalizmust viszont akartk is, meg nem is, hiszen a tbbsgk a szocializmusnak tartott tkementes prtllami rendszerbl valamifle msik, csak jobb, de ugyancsak tkementes trsadalmat kpzelt el. Pedig ht tudniuk kellett, hogy ez naivits.  

Napjainkra visszatrve, mindenkppen bajt jelez azonban, ha a tmakrben foly eszmecserk, a rsztvevk eltr politikai alapllsa ellenre is, a "Mit akarsz? Kapitalizmus van!" lemond megllaptssal fejezdnek be, megakadnak brmifle kit, vagy tvlat krvonalazsa nlkl. Mintha az egybknt vitathatatlan sivr kiltstalansg tnylegesen, visszavonhatatlanul, egyszer s mindenkorra uralna mindent s mindenkit, mintha a visszafejlds megllthatatlan lenne.

De van ms baj is, taln mg nagyobb is, spedig ha a vitzk egy rsze idig sem merszkedik el, hanem szembetl manipulatv szndkkal olyasmit rzkeltet, hogy tulajdonkppen nem is volt rendszervlts. Egyesek lpten-nyomon olyan politikailag megfoghatatlan, ravaszkod megfogalmazsokkal szdtenek bennnket, hogy amit jelenleg tlnk, annak "a szocializmusra visszanyl trtnelmi okai vannak", "posztkommunista szellem uralkodik", s mindaz, amitl szenvednk "posztszocialista kvetkezmny", "a krdrizmus uthatsai" rvnyeslnek, st a "kdrizmus jravirgzsa" folyik, stb.

Mindazok szmra azonban, akik az elmlt hsz v esemnyeit, kztk a keserveit, kudarcait, veresgeit tltk, s nem is felejtettk el, szinte hihetetlen, hogy akadnak, akik azzal szeretnnek mtani bennnket, hogy e kt vtized, benne napjaink minden gondja-baja a szocialista korszak terhre rand. Amelyben, egybknt, az ilyesmiket hangoztat, mindenkinl mindent jobban tud, mindig jl helyezked, ltalban neoliberlis belltottsg szellemi komisszrok nagy rsze ugyanolyan jl lt, mint ma – st, hasonlthatatlanul jobban, mint a tbbsg, akkor is, ma is – s ki-ki a vrmrsklete szerint, de ekkor mg egybehangzan, st egymssal versengve, a kapitalizmust szidta! k ugyanis mindig hatrozottan killnak, … hol az egyik, hol a msik oldal mellett. Bizony-bizony igencsak aggaszt trsadalmi problma, hogy ma ismt majdhogynem csak k kapnak frumot. Ne tetzzk ht a bajt azzal, hogy elhisszk, vagy egyszerem sztns, meggondolatlan llsfoglalsnak tekintjk a fenti lltsaikat, hiszen nyilvnvalan a nlunk kialakult vadkapitalizmus, azaz a kormnyzati szintre emelt vesztegets, jogtalan elnyszerzs, cmeres gazembersg lczott, de tudatos vdelmvel llunk szemben. Ne hagyjuk magunkat flrevezetni. Amit most tlnk, annak mr ugyangy semmi, de semmi kze a szocializmushoz, mint ahogy a magt magyarnak s szocialistnak nevez MSZP-nek is ppen a szocializmushoz van a legkevesebb kze, de mg mintha a magyarsghoz sem lenne mr; egyedl a prt mivolta tagadhatatlan. Ugyanez mg inkbb ll az SZDSZ-re (amely mindemellett mg kifejezett magyarellenessget is tanst), a mostani MDF-re, de bizonyos tekintetekben tulajdonkppen ms prtokra is.

A bellk tudatosan verbuvlt hatalmi elit ("elit"?) tbbsge csak azt ltja s lttatja, nnepli s nnepelteti mg most is – habr mr teljesen trgytalan – hogy nincs szocializmus, nincs Kdr Jnos; holott azon kellene sajnlkoznia, hogy ma mr nincs Ikarus, Ganz-Mvag, Ganz Mszer Mvek, Csepel Mvek, Rba, MOM, Tungsram s Bbolna, meg magyar lelmiszeripar sem, amelyek – ha nem verik szt, s nem rustjk ki ket – ma is megllnk a helyket a nemzetkzi versenyben. A magyar ipar felszmolsban s a mezgazdasg sztversben ppen ez az elit, fleg az elmlt nyolc v, hatalmon mr elzleg is volt kormnyzati krei s a klfldi prtfogik a bnsk. Ezt takargatand, hazudnak a mltrl, hamis jvvel lltatnak, hogy eltereljk a figyelmet a jelenrl, s kisajttsk a jvnket. A most folyt vlasztsi kampny sorn is tapasztalhattuk, hogy egymssal versengve grtek s grtek, tudva-tudvn, hogy gysem kpesek, de nem is ll szndkukban betartani az greteiket. nmaguk is tisztban vannak vele, hogy most – mg a nagy jindulattal felttelezett esetleges j szndk mellett is – tbbnyire csak az tarthat be, ami illeszkedik a globalista nagytke ignyeihez, ez azonban szinte sohasem esik egybe a np, az orszg rdekeivel. Ezrt legynk tudatban, hogy a hatalom-vromnyos, legyen baloldali, vagy jobboldali, valjban ennl lnyegesen tbbet nem is grhet. Ha mgis megteszi – nem mond igazat. A mostani orszggylsi vlasztsokon azonban az greteken tl van egy mindennl fontosabb cl: a nemzeti rdekeket elrul, npirt politikt folytat, a httrben vltozatlanul fennll MSZP-SZDSZ szvetsg eltvoltsa a hatalombl. Erre csak egy er kpes, a Fidesz-KDNP. Gyzelmtl azonban a helyzetnek csupn nagyon lass – s csak remlhetleg kedvez – vltozsa vrhat. Nagy remnyeket senki nem tpllhat. Maximum arra szmthatunk – az adott krlmnyek kztt ez sem kevs – hogy a lass pozitv vltozsokat elsegt intzkedseket foganatost.

Legalbb kt nyomaszt krlmnyt ugyanis szem eltt kell tartanunk. Egyrszt, a sok fontos kulcspozcit megrz szocialista-neoliberlis koalci szabotlni fogja a kormny minden lpst, s emellett, ahogy Gyurcsny Ferenc nyltan be is grte, kemny – rtsd: hazug s gtlstalan – ellenpropagandt fog folytatni. A legfontosabb azonban, hogy tudatosan lerombolt orszgot, s minden tekintetben lepusztult helyzetet hagy maga utn, amellyel a Fidesz-KDNP-nek a nehznl is nehezebb lesz megbirkznia. Msrszt azrt is, mert maga a Fidesz-KDNP is ugyanezen kapitalista keretekben, azaz a jelenleg uralkod krlmnyek kztt kormnyozhat, s kvn is kormnyozni. Legfeljebb, ha akar, ezen keretek kztt is tallhat s kialakthat fogdzkat egy olyan politikhoz, amely jobban illeszkedik a magyar rdekekhez. Klnbsg teht lesz is, meg nem is. (Mivel mi magyarok azt tartjuk magunkrl, hogy a labdargshoz mindannyian rtnk – amiben taln van is valami – a legszemlltetbb, ha azzal a labdarg hasonlattal lek, hogy br jl rzkelhet klnbsg van a Fradi s az MTK kztt, de mindkt csapat az NB I-ben jtszik!). A Fidesz most mgis olyan helyzetbe kerl, hogy lenyesegetheti a vadkapitalista kinvseket, felszmolhatja az intzmnyes korrupcit, kpviselheti a magyar rdekeket, rtkeket, s mg a korbbi tvedseit is jvteheti, kztk azt a baljs mellfogst – hogy bnnek ne nevezzk – amikor az EU csatlakozsi szerzds trgyalsakor kitette a magyar fldet a szabad forgalmazssal jr klfldi felvsrls veszlynek. Mindehhez azonban olyan szleskr npi tmogatsra lenne szksge, amely megteremtdben van ugyan, de nem lesz egyszer a teljes kivvsa, mg nehezebb lesz megtartani. (Ez pedig dnt krds, ezrt ms szempontokbl vizsglva, albb mg vissza is trek r.)

A politikai paletta ttekintst befejezve, megllapthatjuk, hogy tovbbra is csak kt kis parlamenten kvli prt adja nmagt kvetkezetesen, hven az ideolgijhoz, s leplezi le a np- s nemzetellenes trekvseket, eredjenek akr jobb-, akr baloldalrl: a MIP s a Munksprt. (A Jobbik esetben a krdjelek uralkodnak). Mondhat rjuk brki, amit akar, de nyltan, egyrtelmen s hitelesen csak ez a kt prt vdelmezi a nemzeti rdekeket, illetve a dolgoz osztlyok s rtegek rdekeit. A Munksprt ma is flrerthetetlenl a szocializmus mellett ll, a MIP pedig a magyar t hve, amelyet Nmeth Lszl "minsgi szocializmusknt" is, Bib Istvn s ms nagy nemzeti gondolkodink pedig harmadik tknt is krvonalaztak.   

 

Napjaink szomor valsga, hogy megvalsulni ltjuk az ismert ttelt, miszerint a kapitalizmusban az ember az embernek farkasa. A nlunk – nem utols sorban jelents klfldi nyomsra – eluralkodott kormnyzati tmogatst lvez (hogy kormnyzati szintt ne mondjunk) vadkapitalizmus klnsen arra sztnzi, st knyszerti az embereket, hogy msok irnyba a rosszabbik njket mutassk. Ez az egyre ltalnosabb vl sajnlatos jelensg, pldul, semmikppen sem a szocializmusnak kikiltott rendszer maradvnya, vagy a megfoghatatlan, de knyelmes hivatkozsul szolgl posztkdrizmus kvetkezmnye. St, ha trgyilagosan szemlljk a dolgokat, el kell ismernnk, hogy a vadkapitalizmushoz kpest abban a "szocializmusban" inkbb neveltek a trsadalmi szolidaritsra. Szavakban mindenkppen. De a szavakhoz azrt valamelyest a tetteknek is igazodniuk kellett. nmagunkat csapnnk be, ha nem ltnnk utlag is, hogy brmennyire is brlhat a mlt rendszer, de gazdasgi s szocilis rtelemben bizonyos demokratikus elvek tagadhatatlanul jobban s szlesebb krben rvnyesltek, nagyobb volt mindenki szocilis biztonsga, mg ha negatvumokkal is prosult. A jelenlegi helyzet viszont annyira nyilvnvalan s egyrtelmen rossz a nagy tbbsg szmra, hogy sem ez, sem az itt kvetkez megllaptsok nem tekinthetek a rgi rendszer dicstsnek, hanem csak kifejezetten a jelenlegi brlatnak.

Sokan, szemet hunyva a valsgra, azt is kitartan ismtelgetik – halljuk a rdiban, olvassuk az jsgokban, ltjuk a tv-ben – hogy mindez azonban nem a rendszervlts, hanem pusztn annak – a kvetkezmnye, hogy "a kommunistk" a politikbl a gazdasgba mentettk t magukat. Azt pedig mindenki elismeri, st szltben-hosszban ismtli – a legtbbszr Gbbelset idzve, pedig ht eredetileg nem is az tallmnya – hogy a sokszor ismtelt lltsok, akr igazak, akr nem, az emberek fejben "igazsgg vlnak". Ha tnyleg hagyjuk ezt rvnyeslni, akkor nemcsak nem segtnk nmagunkon, hanem tragikusan rontunk a helyzetnkn. nmagunk ktjk meg a sajt keznket, ha nem nznk szembe a konkrt valsggal. A valsg pedig az, hogy pillanatnyilag, formlisan, egyprti diktatra van (br az MSZP-SZDSZ koalci ltvnyos megszaktsa ellenre a szocialista-neoliberlis sszetartozs s sszetarts felszmolhatatlan), st tnyleg ppen az az utdprt van hatalmon, amelynek a tagjai valban tmentettk magukat a gazdasgba. Csakhogy – s ezt nem szabad szem ell tvesztennk – k mr akkor sem voltak kommunistk, amikor belptek az MSZMP-be. Akik valban kommunistk voltak, azok jrszt ma is a Kommunista Munksprt tagjai. Oktalansg volna nem ltni azt is, hogy a volt MSZMP s a mai MSZP rtkrendje frontlisan szemben ll egymssal. Ezrt ma egyenesen kitntets kommunistknak, vagy szocildemokratnak, de akr baloldalinak is nevezni az MSZP-t s az SZDSZ-t, azaz a mai szocialistkat s a neoliberlisokat. Nem is hallottuk, hogy k maguk ezt akr egyszer is visszautastottk volna. Ugyanis a lakossgban a mlt rendszer irnt rtheten nvekv nosztalgia miatt ezek a brlatnak sznt minstsek inkbb csak arra jk, hogy szavazatokat hozzanak nekik. Msrszt ezzel mg a bneiket is kisebbtik, mert eltntetik a szemlyes felelssgket. Mgis tbb jobboldali politikus is grcssen ragaszkodik e vgzetes tveds gpies ismtelgetshez. Az pedig egyszeren politikai vaksg, vagy elvakultsg, ha mindazok lttn s ismeretben, ami nlunk az elmlt kt vtizedben a gazdasgban, a kzigazgatsban, a pnzgyekben, az igazsgszolgltatsban, a szocilis terleten s az let minden vonatkozsban trtnt, brki olyasmit llt, hogy nem volt rendszervlts. 

A trsadalom dnt tbbsge egyre rosszabb helyzetbe kerl vesztes, s a rendszervlts nmagban mr ennlfogva sem megkrdjelezhet; az gy megvalsult kisiklatott rendszervlts szksgessge s ltjogosultsga azonban annl inkbb. Mert nzzk csak, mivel is jrt a nagy fordulat vilgmretekben s nemzeti szinten. A vilgvlsg ellenre 2009-ben a FED, az amerikai jegybank szerept kisajtt magnbank, soha nem ltott, 46,1 millird dollros nyeresget rt el, mg 2008-ban "csak" 31,7, 2007-ben pedig 34,6 millird dollr nyeresge volt. Vlsg idejn soha nem ltott nyeresg, de csak a vilgpnzt korltlanul s ellenrizetlenl kibocst FED-nl! m tekintsnk csak szt jobban, akadnak msfle jelek is. Brazlia ktszzalkos adt vetett ki a spekulatv klfldi tkre, hogy megakadlyozza az orszgban is vlsgot kivlt, a FED ltal – mrvad elemzsek szerint tudatosan – okozott pnzgyi bubork kialakulst. A latin-amerikai fldrszen, tlnk eltren, ersdik a trekvs, hogy hasonl adt valamennyi tkebevtelre kivessenek. sszehasonltsul mondhatnnk, hogy k szocializldnak, mikzben mi latinamerikanizldunk. Izlandon, ugyancsak orszgunktl eltren, npszavazs nyomn elutastottk a bankok kvetelst, hogy a lakossgra hrtsk a vlsg kvetkezmnyeit. A tks orszgok intzkedsei teht arra utalnak, rzik, a folyamatos krzis kzepette maga a kapitalizmus kerl veszlybe, ha tmenetileg nem korltozzk a tke mohsgt. Ugyanez az nvdelmi trekvs tkrzdik a G-20 trekvsben a "szablyozott kapitalizmus" visszalltsra, a "szocil-kapitalizmus" megteremtsre, valamint Srkzy francia elnknek immr a nevetsgessgig ismtelgetett kijelentseiben, hogy erklcsss kell tenni a kapitalizmust. Szablyozott kapitalizmus azonban csak szavakban ltezhet, mivel szablyozni ugyan sokmindent lehet a kapitalizmusban is, de a tke nem tartozik ebbe a kategriba, sem nemzeti, sem nemzetkzi szinten. A tkt az erklccsel egyesteni pedig egyszeren lehetetlen, ennek mr a hangoztatsa is megtveszt, s mg a szt is kr r vesztegetni. A tke "erklcst" egybknt jl szemllteti, hogy a napjainkban ugyancsak az itt elemzett okokbl slyos pnzgyi vlsgba kerlt Grgorszgnak a nemzetkzi nagytke kpviseli azt javasoltk, hogy adja el az pleteit, cgeit, szigeteit, st az Akropoliszt is, s akkor kijuthat a vlsgbl. De itt a sajt pldnk is: mozg kamatlbra vetettek fel velnk klcsnt, ezrt hiba fizettk mr vissza tbbszrsen a tkerszt, az adssgspirlbl nem tudunk kikeveredni, st az adssgunk egyre n. Lehet itt egyltaln erklcsrl beszlni?

Nlunk mindezzel prhuzamosan msik "erklcss" trekvs is megfigyelhet: a vad-kapitalista jelensgeket nem a rendszer, hanem szemlyesen egyes "kommunis-tkbl" lett kapitalistk szemlyes erklcstelensgnek a terhre prbljk rni. A szban forg "kapitalistink" erklcsrt tnyleg nem tennm tzbe a kezemet, de azt, hogy ma mindenfle erklcstelensg lehetsges, azrt mgsem lehet "posztszocialista" kvetkezmnynek tekinteni, hanem csak a jelenlegi rendszer sajtjnak. Ezrt vgs soron ez a trekvs is e rendszernek az nvdelmi reakcija az egyre hatrozottabban megnyilvnul npi elgedetlensggel szemben. Mindebbl ki vonhatna le ms kvetkeztetst, mint hogy a kapitalizmus gye nem ll valami jl.

De menjnk tovbb, nmagunkhoz kzeledve. A kzelmltban a BBC Vilgszolglata 27 orszgban vgzett felmrse szerint csak a megkrdezettek 11%-a vlte gy, hogy a kapitalizmus jl mkdik, 23%-a javthatatlanul elhibzottnak tartotta a szabadpiaci kapitalizmust. Az amerikai Pew Research Center pedig a mlt v vgn tizenngy orszgban vgzett kzvlemny-kutatst a legutbbi kt vtizedrl. Eszerint a magyarok 77 %-a elgedetlen a demokrcival, 72%-a rosszabbul l, mint a szocializmusban. Az IMD Gazdasgkutat adatai szerint pedig a leromlott kormnyzati munka miatt drmaian cskkent a versenykpessgnk: 57 orszg kzl a 2005-s 31. helyrl a 45.-re estnk vissza. Ennek ellenre az OECD idei orszg-jelentse fenyegeten szgezi le, mindegy milyen lesz a kvetkez magyar kormny, az eldje ltal kikvezett ton kell tovbbhaladnia. s mr a magyar nagytksek is (vagy a mgttk ll multinacionlis cgek?) minden felkrs nlkl megfogalmaztk a hatpontos programjukat a kvetkez kormny szmra! A Budapestre akkreditlt eurpai nagykvetek egy csoportja pedig prjt ritkt mdon, a belgyeinkbe durvn beavatkozva, nemrg kzs nyilatkozatban tlt el nhny kzbeszerzsi dntst, mivel nem azok javra szlt, akiknek k, a diplomciai szablyokat megsrtve, lobbiznak. Tettk ezt akkor, amikor az orszgaikban is sorra robbannak ki a megvesztegetsi s korrupcis botrnyok annak ellenre, hogy az viszonyaik mr stabilabbak, a szereplik tapasztaltabbak, s nemcsak kidolgoztk, hanem mr jl be is gyakoroltk a ktes gyek elmismsolsnak az eljrsait. Kzben a valsg az, hogy az Eurpai Bizottsg tavaly novemberi jelentse szerint a teljesen szokatlan s indokolatlan mess adkedvezmnyeken tl Magyarorszg adja a legtbb llami tmogatst a multinacionlis cgeknek, nevezetesen 2009-ben 682 millird forintot, azaz a GDP 2,38 %-t, a legtbbet az EU-ban! Bogr Lszl szmtsai szerint – az utbbi 21 v sorn ezek a vllalatok mintegy hatezer millird forinttal tbb tmogatst kaptak, mint amennyit ad, vagy jrulk formjban befizettek a magyar llamkasszba. 2008-ban pedig az sszes megtermelt profit 92%-a a multinacionlis cgeknl halmozdott fel, amelynek nagy rszt minden ellenrzs nlkl kivihettk az orszgbl! Mi vagyunk rszkre az igazi adparadicsom.

Mindezek fnyben s az ugyanezen irnyba mutat, de itt fel nem sorolhat szmtalan tny lttn, az objektivitsnak valamennyire is helyet ad elemzs nem tagadhatja, hogy orszgunk gazdasgi, politikai, egszsggyi, oktatsgyi, szellemi-erklcsi llapota hasonlthatatlanul rosszabb, elmaradottabb, zllttebb – s vg nlkl sorolhatnnk a jelzket – mint a rendszervlts eltti vtizedekben volt.  s akkor mg nem is szltunk a legslyosabbrl; arrl, hogy mindezek eredmnyekppen, tbb mint ezerves trtnelmnk sorn orszgunk ma ismt gyarmati helyzetbe kerlt. A Gyurcsny-Bajnai kormny naponta bizonytja is, hogy nem ms, mint a gyarmatostk helytartja. Ezrt ht – nem rt ismtelni s ismtelni – a rendszervlts nem megkrdjelezhet, de annl inkbb a kialakult globalista, fonk magyar "sajtossgokkal" is megtzdelt vadkapitalizmus ltjogosultsga. Ezen bell elg visszagondolni olyan konkrtumokra, hogy a Nmeth-, de fleg az Antall-kormny primitv politikai revansizmusbl sztverte a szvetkezeteket, pedig a szvetkezet olcsn termel s jt. gy tett, mintha nem tudn, hogy a kistermels csd, mert drgn termel, ha jt is. Ezrt van, hogy ma kzel 240.000 magngazdasg a buks szln ll, a szksges kormnyzati segtsget sem kapja meg, s az Eurpai Uni vezet gazdasgai pedig nem tmogatjk a versenytrsak kialakulst a legutbb csatlakozott tagllamokban, inkbb juttatsokat cseppentgetnek nekik, hogy a vgzetes kvetkezmnyekkel jr parazita letmdra ksztessk. Ebbl addnak olyan szveszejt jelensgek, hogy a sokezer kilomterrl hozott lelmiszer, paradicsom, fokhagyma, stb. olcsbb, mint a magyar. Ugyanakkor a minsge meg sem kzelti a magyart, s radsul tele van az egszsgre rtalmas vegyszerekkel. Ekzben a mg megmaradt, kivl minsg magyar termkeket Nyugatra exportljuk (akarom mondani, exportljk a multinacionlis vllalatok buss haszonnal), ahol szvesen fogadjk, s kereslet van irntuk. De az rtelmetlen, kiiktatand gazdasgi revansizmusra s a tke telhetetlensgre utalnak azok az ismert jelensgek is, hogy a kzmveket, a kzszolgltatsokat is privatizlni, kis vllalkozsokban akarjk mkdtetni. Az gy nevezett kiszervezs a tendencia, melynek keretben a minisztriumok klss cgeket szerzdtetnek a sajt feladataik elltsra, gy pl. a Honvdelmi minisztrium rz-vd trsasgot a sajt objektumai vdelmre, stb. Itt ma minden a feje tetejre llt. Mindezrt a legszigorbb szablyos elszmoltats teljesen trvnyes lenne, ha akadna olyan er, amely kpes ennek a megvalstsra.

Ne ltassuk ht magunkat. Tagadhatatlan, hogy a tksrendszernek ez a neoliberlis, mindent elnyom, gtlstalan, gyarmatost, globalista vltozata vitte, s viszi gazdasgi romlsba az orszgot, tette s teszi lehetv, hogy minden trvnyi felhatalmazs nlkl klfldnek kirustsk, privatizljk (magyarul: ellopjk) kzs javainkat, intzmnyestsk a korrupcit, egyszval a vadkapitalizmust. A szemnk eltt sztverte s sztveri a kzigazgatst, a kzoktatst, az egszsggyet, elterjesztette, s terjeszti a kbtszerezst, ajnrozta s ajnrozza a homoszexualitst s mindenfle termszetellenes mssgot, nyilvnos, egyre erteljesebb tmadsokat intzett s intz a keresztnysg ellen, testileg s erklcsileg lerontotta s lerontja a fiatalsgot, hogy ne legyen kpes az orszg, a nemzeti rdekek vdelmre, engedte s engedi a termszet tnkrettelt, s kptelennek bizonyult az llampolgrai biztonsgnak szavatolsra. Ez utbbinl maradva, emlkezznk csak r, hogy az elz rendszerben egyetlen rz-vd szolglat sem volt, mgis volt biztonsg; ma ellepik az let minden terlett (lttuk, mg llami intzmnyeket, minisztriumokat is k riznek), a legtbbszr fennhjzan s durvn viselkednek velnk szemben, s ppen az egyik okt kpezik annak, hogy llampolgri biztonsg nem ltezik. De az llampolgraink ltal eltartott s most egymst magyarellenessgre uszt kisebbsgek s mssgok is naponta alznak meg, tesznek tnkre, st lnek meg magyarokat, de sem a rendrsg, sem az igazsgszolgltats nem ll a helyzet magaslatn. Ez a rendszer csaldokat tesz utcra tlvz idejn, alultpllja a gyermekeket, akiknek az iskolban lelket mrgez hazugsgokat tant trtnelem gyannt, krhzi szfeket tesz ktelezv, mikzben egy egyszer vrvizsglatra is hnapos hatridket szab, az influenza-hisztrival slyos pnzeket juttat a kivltsgosak zsebbe, s gy lltja be, hogy mindez gy van rendjn. Eredmnynek lltja be (pedig ez az egyik legnagyobb bajunk), hogy a haznkban ma mg foly termels kb. 90 %-t mintegy kttucatnyi multinacionlis cg adja, de eltitkolja, hogy a behajtott ad ugyanilyen szzalkt a mg meglv magyar kis- s kzpzemek, valamint az llampolgrok fizetik be.

Emlkezznk r, Antall Jzsef egy szintesgi pillanatban kijelentette, hogy az adk – akkor mg csak – 70%-t a brbl s fizetsbl lk fizetik be, s ez a statisztikban is megjelent. Mindezt srgsen zroltk, s azta a KSH katonai zemknt mkdik; parancsra kszti a statisztikt. Ehhez jn mg a sokasod gyans gyek titkostsa, amit a napokban, jelek szerint ltalnos egyetrts mellett mg tovbb szigortottak, ami enyhn szlva nem megnyugtat, mert eleve megnehezti a bnsk kiltsba helyezett elszmoltatst. Teljes az elidegeneds; azok ell titkoldznak, akik az rdekeik kpviseletre vlasztottk ket! A rendszervlts rn tl teht a sajt becstelensgeik rt is a nppel, azokkal fizettetik meg, akiknek ahhoz semmi kze nem volt s ma sincs; akkor is kizrtk, s ma is kizrjk ket a valamennyinket rint dntsekbl, a nemzetellenes bnket elkvetket pedig mentik. Az gy kialakult rendszer sszessgben vve teht mg annl is kevsb bizonyult alkalmasnak a nemzeti rdekeink s rtkeink vdelmre, mint az elz rendszer. Kornai Jnostl olvastam egy idzetet, mely szerint egy hazai felmrsben megkrdeztk a lakossgot, egyetrt-e Churchill lltsval, hogy „a kapitalizmus nem tkletes, de a ltez rendszerek kzl az emberek lete mgis ott a legjobb”. Az llsponthoz 1992-ben a megkrdezettnek mindssze 31 szzalka csatlakozott. A cscspont 1998-ban volt, amikor az arny megntt 36 szzalkra, azta egyre kisebb lett, s 2007-ben 25 szzalkra cskkent. A tendencia egyrtelm. De, ismtlem, rtsk jl a tnyeket: mindez nem az elz rendszer vdelme, hanem a jelenlegi minden tekintetben deformldott rendszer brlata.

 

De vajon kik azok, akik vllaljk ezt a dicstelen szerepet, holott npnk s orszgunk szolglatra eskdtek fel? Azok, akik szinte dicsekven ismerik el, st terjesztik is a hrkzl eszkzkben, hogy kormnyzs helyett lopnak, csalnak, hazudnak, a demokrcia helyett a diktatra fel tartanak, a Nemzetkzi Valutaalap, a Vilgbank, azaz a tke ignyeinek elbe menve, nemzetietlen s npirt politikt folytatnak. Lttuk, mindezt lczsul eleinte szocilis piacgazdasgnak, ksbb reformnak neveztk, de mra mr mindkettt elfelejtettk. Rluk akaratlanul is Nietzsche elreltsa csapdik az esznkbe: „Kzel a legmegvetendbb emberek ideje: Azok, akik mr meg sem tudjk vetni magukat, a nyzsg s mocskos fajtj emberek”. S valban, az j rendben a rgi rendszerben alakoskod olyan emberek lehettek miniszterek, st mg miniszterelnkk is, akik bizonytottan trvnytelen ton jutottak vagyonhoz s hatalomhoz, s akik ellen nem is egy per folyt, amelyeket azonban hagytak elvlni, vagy elnzek voltak velk szemben, mikzben az elkeseredett kdobl fiatalokat szinte statrilis eljrssal tltk el. Tlk nem is vrhatunk mst. k a kirusts, az eladsods hvei, a feketejnosok, akik mr a szocializmusban meghirdettk, hogy rdemes eladsodni, "mert a hitelez vigyz az ads egszsgre". Sokan akkor is tudtuk, de mra mindenki tudja, tbbek kztt ez az akkori vezets ltal fel nem ismert hazugsg sodorta nemzetnket a tnk szlre. De naponta a sajt brn tapasztalhatja mindenki, ezrt vssk vgre kitrlhetetlenl az agyunkba: a hitelezt semmi ms nem rdekli – a legkevsb az ads egszsge – csak a profit. Ezrt van, hogy idestova hrom vtizede, azaz a trsadalmi rendszertl fggetlenl, egyebet sem hallunk, mint azt a hazugsgot, hogy "tbbet fogyasztottunk, mint amennyit megtermeltnk", emiatt megszortsokra van szksg, de ettl majd jobb lesz.

Ezzel szemben egyre rosszabb lett, s nincs is kormnyzati trekvs a kilbals beindtsra. Az egy keresre jut relbr ma alacsonyabb, mint harminc vvel ezeltt volt, az adssgunk viszont szzmillird dollrral magasabb, radsul eltnt krlbell ktszzmillird dollrnyi kzvagyon! Teht mg a Kdr-rendszer utols idszakban kialakult gtlstalan szk kis szocialista-neoliberlis rteg (amely ms szavakkal is jl meghatrozhat lenne), a kisiklatott rendszervlts lczott motorja, kisajttotta a hatalmat, nemzetellenes politikt folytat, s kiszolgltatja, kirustja orszgunk, nemzetnk anyagi s erklcsi rdekeit, rtkeit. Egyik vezralakjuk Gyurcsny Ferenc, aki az ismert kros tevkenysgn tl mind hazai, mind nemzetkzi frumokon nemegyszer leantiszemitzta a magyar npet. Azon nem csodlkozunk, hogy az MSZP vele egy hron pendl elitje mgis mell ll, de megdbbent, hogy akadnak ms vdelmezi is. Csernok Attila, aki a "168 rban" llamfrfinak titullta, a magnkiadsban megjelentetett "A valsg erejvel" cm knyvt – amelyben, s a "Komromi pontonhd" cm els ktetben, megkrdjelezi a magyar trtnelem szinte minden pozitv esemnyt – azzal fejezi be, hogy "Magyarorszg nem rdemelte meg Gyurcsny Ferencet"! Rangon aluli lenne ilyen vakbuzg radozssal vitatkozni. Eszembe jut azonban rla Aczl Gyrgynek (aki a nagyon hasonl hangzs "Eszmnk erejvel" cmmel rt knyvet) egy nyilvnos beszlgetsen kifejtett vlemnye, miszerint a magyar kultrban ltezik Dry Tibor alkotmvszete, s azon bell a magyar irodalom. Ez az igazi szlssg. Az ilyen elfogultsgokkal nincs is mit kezdeni, hiszen szerzik olyan egyszer szellemi mveletre sem kpesek, hogy helyesen fogjk fel a rsz s az egsz viszonyt. (Ezt a tmakrt is ki lehetne fejteni ms szavakkal).

Vgl, nem lenne teljes a kp, ha nem emlkeztetnnk r magunkat, s mindenkit, hogy ezt a szocialista-neoliberlis elitet is jrszt Nyugatnak "ksznhetjk". A rendszervltst kveten ugyanis Nyugat nem a termszetes szvetsgesnek szmt jobboldalt segtette hatalomra, hanem a korbbi ellensgt, a baloldalrl hozz tllkat. Jobban bzott az rulkban, tudvn, hogy knnyebben kzben s fken tudja tartani ket. A maga szempontjbl igaza is volt. Ez a legtkletesebb trtnelmi plda arra, hogy a tke politikjban nincs bartsg, nincsenek elvek, csak rdek.

 

Ma teht a nemzetkzi tke a mindenhat, holott – taln nem rt erre sem emlkeztetni – az emberisg trtnete folyamn nem is mindig ltezett tke. Az ember, az lete megknnytsre kigondolta a pnzt, amely mkdtt is mindaddig, amg egyesek kizrlagos hatalmukba nem kaparintottk a kibocstst, s fedezet nlkli tkv nem manipulltk. Nlunk ma ezeknek a kpviseli vannak hatalmon, s – egyb alantas indttatsoktl is ftve – vvjk hborjukat a nemzet ellen, ahogy Jelenczki Istvn azonos cm filmje cfolhatatlanul bizonytja. De a lnyegre mutat r Molnr Tams, USA-ban l magyar filozfus napjainkra vonatkoz megllaptsa is: "A pnz minden dolog mozgatrugja lett. Az sszeharcsolt anyagi 'jlt' az ncl pnzcsinlsra s pnzforgsra pl, az anyagi dolgok megszerzsre, az lsgos s felfokozott szksgletek beszerzsre s kielgtsre koncentrl. A pnz hajszolsa vlik az let egyetlen sznalmas cljv. Az let egy rk bevsrls aktusv silnyult, ahol a vglnyeket mr csak br, ad, jutalom, juttats formjban irnytjk, mikzben maga a munka is elvesztette egyedisgt, mvszi lmnyt, hitelessgt s hivatstudatt. … A pnz, a haszon, a kamat lesz a vilg dicssge s cscspontja, ahol az letfenntarts eszkzei flbe kerekednek magnak az letnek." Mindezen bell jellemz, hogy elssorban a ktkezi munksokat alzzk meg; a banktisztviselk mindig ksbb kerlnek sorra, ha sorra kerlnek egyltaln. Hiszen ltjuk, vlsg idejn elszr a munksokat bocstjk el, akik nemhogy vgkielgtst, de mg a sajt fizetsket sem kapjk meg. Mivel azonban a tke egyetlen clja a haszon, ehhez pedig msokat minden lehetsges mdon ki kell zskmnyolni, ami viszont az elnyomorodsukkal jr, ezzel a sajt srjt ssa, hiszen bellk, a munkjuk kizskmnyolsbl l; de az egsz pnzgyi rendszer tovbbra is ugyanazon szablyok szerint mkdik, mint a vlsg eltt, gy csakis jabb vlsghoz vezethet, ms szval szntelenl jraszli "a kommunizmus veszlyt". Ezrt a globalizmus kapitalizmusa a vlsgbl sohasem lbal ki, akkor sem, ha annak egy-egy adott pillanatban nem ltszanak olyan nyilvnval jelei, mint a kzelmltban. Csak helyi s tneti gygymdot tud alkalmazni, nmagt kptelen radiklisan megreformlni (Ez az un. szocializmusnak sem sikerlt, br ppen a magyar gyakorlat, taln nem is teljesen eredmnytelenl, legalbb megprblt elindulni ezen az ton), legfeljebb bizonyos krlmnyek szerencss egybeesse folytn, s idszakonknt, egyes orszgoknak a vilgfolyamatoktl val viszonylagos elszigeteldsnek ksznheten, stabilizldik. Azt is el kell ismerni, teht, hogy br a trsadalmi lnyege azonos, de a kapitalizmusnak tbbfle modellje lehet; mg azt is mondhatnnk, annyi, ahny tksorszg, s lttunk mr pldt arra is, hogy tmenetileg tnyleg teremthet jlti trsadalmat (Svjc, Svdorszg, a volt NSZK).

A magyarorszgi kapitalizmus azonban ettl messze ll. Nincs is ezen mit csodlkozni. Az emltett "elit" erk az esetleges reformokat kivitelezhet llamot is kisajttottk; csak a sajt szk kis csoportjuk, s rajtuk keresztl a nemzetkzi nagytke rdekeit vdik. Hirdetik, hogy az llam korltozza s torztja a piacot, de egyre inkbb az bizonyosodik be, hogy ez fordtva igaz. A legyengtett nemzeti llam ellenrzse all kiszabadult tke mindenhol s mindig egyforma; azon tl, hogy csakis az rtktbblet rdekli, a msik f jellemzje, hogy nincs nemzetisge. Br ez is minden ktsget kizran gy van, azrt ne feledjk, hogy a tulajdonosaiknak bizony van nemzetisge! Sokan jogosan brljk ht a nemzetkzi zsid nagytkt, mert a profit utni kmletlen hajszjban egyben az embersg s az emberisg fl emeli a tulajdonosaik zsidsgt is. De ettl a zsid np nem lesz sem gazdagabb, sem tiszteltebb. Csak a nemzetisg nlkli tke hzik. Az Eurpai Uni gyakorlata is azt ersti meg, hogy a gyarmatost, globalista vadkapitalizmus sohasem volt, s nem is vlhat az rtkek vilgv, mert a termszetnl fogva csak az rdekek, a haszon vilga tud lenni. Ezrt jelenti minden nemzeti hallt; a nemzetgazdasgt, a nemzeti kultrt s vgs soron a nemzett. Magyarorszgon ma ennek okn tartunk itt, no meg azrt, mert a szocialista-neoliberlis elit pldamutat, de tlnk elidegenl kis Eurpt szeretne teremteni Magyarorszgon, ahelyett, hogy pldamutat magyar Magyarorszgot teremtene Eurpban. (Andor Lszl most kinevezett magyar biztos egyik els nyilatkozatban azonnal kzlte, hogy nem a kormnyt fogja kpviselni, hanem az unis politikt rvnyesti, akr a kormnnyal szemben is!) A politikai irnyt a rendszervlts ta is rossz irnyba mutat.    

 

Mindennek orszgunkban immr trtnelmi folyamatossgot kpvisel sajtosan szlssges megnyilvnulsai is vannak. Ezt pldzza, hogy az Orszggyls utols munkanapjn az MSZP, az SZDSZ, s a hozzjuk csatlakoz mai MDF ismtelten kimutatta a foga fehrjt, ltvnyosan s egyrtelmen leleplezte nmagt. Megszavaztk a jogilag megfoghatatlan s rtelmezhetetlen holokauszt-tagadst hrom v brtnnel bntet BTK-t mdost javaslatot, s a kztrsasgi elnk – Igencsak kellemetlen meglepets! – egy okszertlen magyarzkods kzzttele mellett, al is rta. (Pedig ilyen trvny mg az EU 27 tagllama kzl is csak htben ltezik. Spanyolorszgban 2007-ben eltrltk. Az USA-ban nincs is.) Nekik nem a krlttnk, vagy Eurpa tvolabbi rszein, st az orszgon bell is eluralkodott magyarellenessg elleni harc a fontos, hanem egy idegen orszg, Izrael tlhaladott mltbeli problmja, amelynek lland felmelegtsvel gy Izrael, mint a klnbz orszgokban l zsid diaszpra jabb s jabb anyagi s egyb elnyket akar kicsikarni a vilg minl tbb orszgtl. Azaz, ennek a mltbafordulsnak is jvbeli anyagi cljai vannak. Magyar szempontbl az gvilgon semmi rtelme. Hacsak az nem, hogy a szocialista-neoliberlis kpviselk ismt bizonytottk, hogy nem a magyar npet, nem az orszgunk rdekeit kpviselik a magyar Orszggylsben, de ezt enlkl is rgen tudjuk. Nekik nemcsak nem fjnak Magyarorszg sebei, hanem mg jabbakat is ejtenek rajta. Ugyanis mskor sem lttuk egyetlen jelt sem annak, hogy egyltaln "szrevettk" volna az emltett tombol magyarellenessget, a npirtst, st, ami fleg az SZDSZ-t illeti, mintha k lennnek ennek a baljs trekvsnek az lharcosai. Nem egyszeri jelensgrl van sz. Sorozatban kzlik, hogy semmi olyanra nem jut pnz, ami a lakossg helyzett javtan. Mgis 2007. november 27-n Hiller Istvn a holokauszt miatt – amihez a csendben hallra tlt, s a mg letben maradott magyaroknak semmi, de semmi kzk – jabb 21 milli dollros tmogatst nyjtott a Magyarorszgi Zsid Hitkzsgek Szvetsgnek (Mazsihisz). A magyar npnek – de szinte akrmely ms npet is emlthetnnk – ki s mikor fog krtrtst nyjtani a trtnelmi szenvedseirt, amelyek nem sorolhatk htrbb ms npeknl? Ez v janurjban pedig a kormny a trtnelmi egyhzak megrtst krte ahhoz, hogy a szerzdses finanszrozsukat pnzhiny miatt nem tudja teljesteni, de ugyanakkor a Mazsihisznek – amely mg csak nem is egyhz! – jabb ktszzmilli forintot juttatott megllapodson fell. Az ilyenfajta indokolatlan rszrehajls csak jabb s jabb alaptalan kvetelseknek nyit utat. Chicagban kilencvent zsid tll utd nemrg azzal a megbotrnkoztat kvetelssel llt el, hogy a MV fizessen nekik fejenknt tizennyolc s flmillird forint (!) krtrtst, mert eldeiket magyar vagonokban szlltottk a nmet koncentrcis tborokba. A morbidsgig merszked szgyentelensg s telhetetlensg nem ismer hatrt. Ha a bks, jobb s szebb kzs jv rdekben valaminek egyszer s mindenkorra vget kell vetni ebben az orszgban – de a vilgban is – akkor az ilyen jogtalan, zlstelen kivtelezs az. Csak remlhetjk, hogy a Fidesz-KDNP-kormny a magyar mltsg szempontjbl kezeli ezt a krdst is, felszmolja ezt az alantas anyagi rdekeket is kvet szellemi terrorizmust. Ugyanis a legnagyobb trgyilagossg mellett is csak azt szgezhetjk le, hogy az emltett gyek szerepli nincsenek a jzan eszknl: k maguk kzsen – akik adjk, s akik kapjk a jogtalan elnyket – provokljk ki a jogos antiszemitizmust. Ne rknydjenek meg a holokauszt-trvnyhozk, van ilyen is, s ppen k maguk dolgoznak az erstsn – mg az is lehet, hogy tudatosan, manipulcis clokkal – s aztn panaszkodnak miatta azokra, akiknek az gvilgon semmi kzk az egszhez, st mg arra is trvnyt akarnak hozni, hogy szv se tehessk.

E trvnymdosts egybknt eleve jogi kptelensg, hiszen meg sem fogalmazza a sajt trgyt, azaz, hogy mi a holokauszt, vagy mit kell annak tekinteni; ezzel jogi rtelemben, kzvetve s kzvetlenl is, maga a trvnymdosts tagadja a holokausztot. Vagy gy kpzelik, hogy majd minden elre gondosan kivlasztott tlkez a sajt elfogultsga foknak megfelelen eldntheti, hogy mit tekint holokauszt-tagadsnak, s tetszs szerint bntethet? Ez maga az orwelli llatfarm vilga, ha nem rosszabb. E trvnymdosts brmilyen gyakorlati alkalmazsa teht csakis s teljesen mrtkben nknyes, azaz trvnytelen lehet, mint ahogy maga az indttatsa is tekintlyuralmi s hatalmaskod meggondolsokbl fogant. Radsul trgytalan is, hiszen a holokausztot nlunk nem tagadjk; egyes trtnelmi tnyekrl s adatokrl pedig mirt ne lehetne vitatkozni? A politikai nzetek kirekesztsnek trvnyestse eleve emberek ellen irnyul, hiszen a nzetek nmagukban nem lteznek, emberek kpviselik ket. De a leglnyegesebb, amit joggal ellenez mindenki, hogy az izraeliek s a zsid diaszprk msok terhre tbb mint flvszzad mltn is tovbbi anyagi elnyket kvetelnek a holokausztrt, s ezzel ppen nmaguk alacsonytjk le ktes anyagi szintre. Ennl jobban nem is lehetne tagadni a holokausztot. A kptelensgeknek e sorozata mindennl beszdesebben mutatja, hogy itt nem az ldozatok irnti tiszteletrl, mg csak nem is politikai krdsrl, hanem kicsinyes, anyagi rdekeket kvet, s adott esetben egyben magyarellenes gyeskedsrl van sz, amit, s e trekvseket brmilyen mdon prtolkat, a legkemnyebben eltlhetnk s remlhetleg felelssgre is vonhatunk. 

Senki nem akarja msok trtnelmi bneit mentegetni, vagy egy msik np szenvedseit tagadni, de sajtunkk se tegyk egyiket sem, mg szavakban sem, nemhogy a magyarsgot megalz trvny formjban! Aki nem gy gondolkodik, azokat ne vlasszuk meg az rdekeink kpviseletre, hanem tvoltsuk el a bizalmunkbl szrmaz hatalomtl minl messzebbre. Ez nemcsak elvitathatatlan jogunk, hanem megkerlhetetlen s elodzhatatlan ktelessgnk.   

A magyarsg megmaradsnak biztostsa miatti knyszerhelyzetben mostantl neknk is jobban meg kell nzni, hogy ki kicsoda, szakmailag mit tud, s mire kpes. k is alaposan megnzik, hogy kit fogadnak be maguk kz. Ezrt ne vegye ezt senki semmifle anti- izmusnak, mert nem az, de minden dntsi lehetsgtl messze kell tartani azokat, akik Magyarorszgon a magyarsg, s ezzel az embersg fl emelik a kisebbsgi, mivoltukat, vagy a mssgukat, s mindent, ami nem termszetes, mindenkit, aki nem magyar. Sem a trtnelmi mltra, sem a szrmazsra hivatkozva nem szabad eljogokat kvetelni, vagy nyjtani; csak akkor lesz trsadalmi bke, ha a jogait s a ktelezettsgeit tekintve mindenki egyenjog llampolgr, idertve azokat is, akik nem magyarok, illetve nem magyarnak, vagy nem csak magyarnak tartjk magukat. Azt azonban nekik is sz nlkl tudomsul kell vennik, s alkalmazkodniuk kell hozz, hogy magyar Magyarorszgon lnek. Ne kerlhessenek eltrbe azok, akik gtlstalanul csak a sajt, vagy egy szk kis csoport boldogulst keresik. s ebben se lsson senki semmifle diszkrimincit, mert valjban az egyn is – minden egyn! – csak akkor boldogulhat, ha az orszg boldogul. A mindenkori kormnynak pedig azt kell tudomsul vennie, hogy aki az ilyen s hasonl vrlzt igazsgtalansgok ellen tiltakozik, az nem szlssges, nem antiszemita, nem nacionalista, hanem magyar hazafi. Azok ellen kell trvnyt hozni, akik ezekkel az elvekkel szembehelyezkednek.

 

Neknk az orszgunk feltteleinek, npnk, nemzetnk rdekeinek megfelel ton, nevezzk magyar tnak, kell haladnunk, s ezen bell azt kell elrnnk, hogy a tke, az zlet maradjon a piacon – br ppen a mostani vlsg sorn tapasztaltuk, s a kvetkezmnyeit mg ma is nygjk, hogy ott is megbukott – de semmikppen ne engedjk behatolni az oktatsgybe, az egszsggybe, sem a szellemi s a kulturlis terletre. Els lpsknt ppen a szellemi (s testi) rombolst kell meglltani, az elbizonytalantott trsadalmat a helyes vgnyra lltani, ami – persze – nem jelentheti azt, hogy a gazdasgival vrni lehet.

Rendet, magyar rendet kell teremtennk, mert nlkle a pusztuls vr rnk. Gtat kell vetni a kvlrl rkez s a bellrl fakad, de azonos irnyba mutat bajoknak. Mindent tlltnk, jelenlegi problminkat is tl fogjuk lni, csak azt nem, ha az nfelads tjn haladunk. S mert erre az tra mr-mr rknyszertettek bennnket, a mostantl remlhetleg kedvezbb vl helyzetben, senki ne adja fel a harcot, mert azzal nemcsak nmagt temeti, hanem a nemzetet is. A neoliberlis globalista pnzgyi rendszer vilgmret sszeomlsa, a vilgmret korszakvlts kzeledse, lehetsget knl r, hogy most ne csak egyszer kormnyvltsra kerljn sor, hanem a np fokozatosan a kezbe vehesse a sajt sorsnak irnytst. Ez politikai harc krdse, de a magyarsg fennmaradsrt trsadalmi rendszertl fggetlenl kzdeni kell, s e harcot nem idszakosan, hanem folyamatosan, szntelenl kell vvnunk itthon is, a vilgban is. A magyar rtelmisgnek vgre e harc lre kell llnia, s gyzedelmesen vgig kell vinnie. Ehhez elengedhetetlen, de most mr nem elegend egyszeri, akr elgg nem is igazn mltathat btor s j kezdemnyezseket tenni (Csori Sndor: Mrciusi Charta, Csurka Istvn: A kilbals programja), hanem folyamatos s szleskren egyeztetett, a civil szervezetekre is tmaszkod politikai akcikra van szksg. Ez az llam sem gondoskodik rlunk, sem pedig a nemzetnkrl, ezrt mg inkbb felelsek vagyunk nmagunkrt s a nemzetnkrt.

 

Az j kormnynak pedig, amely azt gri, hogy "a nemzeti gyek kormnya" lesz, minden tmogatst meg kell adnunk, st ellegeznnk az ilyen irny vilgos trekvseihez, de a kormnynak ezt a legels lpseivel vissza is kell igazolnia. Ha nem ez trtnik, hanem tovbbra is a politikai csatrozs, a slyos problmk megoldsa helyett a prtpolitikai taktikzs folytatdik, a kormny s a np nem tall egymsra. Ahhoz, hogy ne ez trtnjen mindenekeltt a kormnynak kell, tudatban lennie, hogy a neki van szksge a npre (hiszen lttuk, olyan rendkvli helyzetben lesz, mint taln kevs ms kormny), nem a npnek a kormnyra, s hogy a kormnyzs nem uralkods, hanem a np, az orszg ntudatos s egyben alzatos szolglata.

 

Mindazoknak pedig, akik a kapitalizmust akartk s akarjk, egy zokszavuk nem lehet a magyarorszgi vadkapitalizmusra. Mint kapitalizmust nem brlhatjk, hiszen, az elbbiekben lttuk, e mivoltban tkletesen mkdik, a sajt lnyegt adja minden egyes vonatozsban. A nemzet, az orszg, az egyn kiszolgltatottsga ma sokkal nagyobb, a mozgstere pedig sokkal kisebb, mint az elz trtnelmi korszakban. A rendszer nem kpes, politikai akarata nincs r, hogy megoldja a np problmit. A mlt rendszerben emberarc szocializmusrl, meg egyenl eslyekrl beszltek, s taln trekedtek is r, de egyik sem valsult meg. Emberarc kapitalizmusrl azonban mg csak nem is hallunk, st a jelek szerint – ha hallgatlagosan is, de – a kapitalizmus vllalja az embertelen arct, s kifejezetten az egyenltelen eslyeken alapul. Most azonban mindezzel egytt kell lnnk. Ezrt rthet, hogy nmagban ez a tny, s e tny lttn tett vitathatatlan megllaptsok, a levonhat sajnlatos kvetkeztetsek fjdalmat okoznak azoknak, akik a rendszervltssal szintn jobbat akartak orszgunknak, nemzetnknek. De gy nekik, mint azoknak, akik eltrik a vadkapitalizmust, vagy azoknak, akik felltek a jl hangz hazug greteknek, s most mindenezek lttn fanyalognak, vagy kpmutatan nosztalgiznak, joggal vlaszolhatnnk a sajt krdskkel: Mit akarsz? Kapitalizmus van!

 

Csakhogy ezzel mi sem mennnk semmire! Ezrt nem tesszk, s ne is tegyk. Inkbb azt mondjuk, mindenekeltt embernek kell lennnk, s maradnunk, ezrt a jelenlegi trsadalmi rendszer irnti elktelezettsgnktl, avagy szembenllsunktl fggetlenl, a kormnyzati szempontbl most kedveznek tn helyzetben fogjunk ssze, s egytt tegynk a valamennyink rdekben ll vltozsokrt, segtsk el, hogy orszgunk vgre rtrhessen a senki ellen nem irnyul magyar tra!

 

                                                                           St Gbor

                                                                  nyugalmazott nagykvet

 

(Havi Magyar Frum, 2010. prilis.)

 

 
 
A goj
 
 
A goj a harmincas vek kzepn szletett egy neves-nemes nagykun vrosban, a Hortobgy szln, s itt is nevelkedett. Mindig magyarnak tartotta magt. lmban sem gondolta, s vtizedeken t mg csak nem is sejtette, hogy a magyarsga okn egyben valaki ms is. Lehetett volna brmely ms esemny, de trtnelmi vletlenknt a kubai forradalom segtette hozz, hogy megtudja: mrpedig goj is. – Mrmint a nem-gojok szemben.
De – nagykunul szlva – Ne vgjunk a dgok elibe. Mennynk csak szpen sorjba!
            A msodik vilghbor befejezdsekor tudta meg azt is, hogy munkscsaldban szletett, mivel az desapja cipszsegd volt. Egybknt maga is csak azz vlhatott volna, vagy legfeljebb cipszmesterr, ha az akkor szletett j rendszer egy-kt vig nem adja igaz nmagt, s npi kderknt nem emeli ki. A megksve tudatosult munks szrmazst csendes bszkesggel elfogadta, mert abban a vrosban, gy az szemben is, a munks a dolgoz embert jelentette, s e tekintetben nem is klnbztette meg a munkst a paraszttl, vagy az rtelmisgitl. Inkbb rezte, mintsem tudta, az a fontos, hogy mindenki becsletesen dolgozzon a maga munkakrben. s az emberek akkor mg ezt is tettk. Boldogultak is. A csaldjban mindenkinek a tiszteletre tantottk, semmifle megklnbzetst nem neveltek bel. A goj szt nemcsak nem ismertk, hanem letkben nem is hallottk.
            A csald igen szerny krlmnyek kztt lt, de ldoztak – sz szerint ldozni knyszerltek – az iskolztatsra. Nem tanult rosszul, s mr az elemi iskolban sztnsen fel-felfigyelt r, hogy a felnttek idnknt valamifle rejtlyes politikrl beszlgetnek. Kvncsisgbl egyszer ki is vette a knyvtrbl Sztlin "A leninizmus krdsei" cm – ma mr tudja, hogy szndkosan leegyszerstett politikai nyelvezeten megrt – knyvt, mgis alig rtett meg valamit is belle. Csak az maradt meg benne, hogy van egy msik vilg is, mint amiben a kzelmltig lt. Vak tapogatdzs volt ez, de llandan ott lappangott benne s krltte. Azt sejtette, hogy az ttrsg valamilyen mdon mr politika, de inkbb szrakozst, gyermeki bartkozst, sszefogst ltott benne. Szthzsrl ott s akkor sz sem volt. Aztn jtt a nagyhr reformtus nagykun gimnzium nemzetkzileg elismert nyelvsz igazgatjval, Gal Laci bcsival s kivl, orszgosan ismert tanraival. Rgi vgs, de a korral haladni akar tszakosodott – angolr
 
Cikkek
Cikkek : Neknk nincs ms utunk.

Neknk nincs ms utunk.

  2007.04.18. 20:22

Van harmadik t is Magyarorszg szmra.

Neknk nincs ms utunk

 

 

            Az elmlt msfl vtized keserves tapasztalatait s terhes rksgt ltva bizonyos, hogy az orszggylsi vlasztsokat kveten sem lesz irigylsre mlt az letnk. Ezrt trekednnk kell r, hogy jobban bele tudjunk szlni, s ha keveset, ha fokozatosan is, de kpesek legynk vltoztatni rajta. Higgyk el, bele tudunk szlni, ha akarunk. Mrpedig akarjunk, mert rg eljtt az ideje, hogy a politikban add legkisebb eslyekkel is ljnk a sajt rdeknkben. Hiszen ki ne szeretne az idegen rdekek vezette szocialista-liberlis kormnykoalci ltal rnk knyszertettnl sokkal kiszmthatbb, jobb, nyugodtabb, egszsgesebb s magyarabb letet? Kit ne izgatna, hogy meghatrozhatjuk-e a sajt sorsunkat, vagy tovbbra is ki lesznk szolgltatva azok nknynek, akiket azrt vlasztottunk, hogy az rdekeinket kpviseljk, de akik erre minden ms eldjknl mltatlanabbnak bizonyultak?

            Nem vigasztal a bels s a nemzetkzi helyzetnk. Ha szinte vlemnyt mondunk rla, mg megtorlst is kivlthat; ha a jogainkrt killunk, az egyre zsugorod biztos kenyeret is kockztathatjuk. De hol, hol nem, a Krpt-medencben vszzadok ta tudjk, hogy mindent tl lehet lni, farkasszemet lehet nzni mindennel, mindenkivel, s hogy nincs kiltstalan helyzet, ha sszefogunk azokkal szemben, akik a nevnkben, de ellennkre dntenek, s gazdasgi, hatalmi visszalsekkel, tudati buttssal a legrejtettebb, de a legvalsabb diktatrt gyakoroljk a magyar trtnelemben.

 

A Harmadik t prtszvetsg, amelyben a MIP, a Jobbik s a Kisgazdk fogtak ssze, a magyar np szolglatban, a magyar nppel egytt, hazafias nemzeti sszefogst szeretne kialaktani, get problminkra keresi s adja meg a vlaszt, s ajnlsokat fogalmaz meg a kormnyrdhoz llk szmra, akiknek mindenkor a magyar nemzeti rdekeket s rtkeket kellene kpviselnik. A Harmadik t a tbbi prttl elklnl, a magyar jvt kpvisel prtszvetsgknt jtt ltre, hogy valami rgen vrt s remlt jat vigyen az letnkbe, spedig azt, hogy magyarhonban magyar rdekeket szolgljon vgre a politika. A magyar parasztsgnak, a vidk magyarsgnak, Veres Pter, Szab Dezs, Szab Pl, Nmeth Lszl npnek jelenleg nincs egysges prtja, mert tbbszr tudatosan sztvertk, nehogy bele tudjon szlni az orszg letbe. Ezrt hihetetlenl nagy a jelentsge, hogy az led Kisgazdaprt megyei szinteken vlasztsi szvetsgre lpett a MIP-el s a Jobbikkal. E hrmas prtszvetsgnek - amelynek az sszettele akr vltozhat is, hiszen potencilis szvetsgesek mindig akadnak - sokkal nagyobb a jelentsge, mintsem hogy csak abbl a szempontbl vizsgljuk, hogy az els indulsakor nem sikerlt bekerlnie az Orszggylsbe. Mi tudjuk, hogy eszminknek sokkal tbb tmogatja van, mint amit a 2,20% kifejez, a megflemltett, becsapott emberek egyelre csak titokban remlnek velnk egytt jobb jvt, de relisan ltjk a dolgokat.

Azonnal ide kvnkozik az egyb okokra utal megjegyzs: a kopogtatcduls rendszer mlysgesen antidemokratikus. A cdulk manipulci s adsvtel trgyt kpezik, gy a rendszer a gazdagoknak s a gtlstalanoknak kedvez a szegnyekkel s a korrektekkel szemben. Tl ezen, a parlamenti prtok - a jelek szerint a postai kzbe-sts idpontjnak az ismeretben, s ms gyeskedssel - a szksges mennyisg sokszorost szedtk ssze, s az utols pillanatig folytattk a gyjtst, hogy a Harma-dik t, s a tbbi prt jelltjeit megakadlyozzk a szksges szm ajnlszelvny sszegyjtsben. A vlaszts mr itt eldlt.

A hrkzl eszkzk, a kzszolglatisgot megsrtve, nem tanstottak a Harmadik ttal szemben egyenl bnsmdot, br minden szksges listt sikerlt fellltania. (Hogy ennek milyen szerepe van, lthatjuk az MDF pldjn; ahogy szereplsi lehetsget kapott, egy-kt szzalkkal napokon bell megemelte a tmogatottsgt s a biztosra vett kiess helyett bejutott az Orszggylsbe).

A Harmadik t meggyzdse, hogy ha a mindannyiunkat nyomaszt slyos krdsekben most, mieltt a szocialista-liberlis koalci bebetonozza magt (E cikk a 2006-os vlasztsok kt fordulja kztt rdik), nem szlalunk meg fennhangon, nem fogunk ssze szilrdan, nem keresnk tovbbi szvetsgeseket - a jelenlegi politikai ellenfeleink tborban is, hiszen bizonyos, hogy a legtbb prt tagsgban jelents szmban vannak hazafias erk - nem vrhatunk kedvez vltozst az egyni helyzetnkben, sem az orszg helyzetben. gy a koalcis, mint az ellenzki trvnysrtk s gtlstalanok a trvnyeket, a j erklcst csak velnk akarjk betartatni, nmagukat fell helyezik erklcsn, trvnyen, mindenen; lejratjk a tisztessgeseket, s ezrt jutnak elnykhz velnk szemben. Ha teht most nem foglalunk el jabb pozcikat, elvesztjk azt a keveset is, ami mg maradt. A politikban ugyanis nincs lgres tr; ha valahol nem a mi vlemnynket, akaratunkat, rdekeinket tkrz eszmk, trekvsek s emberek vannak jelen, ott msok foglaljk el a teret, s mi elkerlhetetlenl kiszorulunk. Ezrt a legbnsebb az arra sztnz politika, hogy ne politizljunk; ahogy a miniszterelnk szeretn, ne vigyk a politikt az utcra. Az MSZP-SZDSZ koalci trekvse ppen ez volt mindig: a np kizrsa a politikbl. Mi pedig a npnket akarjuk visszaemelni a politikba!

Az elmlt vekben tapasztalhattuk, hogy amit a szocialista-liberlis kormny-koalci "sikernek" lltott be, az a mi romlsunkat jelentette, s mg azt is elvrta volna, hogy ehhez tapsoljunk. Ha teht most valamit elmulasztunk, nem biztos, hogy belthat idn bell ptolni tudjuk. Ha engedelmesen megbklnk a nyomorunkkal, megelgsznk a hatalomra kerlk ltal nyjtott, pillanatnyi enyhlst hoz knyradomnyokkal, elfogadjuk a tovbbi megszortsokat, nmagunkat krhoztatjuk veresgre. Mert ne legyen ktely, veresg, romls kvetkezik, ha nem llunk a sarkunkra, s nem lesznk tudatban, hogy mg rosszabbra fordul a sorsunk, ha idben nem tesznk meg mindent ellene. Kossuth mondta: a np, amely nem tudja elkpzelni, hogy vele brmikor brmilyen tragdia megtrtnhet, azzal a tragdia meg is fog trtnni.

Ma mr mindannyiunk eltt vilgos, hogy a millirdosok kormnya, s a szocialista-liberlis kormnykoalci prtjai, nem tartottk be a vlasztsi greteiket, nem a hibkat javtottk ki, hanem lnyegesen rosszabb rendszert knyszertettek rnk. Jogtalanul, minden felhatalmazs nlkl eladtk, elloptk, elktyavetyltk a kzsen ellltott s birtokolt nemzeti vagyonunkat. Elvettk a gazdasgi nrendelkezst a trsadalomtl. A ksz tnyek eltt, mg azt is el akartk hitetni, hogy ebben a helyzetben mr mindegy, ki kormnyoz, st hogy taln mg formlisan ltrejhetne az a nagykoalci is, amely gyakorlatilag mkdik. Ma nlunk minden lehetsges; kzllapotunkra jellemz, hogy megalapozott perek folynak a miniszterelnk ellen, mgis az prtja nyeri a vlasztsok els forduljt. A vlasztsok jszakjn elhangzott "gyzelmi" beszdben sznokiasan kifejti, hogy veresget szenvedett az "Egy orszg, egy prt, egy ember, egy program", elfeledkezve rla, hogy ez ppen az jelszava volt, Hitler utn szabadon, s brltk is rte. s a hallgatsga megtapsolja, ami rjuk vet rossz fnyt: a vezr elfelejtette, hogy mit mondott, erre a hvei is elfelejtettk. gy kezddik a trtnelemhamists. Nhnyperces mrcius 15-i beszdben pedig a miniszterelnk, politikai ellenfele szavait kiforgatva, arrl elmlkedett, hogy mit takar az orszg, a nemzet s a kztrsasg fogalma (De kinek magyarzta? Van-e, aki ne tudn?), majd "Gyernk, honfitrsaim!" kiltssal elindult … lefel a lpcsn. Ht, magyarok, ne kvessk! Maradjunk meg a szilrd biztos talajon, s ha majd, krges kzzel, s jzan sszel megteremtjk a lehetsgt, akkor lpjnk magasabbra, egyre magasabbra. 

Addig sem feledjk azonban, hogy az MSZP s az SZDSZ a 2002-es kampny sorn tett gretei ugyanolyan hamisak voltak, mint a 2006-osak, de mindig elrkezik az elszmoltats ideje, s a hazugsg a politikban is megbosszulja magt. Knny, ezrt bns eljrs vek multval is mindent a mlt rendszerre rfogni, vagy kpmutatan az elz kormnyra mutogatni. A htrafel mutogats ppen annak a beismerse, hogy nem tettk jobban a dolgukat, mint az eldeik. Knnyebb visszafel s msokra mutogatni, mint a termeleszkzktl, a termkeik felvsrlstl, a jogos jrandsgtl, azaz az let- s munkalehetsgtl, megfosztott, s gy az ellehetetlenls okn az ngyilkossgba menekl parasztokat megvdeni, vagy megmenteni a lumpen sorsra, munkanlklisgre krhoztatott munksokat, megoldani a hajlktalanok problmjt, szocilis biztonsgot teremteni mindenki szmra.   

Az Alkotmnybrsg nemrg jogsrtnek minstette a 2005-s kltsgvets 2004. decemberi elfogadst is, mivel az MSZP-SZDSZ koalci belezsfolta 42 msik trvny 49 rendelkezsnek a sajt szja ze szerinti megvltoztatst, ami gy egynek, mint szervezetek szmra kvethetetlenn tette e trvnyeket, lehetsget teremtve ezzel a mrtktelen, gy a lakossgot, mint a vllalkozsokat egyre inkbb sjt brsgolsra; egyben azt is jelentette, hogy a Gyurcsny-kormny nem alkotmnyosan fogadtatta el a kltsgvetst sem. s ezen az ton akar tovbbhaladni.

Ltjuk azt is, hogy a hazai s a klfldi tke egyre kevsb vesz rszt a termelsben, termelegysgeket nem hoz ltre, hanem csak piacot vsrol, az ncl fogyasztst s a szolgltatsokat sztnzi. Az orszgos jelentsg nagyvllalatok utn elsorvasztja, felszmolja a termelegysgeket vidken is, ahogy ezt a malmok, vghidak, tglagyrak, ipari s mezgazdasgi termelzemek megsznse jelzi. s mindezt a kormnykoalci elnzte, st jelszavakat harsogott a vidkfejlesztsrl. Milyen vidkfejleszts az, amely nhny kilomter agyonreklmozott autplyt pt, de felszmolja a vasti szrnyvonalakat, a kisteleplsi postkat, a szlhzakat, az vodkat, a krhzakat, az iskolkat? Mifle fejleszts az, hogy a kormny 400.000 j munkahelyet grt, de helyette 400.000-re ntt a munkanlkliek szma. (A MSZMP vlasztsi programja, mintha mi sem trtnt volna, jfent meggri a 400.000 j munkahely teremtst.) s fejlds-e, hogy a nhnyezer gazdag egyre gazdagabb lesz, a szegnyek millii pedig egyre szegnyebbek? Megrdemlik-e a bizalmat az Orszggylsben, az nkormnyzatokban, az Eurpai Uniban azok, akik ellennk szavaznak, a nem teljestik greteiket, elvesztegetik a kzs vagyonunkat?

 

Ami a magyar klpolitikt illeti, azt a liheg hajsza jellemzi, hogy megfeleljnk az Eurpai Uni, de mindenekeltt az amerikai s az izraeli rdekeknek; ez olyan mretv vlt, hogy mr a megmaradsunkat veszlyezteti. Ez tudatos magyarellenes politika! Vessnk vgre vget neki! Az MSZP-SZDSZ kormny azzal a brgy jelszval ltatott bennnket, hogy "Megynk Eurpba", de mg ez is fordtva trtnt: a globalizmus Eurpja jtt hozznk: hozza a trvnyeit, elfoglalja a piacainkat, nem adzik, kiszivattyzza az orszgbl a kt keznk ltal megtermelt hasznot, magyar belpolitikv teszi a sajt problmit, a mi problminkkal pedig nem trdik. Felszmolta az iparunkat, sztverte a mezgazdasgunkat, most pedig a fldnket is meg akarja szerezni. gy, ha mindezeket sszegezzk, mi mr a belps eltt nett befizetk lettnk, s mg hossz ideig azok is maradunk, akrmit is akar elhitetni velnk a kormnykoalci a clzatos statisztikival.

Az eddigi tapasztalatok alapjn krdses, hogy nagyon be kell illeszkednnk ebbe az agyonszablyozott llamszvetsgbe. Az egyenrang orszgok Eurpja jobban szolgln az rdekeinket, ahogy azt a Harmadik t vli. A nemzeti rdek vdelme, vdelmezhetsge nlkl tagsgunknak nincs tl sok rtelme. Klnsen gy, hogy a nemzeti elktelezettsget nem ismer, klfld eltt hajbkol, rendre a nemzeti rdekeink ellen szavaz kpviselink hzzk az erklcstelenl magas fizetst Brsszelben. Mg gy is ki lehetne aknzni bizonyos elnys lehetsgeket, hogy a legkisebbre cskkentsk a hatalmas htrnyait, de az erre irnyul szndk nem lthat, st elhanyagoltk a pnz fogadsra szolgl csatornk kiptst. A tlnk elidegenedett hrkzl eszkzk pedig szolgailag tmogatjk, hogy az EU a sajt kpre formljon bennnket. Befel fleg az EU jogainak, rdekeinek az rvnyestsvel foglalkoznak, kifel pedig csak a ktelezettsgeink szolgalelk teljestsvel. Orszgunkat ma nem bellrl vezetik, hanem kvlrl irnytjk a multimilliomos kormny, az nllsult bankok s a szolgai sajt segtsgvel. Msok nem gy kezelik a nemzeti rdekeiket, ezrt mi halmozottan alulmaradunk, pedig Magyarorszg mindennel rendelkezik ahhoz, hogy meglljon a sajt lbn. Az EU azoknak az rdekeit szolglja, akik ltrehoztk. Kpeseknek kell lennnk levonni mindebbl a kell kvetkeztetseket.

R kell venni az j kormnyt, hogy kezdemnyezze a csatlakozsi szerzds gyarmatost jelleg pontjainak, mindenekeltt a fld-krdsnek, az jratrgyalst. Ezer vig meg lehetett lni a magyar fldbl, de most egyre kevsb lehet, mert olyan viszonyokat teremtenek, hogy mondjunk le a fldnkrl, s tjtszhassk idegeneknek. Pedig az Aranybulla mr 1222-ben kimondta: "… birtokot az orszgon kvl ll embernek ne adjanak!", ami trtnelmnk folyamn mindig, mg a szocializmusban is rvnyeslt, csak most nem. Juttassuk ismt rvnyre!

Orszgunknak, nemzetnknek okoz krt, aki eltitkolja, hogy elvesztettk hagyomnyos exportpiacainkat, jakat alig tudtunk szerezni. A teljes exportunk 70%-a az EU-ba irnyul, ahol az agrrtmogatsok vtizedek ta vdik a sajt termeliket s piacaikat. A tudatosan sztvert, legyengtett magyar mezgazdasg ide nem tud ismt betrni. Az EU statisztikja szerint a magyar mezgazdasgi teljestmny 2004/5-ben jabb mintegy 10%-al esett vissza, s ezzel a 25 tagllam kzl a 25. helyen llunk. Ide jutattk a mezgazdasgrl mltn vilghr Magyarorszgot! De ppen ez volt az EU-ba belps titkos felttele, amit a kormnyaink szolgalelken megvalstottak. Velnk, akik ezen a tjon szlettnk s nttnk fel, elszakthatatlanul ktdnk hozz, senki nem tudja elhitetni, hogy ez a mi rdeknk!

Trtnik mindez akkor, amikor a termelsi adottsgaink az EU-tlag felett vannak mg ma is. Mgis az exportunkban a mezgazdasg slya a rendszervltskor mg 26%-ot tett ki, de 2004-ben mr csak 6%! St, erteljesen nvekszik az agrr-import! Azaz, nemcsak a kls piacainkat vesztjk el, hanem fokozatosan kiszorulunk a sajt bels piacunkrl is! Nem tekinthet haladsnak, ha pr szzalkkal nagyobb lett az ruvlasztk, de a fggsgnk szzszzalkoss vlt. Kzben agyonadminisztrlnak bennnket, s olyan nevetsges intzkedseket kvetelnek, mint pecst a tojsokra, vagy a disznk moslkkal etetsnek tiltsa. k meg kzben hozzk ide a sajt moslkukat! De nem a disznknak m, hanem neknk! A kivl magyar termkek helyett mregdrgn ontjk a magyar lelmiszerekhez kpest moslknak minsl, nha mg az egszsgnket is veszlyeztet termkeiket! Mrgezett paprikt hoznak orszgunkba, amely, tbbek kztt, ppen a paprikjrl hres. De znlik a klfldi tojs, tej, vaj, a magyar termkeknek pedig sznik meg a piaca. A MacDonald's ttermek amerikai tudsok szerint is egszsgkrost ksztmnyei elrasztjk a vrosainkat. Ma mr csak elvtve tallni egy lacikonyht, egy magyaros ttermet, ahol, ne adj isten, mg libazsros kenyeret is lehet kapni lila hagymval. Netn, cignyzene mellett, mg el lehet ddolni egy magyar ntt is. Nem, mert ez mr magyarkods, nacionalizmus, rasszizmus. Tessk csak fogyasztani az zetlen kozmopolita kajt (az tel sz nem is illik r), hallgatni a klfldrl s a mssgokrl szl dicshimnuszokat, rdekldni az izraeli miniszterelnk egszsgi llapota fell, elfogadni minden termszetellenes jelensget, esetleg mg egy kis kbtszert is fogyasztani, az SZDSZ ingyen biztostja hozz az injekcis tt, de egybknt is, a "kendermagozs" egyre inkbb bocsnatos bn. 

Szmtalanszor bebizonyosodott, hogy a szocialista-liberlis koalcis kormny nem mondott igazat ms krdsekben sem. Magyarzkodott, hogy flrertelmezik, ahelyett, hogy flrerthetetlen mdon cselekedett volna. Panaszkodott, hogy a kisnyugdjasok s a gyermekes csaldok terhre megvltoztatott nyugdj- s csaldi ptlk rendelkezseit flrertjk. De amikor a hihetetlenl magas jvedelmek is megkaptk ugyanazt, amit a munkanlkliek, vagy az hbrrt dolgozk, akkor mit rthetnk itt flre? Hnyan panaszkodnak, hogy ngyvtizednyi munkaviszony utn 30.000 forint nyugdjbl tengdnek! Most knyszernyugdjazni akarjk az 55 ven fellieket, akik 2 ven t nem tallnak munkt. Ez azonban azt jelenti, hogy nem kapnk meg a teljes regsgi nyugdjat sem. A miniszterelnk azon sajnlkozott, hogy mr a fiatalok is teherttelt jelentenek, mert nem mennek klfldre dolgozni. Nem az agyelszvs jelent teherttelt, hanem a kimvelt emberf? Kell-e magyarzni, hogy ez mit jelent? De emlkezhetnk a gzrra is. Hnyszor s hnyan mondtk, hogy nem lesz gzremels, de ma mr ssze sem tudjuk szmolni, hogy hnyszor volt; 2002 ta 67%-al emelkedett a gzr. A sajt npellenes intzkedseik vdelmben radsul mg bennnket hibztattak, hogy flrertjk azokat. De, uraim, hozzanak olyan rendelkezseket, amelyek kzzelfoghatan, egyrtelmen a kisnyugdjasokat s a gyermekes csaldokat szolgljk. s akkor nem kell magyarzkodniuk, csrni-csavarni a szavakat. Nem mi lltjuk a feje tetejre a dolgokat!

Hasonlan jrtak el a vllalkozsknnyt intzkedseik esetben. Nem a magyar vllalkoz rti flre az llandan s kvethetetlenl vltoz rendelkezseket; azok egyszeren rosszak, mert nem a magyar vllalkozk rdekeit szolgljk. A munkabreket terhel, az EU-n bell a legmagasabb trsadalombiztostsi s egyb jrulkokkal meglnek minden vllalkozst. Az EU-n bell Magyarorszgon megy tnkre a legtbb kis- s kzpvllalkozs. Harsogtk, hogy tbb pnzt adtak a vllalkozsoknak, mint a Fidesz. Megtehettk volna, mert az kormnyzsuk alatt nylt meg az EU forrsok tbbsge. Be is jelentettk, hogy 62 millirdot fordtanak a vllalkozsok fejlesztsre. A 12.000 jelentkez vllalkozsbl azonban csak 2000 nyert el 26 millirdot, de ezek kzl is csak 490-nek fizettek ki 2,3 millirdot! A begrt 62 millirdbl teht mg 3 millird sem valsult meg. A hazai vllalkozsok szmra sorozatban kedveztlen rendelkezsek szletnek, a multinacionlis vllalatok pedig ad- s minden ms kedvezmnyben rszeslnek.

Mra vdtelenn vlt az orszgunk, mert ez a kormny sztverte a hadsereget is: a ltszma nevetsges, a tbb-diploms, nyugati s keleti vezrkari tanfolyamokat elvgzett ftisztjeit eltvoltottk, nincs mr tzrsge, pnclos egysgei, lgiereje pedig az amerikai s az orosz replgpekhez kpest jtkszernek szmt svd Grippeneket kap. Viszont mg a kormnyprti sajtban is naponta olvashatjuk, hogy napoz-gyakat, napszemvegeket, szobabicikliket, fagylaltgpeket vsrolnak, kutya-lakat ptenek. Ezzel vdik a hazt? Htborzongat a krds, de tegyk fel: Mire megy ki a jtk? s mert mindezek lttn tudjuk a vlaszt, a Harmadik t meg akarja ersteni a honvdsgnket, s Nemzetrsg fellltst szorgalmazza a bels rend vdelmre s az esetleges kls tmadsok ellen. Mg a szakszer, embersgesen megvalstott sorktelezettsg is jobb, hasznosabb a fiatalok, s ezzel a nemzet szmra, mint a ldrgs a bevsrlkzpontokban, az idegen s mregdrga dolgok utni hajsza, amikor sokszor mr a betev falatra sincs pnz, vagy az SZDSZ ltal nyltan tmogatott drogozs, mivel fizikailag erst, tartst ad, fegyelmezett tesz, letre nevel. Ehelyett folyik az ifjsg, azaz a jvend nemzedkeink mtelyezse, hamis hinyrzetek, mestersges szellemi s letszksgletek keltse, ptcselekvsre buzdtsa, szellemi s fizikai elkorcsostsa, hogy kptelen legyen gy a sajt vals rdekei, mint a haza, a nemzet vdelmre.

A kormnykoalci soha nem ltott szm programot dolgoztatott ki a cignysg integrcijra is, tbb tzmillird forintrt, de ezen a kiadson kvl csak a helyzet konzervlst rtk el. Ahogy maga Farkas Flrin, a Lungo Drom elnke nemrg tbbszr is kifejtette, a kormny cignypolitikja cignytra jutott.

A Harmadik t gykeresen vltoztatni akar azon a kialakult helyzeten is, hogy bizonyos kisebbsgeket s mssgokat eljogokhoz jutatnak, s ezek ma mr politikt, kultrt, erklcst akarnak diktlni neknk, tovbbi jogtalan anyagi elnyket s hatalmi pozcikat akarnak szerezni. Eljoga azonban ebben az orszgban csak az llamalkot, rtkteremt magyarsgnak lehet. Nem vagyunk mi senki ellen, mindenkit egyenjognak tartunk, de ellennk se legyen senki s a mi jogaink soha semmiben ne csorbuljanak! Vget akarunk vetni annak, hogy mi rezzk magunkat idegennek e hazban, s flnnk kelljen. Azok rezzk magukat idegennek, akik azok is, vagy idegenl gondolkodnak, idegen rdekek felttlen kiszolgli; s azok fljenek, akiknek van mirt.

         Nehezmnyezik azt is, hogy nosztalgia van a Kdr-rendszerben tapasztalt kiszmthatsg, nagyobb rend utn. De ebben sem mi vagyunk a bnsk, hanem akiknek tennik kellett volna azrt, hogy ne keletkezzen ilyen nosztalgia. Ehelyett a miniszterelnk az Orszggylsben olyan nevetsges javaslatokkal llt el, hogy ne nevezzk egymst hazarulnak, iktassk ki ezt a szt a hasznlatbl. s aztn nyilvn ms olyan kifejezst is, amely knyelmetlen szmukra. A talprl ismt csak a feje tetejre lltjk a dolgokat: nem az a baj, hogy az igazsgot kimondva, valakit tolvajnak, csalnak, hazarulnak neveznek, hanem magnak a lopsnak, a csalsnak, a hazarulsnak a tnye! s ennek a kimondsa, nevestse nemcsak nem bn, hanem hazafias ktelessg. Ne az igazsgot visszatkrz szavak kimondsa, hanem az ltaluk tkrztt vals tnyek botrnkoztassanak meg bennnket! ppen ettl akarnak eltntortani bennnket az u.n. gyllettrvnnyel, amelynek a meghozatalra ismtld trekvseket tesznek. Mintha azt akarnk elrni, hogy ne csak beszlni, hanem mr gondolkodni sem lehessen szabadon, st dicsrni kelljen mindent, ami termszetellenes s nem magyar.

 

Vigyzzunk ht a mltunkra, a jelennkre s a jvnkre, nmagunkra s egymsra, mert nem lesz jvnk, ha nem cseleksznk, csak kivrunk, s nem tesszk meg egytt azt a keveset sem, amit ma mg megtehetnk, s aminek a birtokban s eredmnyekppen holnap mr majd tbbet tehetnk. A vlaszts kimeneteltl fggetlenl csak rajtunk mlik, hogy ne maradjunk vdtelenek, kiszolgltatottak, fegyvertelenek, s hogy ne tehessen meg velnk szemben brki brmit. lltsuk helyre a veszlyrzetnket, az nvdelmnket, az letkultrnkat, erstsk a nemzettudatunkat, vdelmezzk nemzeti rdekeinket, rtkeinket. Ne dljnk be azoknak a trekvseknek sem, s ne ijedjnk meg az olyan vdaskodsoktl sem, hogy szlssgesek, nacionalistk, rasszistk, antiszemitk, s mg nem tudom mik vagyunk. Ha csak egy kicsit megkaparjuk a dolgokat, azonnal kiderl, hogy ppen a vdaskodk azok, de fleg magyarellenesek! Br nem a szavak dntenek, hanem a tettek, de azrt a szavakon is mlik valami, k azonban a szavaikkal sem az igazsgot, mg kevsb a valdi gondolataikat mondjk ki, hanem ppen azokat rejtik el. Dicsekednek, pldul, hogy ramlik a tke Magyarorszgra, de a lakossg ebbl csak a visszafizetsi ktelezettsgeket rzkeli. A rendszervlts ta hromszorosra ntt a valamennyinket terhel klfldi llamadssg; felvettk a sok hitelt, de termelzemek nem plnek, s megy tnkre az ipar, a mezgazdasg, az egszsggy, az oktats, a kzigazgats, a hadsereg, a sport. A hitelfelvtelekkel nvekszik az llamadssg, de semmire sincs pnz, hiny hiny htn, gretet gretek kvetnek. Adss tettk az orszgot, bennnket, de mg a kvetkez nemzedkeket is. Az ads pedig kiszolgltatott helyzetben van. s egyedl csak a MIP az, amely vek ta kvetkezetesen magyarzatot kvetel a mindannyiunkat izgat s nagyon is rdekl jogos krdsre: Hov tnik a sok pnz? A Harmadik t, az adssg terheit nyg np nevben kveteli a vlaszt e krdsre is.

Mindekzben azt halljuk, hogy dbrg a gazdasg s a jlt soha nem volt ekkora. Az jltk valban nem volt ekkora sohasem! Jvendltek vek ta szz csodt, s lss csodt, egy sem valsult meg, de az ezerszer meggytrtek helyett mgis k lnek lakomt. A magyar trtnelemben taln sohasem volt ekkora klnbsg az elit s np kztt: a mai elitnek mr a nagy pnz is kis pnz, mg a npnek mr a kis pnz is nagy pnz. s ezrt dbrg is valami, de az nem a gazdasg! Hamarosan kiderl, hogy mi. Menjnk elbe ennek e megvlt dbrgsnek, hiszen mindezek lttn, levonhat kvetkeztets, mint hogy nincs, s ne is legyen bizalom az SZDSZ-MSZMP koalci elitje irnt. k uraltk a mltunkat, k uraljk a jelennket s a jvnket is uralni akarjk, de az elmlt vtizedek trtnete egyrtelmen bebizonytotta: a np tlk jt nem vrhat. s mondjuk ki: mindazrt, amit npnk, orszgunk, nemzeti rdekeink ellen tettek a legslyosabb kiszabhat tltnek a sokszorosa is knyrletes bntets lenne szmukra.

Mindezek fnyben az SZDSZ 6,50%-a mg kevsb relis, mint a mi 2,20%-unk, ugyanis ezt a hatalmas nemzetkzi anyagi s egyb tmogatsnak, valamint az MSZP tudatos tszavazsnak (Az SZDSZ elnke ezt nyltan meg is ksznte az MSZP-nek! - me a plda a Fidesz szmra!) ksznhet. Ezek nlkl egy magyarellenes s termszetellenes llspontot elfoglal, a "Jjjn el az n orszgom"-at nyltan hirdet prt, az egyetlen szlssges prt a magyar politikai palettn, nem is kerlhetne be az Orszggylsbe. (Az stlusban, csak azt krhetjk: "s szabadts meg minket a gonosztl"!)

Szlnunk kell a Fideszrl is, amely az MSZP-SZDSZ koalcihoz hasonlan tbbnyire rosszul, vagy sehogy sem kpviselte az orszg rdekeit, amikor hatalmon volt - mert az a mrvad, nem pedig, amit ellenzkknt hirdet - br a lakossg tbbsge akkor is, most is t tekintette a kisebbik rossznak, ... s lehet, hogy az is.

A Fidesz olyan ersnek rezte magt (amit a hrkzl eszkzk s a kzvlemny-kutat intzetek tudatosan el is hitettek vele), hogy a gyengesgeit nem vette szre. Olyan biztosra ment, hogy eleve lemondott a szvetsgesekrl, st tbbet trdtt az MSZP ellenfeleivel, mint a sajt potencilis szvetsgeseivel. Ezttal is mindent megtett, nehogy a Harmadik t az Orszggylsbe kerljn; hirdette, hogy a Harmadik tra leadott szavazat elvsz. Egyedl akart nyerni, s emiatt vesztett gy 2002-ben, mint 2006-ban (A cikkrs idpontjban mg csak az els fordul eredmnyt ismerjk, de a msodik fordul kimenetele sem vltoztat a Harmadik t vlemnyn; a Harmadik t nem bnja, ha a Fidesz veszt, de sajnlja, ha az MSZP nyer, s fordtva), teht a kormnyra kerls szempontjbl ppen a Fideszre leadott szavazatok vesztek el (!) s pontosan az a pr szzalk menthette volna meg, amennyivel a Harmadik t tbbet szerezhetett volna. A Fidesz ugyanakkor a Magyar t krk mintjra szervezte meg a polgri krk hlzatt, a vlasztsi harcban kisajttotta a Harmadik t jelszavait, anlkl persze, hogy a megvalstsukat szintn gondoln, a sajtjuk gy lltotta be, hogy csak az MSZP, vagy a Fidesz kztt vlaszthatunk, holott nyilvnval, hogy a valdi ellentt nem e kt prt kztt hzdik. Mindezek mellett a hol liberlisnak, hol baloldalinak tn fordulatok, egyes szvivinek a hiteltelensge, testvrprti kapcsolat ltestse az izraeli Likuddal (Naivits azt kpzelni, hogy elhdthatja az SZDSZ-tl) s egy sor ms mellfogs vezetett a veresghez. Egyes vlemnyek szerint azonban az sem kizrt, hogy a Fidesz eleve a vesztsre jtszott, hiszen a szocialista-liberlis kormnykoalci ltal ltrehozott csdtmeg tvtele olyan npszertlen intzkedsekre knyszerthette volna a Fideszt, ami - a vlasztsi greteivel szembestve - esetleg a bukshoz, de mindenkppen a kvetkez vlaszts (esetleg knyszer idkzi vlaszts, amire gy a koalci knyszerlhet) elvesztshez vezethetett volna.

Egybknt, akrmelyik prt is nyeri meg a msodik fordult, illetve alakt kormnyt, nem fog rendelkezni olyan tbbsggel (klnsen, ha a ktharmados trvnyeket is szmtsba vesszk), hogy a vlasztsi greteinek akr csak egy kis rszt is megvalstsa. Ahogy eddig, tovbbra is egymsra lesznek utalva, s nem kizrhat, hogy megunva a "kicsik" (SZDSZ, MDF) zsarol politikjt - arnyvesztsket, visszalsket a kialakult helyezettel, a sajt szerepk tlrtkelst - minden szbeli ellenttket flretve, ismt a nagykoalci lehetsgvel kezdenek foglalkozni.

 

         A Harmadik t nyltan meghirdette, hogy minden ms jelenlegi prttl eltr, nll politikai vonalat kvet: nem jobboldali, vagy baloldali ideolgia irnytja, hanem minden krdst a magyar nemzeti rdekek s rtkek szempontjbl vizsgl, s azrt kzd, hogy ez rvnyesljn gy az Orszggylsben, mint a kormny politikjban. Egyenrang alapon azonban egyttmkdik mindazokkal, akik kszek a nemzeti rdekeink vdelmezsre, tartsk magukat akr jobboldalinak, akr baloldalinak. Ez tkrzdik a nemzeti sorskrdseket, valamint a leggetbb trsadalmi s gazdasgi krdseket fellel 14-pontos programjban. Azt tmogatja, ami magyar s termszetes, s harcol az idegen uralom kiszolglsa s a termszetellenes elfajzs ajnrozsa ellen. Szvetsgese mindenki, aki gy rez s cselekszik.

         A Harmadik t nem vett rszt a vlasztsi gretek versenyben, amelyek kzl alig teljesl valami, azaz a vlasztk becsapst jelentik. A helyzet gykeres megvl-toztatsa szksges, s ehhez a tbbsgi nemzeti akaratot megjelent kormny kellene. Nemzeti egysgkormny s nemzeti Orszggyls. Ezt tartalmazza a programunk. Kit csakis a gazdasgi, politikai, katonai, szellemi nvdelem megszervezse. Mi teht nem azt latolgatjuk, hogy a Fidesznek, vagy az MSZP-nek van-e igaza, hanem az igazsgrt dolgozunk s harcolunk, s abbl kiindulva kpviseljk mindig s mindenhol a nemzeti rdekeket. s ki is mondjuk, hogy a clunk a magyar igazsg, a magyar let kpviselete. Tudjuk, hogy honnan jttnk s hov tartunk, s a dlibb nem csbt el bennnket. S br minket, magyarokat, mr annyiszor s annyian becsaptak, hogy lassan mr egymsnak sem hisznk, azt azonban mindenki lthatta, csak a MIP tartotta magt az greteihez, s az Orszggylsben is egyedl maradt az, aminek kezdettl meghirdette magt. Mindenki biztos lehet benne, hogy a Harmadik t is ahhoz tartja magt, amit meghirdet. Mi nem a meglhetsi, vagy profi politikusok szmt akarjuk nvelni, hanem a nemzet szolgit akarjuk dntsi helyzetbe hozni. Minden ms prt greteitl eltren, biztostjuk a magyar npet: bren tartjuk a magyar remnyeket, azon fogunk dolgozni, hogy nagyobb biztonsgban legynk az egyre bizonytalanabb vl vilgunkban, sszer rendet teremtsnk a nemzetstratgiai krdsekben, vals clokat tzznk ki, hogy az igaz, a tisztessges ember btran s nyugodtan lhessen ebben a hazban, s a magyaroknak ne csak ldozatokat kelljen llandan hozniuk, hanem barzdlt arcukon a sok csalds, keserv utn vgre megjelenjenek az els kis gyzelmi mosolyok.

A Harmadik t nem gri, hogy megvltja a magyar vilgot, de lltja, hogy a magyar vilgot meg kell vltani, s ezt fentrl s lentrl egyarnt haladktalanul el kell elkezdeni. Mi nem valamelyik prt, hanem a nemzet gyzelmt akarjuk. Odig azonban csak kzs ervel, nemzeti sszefogssal juthatunk el. Csak a np bizalmbl kerlhetnk a nppel egytt abba a helyzetbe, hogy a sajt sorsunkba egyre meghatrozbban beleszljunk, elsegtsk az geten szksgess vlt politikai vltst, ezrt ebben minden egszsges nemzeti rzelm honfitrsunkra szmtunk, prtllstl fggetlenl, s krjk tlk, hogy k is szmtsanak rnk. Szndkunk annl is szentebb, mint amennyit szavakkal kpesek vagyunk kifejezni. Programunk megllaptsai igazak s idtllak, lnek s hatnak, fggetlenl a vlasztsok kimeneteltl. Elkeseredsre, veresg-hangulatra nincs okunk; a hazafias sszefogs, a npi tmogats megszervezsvel gyzelemre lehet s kell vinni a Harmadik Utat. Az a lnyeges, hogy a Harmadik t megszletett, br a vlasztsok idpontjhoz tl kzel, ezrt csak kezdeti ismertsget s elismertsget tudott szerezni. rtetlensggel is tallkozott, de mgis ert, lendletet, tapasztalatot, rokonszenvet nyert a vlasztsi kampnyban, s mris ltszik, hogy nvekv fontossg politikai tnyez lesz a magyar kzletben. Mra ugyanis nemcsak a trtnelmi szksgszersge, hanem a lehetsge is fennll annak, hogy a hazafias, a nemzeti erk - legyenek jobb-, vagy baloldali irnyultsgak - ltal mindig is kpviselt, senki ellen nem irnyul nemzeti megmarads s halads gondolatnak az lre lljon. A nemzetveszt, npellenes szocialista-liberlis globalizmussal szemben csak ez lehet a magyar nemzeti megmarads tja. E tekintetben nincs is versenytrsunk; sajnlatos, de ma nincs ms politikai er, amely a npi, nemzeti irnyvonalat kvetkezetesen, nyltan vllaln, s kpes is lenne e kldets teljestsre. Mi ezen az ton haladunk, most indultunk, ton vagyunk, s ha kitartunk, meg is rkeznk.

 

                                                                 St Gbor

                                                        nyugalmazott nagykvet

2006 Mjus Havi Magyar Frum.

 

Kedves Csokoládé kedvelõk! Segítségeteket kérném a kérdõívem kitöltéséhez! Témája a CSOKOLÁDÉ MÁRKÁK! Köszön    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati hõszigetelését!    *****    * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. *    *****    Elindult a Játék határok nélkül rajongói oldal! Ha te is szeretted a '90-es évek népszerû mûsorát, nézz be ide!    *****    Megjelent a Nintendo Switch 2 és a Mario Kart World! Ennek örömére megújítottam a Hungarian Super Mario Fan Club oldalt.    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    A PlayStation 3 átmeneti fiaskója után a PlayStation 4 ismét sikersztori volt. Ha kíváncsi vagy a történetére, katt ide!    *****    A Bakuten!! az egyik leginkább alulértékelt sportanime. Egyedi, mégis csodálatos alkotásról van szó. Itt olvashatsz róla    *****    A PlayStation 3-ra jelentõsen felborultak az erõviszonyok a konzolpiacon. Ha érdekel a PS3 története, akkor kattints ide    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran! Mese, mese, meskete - ha nem hiszed, nézz bele!    *****    Az Anya, ha mûvész - Beszélgetés Hernádi Judittal és lányával, Tarján Zsófival - 2025.05.08-án 18:00 -Corinthia Budapest    *****    ✨ Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott – ismerd meg a „Megóvlak” címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!