Se nem jobb, se nem bal - magyar!
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Elfelejtettem a jelszt
 
j cikk

Tartalom

 

 

Kapitalizmus van.

 

 

 

         Mostanban a kiltstalansg miatt termktelen s dlre nem jutott eszmecserk rsztvevi sokszor szttrt karokkal, s ezzel a tehetetlensggel megbkl, vagy ppensggel rendreutast megllaptssal fejezik be a vitt: "Mit akarsz? Kapitalizmus van!". s a gondolat itt lebnul. Mintha nem lenne tovbb. E tnymegllaptshoz ugyan semmi ktsg nem fr, br a rendszervlts eltt s kezdetn senki ki nem ejtette a szjn a kapitalizmus szt; az "illetkesek" leginkbb tbbprti polgri demokrcirl, szocilis piacgazdasgrl beszltek, st ez a kifejezs kerlt az j alkotmnyba is. Senkinek nem volt politikai mersze hozz, hogy nyltan meghirdesse a kapitalizmust. Idpontot nehz lenne meghatrozni, de hossz vek elteltvel egyes politolgusok, flnken krltekintve, elvtve kezdtek szlni a kapitalizmusrl, azt kveten, hogy Horn Gyula elllt a "szocialista tksek" megteremtsre vonatkoz kptelen tletvel, s a kapitalizmust, mint elrend clt emltette. A globalizmus fokozd rvnyeslsvel prhuzamosan pedig mr mintegy a kapitalizmuson is tlmutat vadkapitalizmusrl beszlnek – mr akik mernek szlni – de javarszt k is gy tve, mintha az ismeretlen mdon s teljesen vratlan sorscsapsknt, azaz nem a rendszervlts kvetkezmnyeknt szakadt volna a nyakunkba. Maguk a hatalmon lvk azonban azta is kerlik a kifejezs hasznlatt, mintha nem is ltezne, mintegy azt rzkeltetve, ha ltezik is, neknk semmi kzk hozz. (Ezrt ennek az rsnak a cme utn akr krdjelet is biggyeszthetnnk).

Trtnik minden annak ellenre, hogy senki, de senki eltt nem titok: kapitalizmusban lnk. Ha pedig mr ljk, mondjuk is ki – ez lenne a termszetes. A nyilvnossg eltt azonban mgis szinte minden frumon tovbbra is kerlik a kifejezst. E furcsa, de vletlennek semmikppen nem tekinthet eljrsban tkrzdik a kapitalizmus nvdelme is. A hozz kapcsold kzenfekv magyarzat ugyanis az, hogy a sz mgtt meghzd tartalom trtnelmileg lejratta nmagt, hiszen kt vilghbort is zdtott az emberisgre s szntelen hborskodssal, vlsggal s "vlsgkezelssel" jr. A Nemzetkzi Valutalap kutatinak szmtsai szerint – akiket pedig e vonatkozsban igazn nem vdolhatunk rszrehajlssal – csak a huszadik szzad utols negyedben megkzelten szz pnzgyi-gazdasgi vlsg volt a vilgon. De napjainkban is ez a helyzet; ki tudn megmondani, hogy vget rt-e a vlsg, vagy mr egy jabban lnk, illetve sszeszmolni, hogy hny hbor folyik? s fleg, hogy mg mennyit terveznek? A tke azonban sohasem ismeri el a sajt rendszere szerves hibit. (Az elz rendszer knyszerbl meg-megtette). Ennek okn, s mert trtnelmileg tovbbra is versenyben ll egy szocilis szempontokbl sokak ltal jobbnak tartott trsadalmi rendszerrel, a manipulcit egybknt is egyik f fegyvereknt alkalmaz tks gondolkods ms nevet keresett a kapitalizmusnak. Megszletett a piacgazdasg, a szocilis piacgazdasg, a jlti trsadalom, az nszablyz trsadalom, stb. fogalma. Ugyancsak ebbe az irnyvonalba illeszkedik a Soros-fle nyitott trsadalom, amely fleg arra hvatott, hogy megakadlyozza a nemzeti trsadalom kialakulst.

El kell ismerni, sokan azok kzl – gondolom, hogy a reform-kommunistk, de a szervezd jobboldali erk jelents rszt is kzjk sorolhatjuk – akik gy, taln szndkuktl fggetlenl is leplezve, de kzremkdtek nlunk a kapitalizmus megteremtsben, a rendszervltson dolgozva, szintn hittek egy jobb trsadalomban. Msok mr az els lpsek lttn megsejtettk az igazsgot, ismt msok pedig megrmltek, mert rjttek, hogy hamisak a jelszavak, melyek mgtt ms nem is hzdhat meg, mint a kapitalizmus. A kapitalizmust viszont akartk is, meg nem is, hiszen a tbbsgk a szocializmusnak tartott tkementes prtllami rendszerbl valamifle msik, csak jobb, de ugyancsak tkementes trsadalmat kpzelt el. Pedig ht tudniuk kellett, hogy ez naivits.  

Napjainkra visszatrve, mindenkppen bajt jelez azonban, ha a tmakrben foly eszmecserk, a rsztvevk eltr politikai alapllsa ellenre is, a "Mit akarsz? Kapitalizmus van!" lemond megllaptssal fejezdnek be, megakadnak brmifle kit, vagy tvlat krvonalazsa nlkl. Mintha az egybknt vitathatatlan sivr kiltstalansg tnylegesen, visszavonhatatlanul, egyszer s mindenkorra uralna mindent s mindenkit, mintha a visszafejlds megllthatatlan lenne.

De van ms baj is, taln mg nagyobb is, spedig ha a vitzk egy rsze idig sem merszkedik el, hanem szembetl manipulatv szndkkal olyasmit rzkeltet, hogy tulajdonkppen nem is volt rendszervlts. Egyesek lpten-nyomon olyan politikailag megfoghatatlan, ravaszkod megfogalmazsokkal szdtenek bennnket, hogy amit jelenleg tlnk, annak "a szocializmusra visszanyl trtnelmi okai vannak", "posztkommunista szellem uralkodik", s mindaz, amitl szenvednk "posztszocialista kvetkezmny", "a krdrizmus uthatsai" rvnyeslnek, st a "kdrizmus jravirgzsa" folyik, stb.

Mindazok szmra azonban, akik az elmlt hsz v esemnyeit, kztk a keserveit, kudarcait, veresgeit tltk, s nem is felejtettk el, szinte hihetetlen, hogy akadnak, akik azzal szeretnnek mtani bennnket, hogy e kt vtized, benne napjaink minden gondja-baja a szocialista korszak terhre rand. Amelyben, egybknt, az ilyesmiket hangoztat, mindenkinl mindent jobban tud, mindig jl helyezked, ltalban neoliberlis belltottsg szellemi komisszrok nagy rsze ugyanolyan jl lt, mint ma – st, hasonlthatatlanul jobban, mint a tbbsg, akkor is, ma is – s ki-ki a vrmrsklete szerint, de ekkor mg egybehangzan, st egymssal versengve, a kapitalizmust szidta! k ugyanis mindig hatrozottan killnak, … hol az egyik, hol a msik oldal mellett. Bizony-bizony igencsak aggaszt trsadalmi problma, hogy ma ismt majdhogynem csak k kapnak frumot. Ne tetzzk ht a bajt azzal, hogy elhisszk, vagy egyszerem sztns, meggondolatlan llsfoglalsnak tekintjk a fenti lltsaikat, hiszen nyilvnvalan a nlunk kialakult vadkapitalizmus, azaz a kormnyzati szintre emelt vesztegets, jogtalan elnyszerzs, cmeres gazembersg lczott, de tudatos vdelmvel llunk szemben. Ne hagyjuk magunkat flrevezetni. Amit most tlnk, annak mr ugyangy semmi, de semmi kze a szocializmushoz, mint ahogy a magt magyarnak s szocialistnak nevez MSZP-nek is ppen a szocializmushoz van a legkevesebb kze, de mg mintha a magyarsghoz sem lenne mr; egyedl a prt mivolta tagadhatatlan. Ugyanez mg inkbb ll az SZDSZ-re (amely mindemellett mg kifejezett magyarellenessget is tanst), a mostani MDF-re, de bizonyos tekintetekben tulajdonkppen ms prtokra is.

A bellk tudatosan verbuvlt hatalmi elit ("elit"?) tbbsge csak azt ltja s lttatja, nnepli s nnepelteti mg most is – habr mr teljesen trgytalan – hogy nincs szocializmus, nincs Kdr Jnos; holott azon kellene sajnlkoznia, hogy ma mr nincs Ikarus, Ganz-Mvag, Ganz Mszer Mvek, Csepel Mvek, Rba, MOM, Tungsram s Bbolna, meg magyar lelmiszeripar sem, amelyek – ha nem verik szt, s nem rustjk ki ket – ma is megllnk a helyket a nemzetkzi versenyben. A magyar ipar felszmolsban s a mezgazdasg sztversben ppen ez az elit, fleg az elmlt nyolc v, hatalmon mr elzleg is volt kormnyzati krei s a klfldi prtfogik a bnsk. Ezt takargatand, hazudnak a mltrl, hamis jvvel lltatnak, hogy eltereljk a figyelmet a jelenrl, s kisajttsk a jvnket. A most folyt vlasztsi kampny sorn is tapasztalhattuk, hogy egymssal versengve grtek s grtek, tudva-tudvn, hogy gysem kpesek, de nem is ll szndkukban betartani az greteiket. nmaguk is tisztban vannak vele, hogy most – mg a nagy jindulattal felttelezett esetleges j szndk mellett is – tbbnyire csak az tarthat be, ami illeszkedik a globalista nagytke ignyeihez, ez azonban szinte sohasem esik egybe a np, az orszg rdekeivel. Ezrt legynk tudatban, hogy a hatalom-vromnyos, legyen baloldali, vagy jobboldali, valjban ennl lnyegesen tbbet nem is grhet. Ha mgis megteszi – nem mond igazat. A mostani orszggylsi vlasztsokon azonban az greteken tl van egy mindennl fontosabb cl: a nemzeti rdekeket elrul, npirt politikt folytat, a httrben vltozatlanul fennll MSZP-SZDSZ szvetsg eltvoltsa a hatalombl. Erre csak egy er kpes, a Fidesz-KDNP. Gyzelmtl azonban a helyzetnek csupn nagyon lass – s csak remlhetleg kedvez – vltozsa vrhat. Nagy remnyeket senki nem tpllhat. Maximum arra szmthatunk – az adott krlmnyek kztt ez sem kevs – hogy a lass pozitv vltozsokat elsegt intzkedseket foganatost.

Legalbb kt nyomaszt krlmnyt ugyanis szem eltt kell tartanunk. Egyrszt, a sok fontos kulcspozcit megrz szocialista-neoliberlis koalci szabotlni fogja a kormny minden lpst, s emellett, ahogy Gyurcsny Ferenc nyltan be is grte, kemny – rtsd: hazug s gtlstalan – ellenpropagandt fog folytatni. A legfontosabb azonban, hogy tudatosan lerombolt orszgot, s minden tekintetben lepusztult helyzetet hagy maga utn, amellyel a Fidesz-KDNP-nek a nehznl is nehezebb lesz megbirkznia. Msrszt azrt is, mert maga a Fidesz-KDNP is ugyanezen kapitalista keretekben, azaz a jelenleg uralkod krlmnyek kztt kormnyozhat, s kvn is kormnyozni. Legfeljebb, ha akar, ezen keretek kztt is tallhat s kialakthat fogdzkat egy olyan politikhoz, amely jobban illeszkedik a magyar rdekekhez. Klnbsg teht lesz is, meg nem is. (Mivel mi magyarok azt tartjuk magunkrl, hogy a labdargshoz mindannyian rtnk – amiben taln van is valami – a legszemlltetbb, ha azzal a labdarg hasonlattal lek, hogy br jl rzkelhet klnbsg van a Fradi s az MTK kztt, de mindkt csapat az NB I-ben jtszik!). A Fidesz most mgis olyan helyzetbe kerl, hogy lenyesegetheti a vadkapitalista kinvseket, felszmolhatja az intzmnyes korrupcit, kpviselheti a magyar rdekeket, rtkeket, s mg a korbbi tvedseit is jvteheti, kztk azt a baljs mellfogst – hogy bnnek ne nevezzk – amikor az EU csatlakozsi szerzds trgyalsakor kitette a magyar fldet a szabad forgalmazssal jr klfldi felvsrls veszlynek. Mindehhez azonban olyan szleskr npi tmogatsra lenne szksge, amely megteremtdben van ugyan, de nem lesz egyszer a teljes kivvsa, mg nehezebb lesz megtartani. (Ez pedig dnt krds, ezrt ms szempontokbl vizsglva, albb mg vissza is trek r.)

A politikai paletta ttekintst befejezve, megllapthatjuk, hogy tovbbra is csak kt kis parlamenten kvli prt adja nmagt kvetkezetesen, hven az ideolgijhoz, s leplezi le a np- s nemzetellenes trekvseket, eredjenek akr jobb-, akr baloldalrl: a MIP s a Munksprt. (A Jobbik esetben a krdjelek uralkodnak). Mondhat rjuk brki, amit akar, de nyltan, egyrtelmen s hitelesen csak ez a kt prt vdelmezi a nemzeti rdekeket, illetve a dolgoz osztlyok s rtegek rdekeit. A Munksprt ma is flrerthetetlenl a szocializmus mellett ll, a MIP pedig a magyar t hve, amelyet Nmeth Lszl "minsgi szocializmusknt" is, Bib Istvn s ms nagy nemzeti gondolkodink pedig harmadik tknt is krvonalaztak.   

 

Napjaink szomor valsga, hogy megvalsulni ltjuk az ismert ttelt, miszerint a kapitalizmusban az ember az embernek farkasa. A nlunk – nem utols sorban jelents klfldi nyomsra – eluralkodott kormnyzati tmogatst lvez (hogy kormnyzati szintt ne mondjunk) vadkapitalizmus klnsen arra sztnzi, st knyszerti az embereket, hogy msok irnyba a rosszabbik njket mutassk. Ez az egyre ltalnosabb vl sajnlatos jelensg, pldul, semmikppen sem a szocializmusnak kikiltott rendszer maradvnya, vagy a megfoghatatlan, de knyelmes hivatkozsul szolgl posztkdrizmus kvetkezmnye. St, ha trgyilagosan szemlljk a dolgokat, el kell ismernnk, hogy a vadkapitalizmushoz kpest abban a "szocializmusban" inkbb neveltek a trsadalmi szolidaritsra. Szavakban mindenkppen. De a szavakhoz azrt valamelyest a tetteknek is igazodniuk kellett. nmagunkat csapnnk be, ha nem ltnnk utlag is, hogy brmennyire is brlhat a mlt rendszer, de gazdasgi s szocilis rtelemben bizonyos demokratikus elvek tagadhatatlanul jobban s szlesebb krben rvnyesltek, nagyobb volt mindenki szocilis biztonsga, mg ha negatvumokkal is prosult. A jelenlegi helyzet viszont annyira nyilvnvalan s egyrtelmen rossz a nagy tbbsg szmra, hogy sem ez, sem az itt kvetkez megllaptsok nem tekinthetek a rgi rendszer dicstsnek, hanem csak kifejezetten a jelenlegi brlatnak.

Sokan, szemet hunyva a valsgra, azt is kitartan ismtelgetik – halljuk a rdiban, olvassuk az jsgokban, ltjuk a tv-ben – hogy mindez azonban nem a rendszervlts, hanem pusztn annak – a kvetkezmnye, hogy "a kommunistk" a politikbl a gazdasgba mentettk t magukat. Azt pedig mindenki elismeri, st szltben-hosszban ismtli – a legtbbszr Gbbelset idzve, pedig ht eredetileg nem is az tallmnya – hogy a sokszor ismtelt lltsok, akr igazak, akr nem, az emberek fejben "igazsgg vlnak". Ha tnyleg hagyjuk ezt rvnyeslni, akkor nemcsak nem segtnk nmagunkon, hanem tragikusan rontunk a helyzetnkn. nmagunk ktjk meg a sajt keznket, ha nem nznk szembe a konkrt valsggal. A valsg pedig az, hogy pillanatnyilag, formlisan, egyprti diktatra van (br az MSZP-SZDSZ koalci ltvnyos megszaktsa ellenre a szocialista-neoliberlis sszetartozs s sszetarts felszmolhatatlan), st tnyleg ppen az az utdprt van hatalmon, amelynek a tagjai valban tmentettk magukat a gazdasgba. Csakhogy – s ezt nem szabad szem ell tvesztennk – k mr akkor sem voltak kommunistk, amikor belptek az MSZMP-be. Akik valban kommunistk voltak, azok jrszt ma is a Kommunista Munksprt tagjai. Oktalansg volna nem ltni azt is, hogy a volt MSZMP s a mai MSZP rtkrendje frontlisan szemben ll egymssal. Ezrt ma egyenesen kitntets kommunistknak, vagy szocildemokratnak, de akr baloldalinak is nevezni az MSZP-t s az SZDSZ-t, azaz a mai szocialistkat s a neoliberlisokat. Nem is hallottuk, hogy k maguk ezt akr egyszer is visszautastottk volna. Ugyanis a lakossgban a mlt rendszer irnt rtheten nvekv nosztalgia miatt ezek a brlatnak sznt minstsek inkbb csak arra jk, hogy szavazatokat hozzanak nekik. Msrszt ezzel mg a bneiket is kisebbtik, mert eltntetik a szemlyes felelssgket. Mgis tbb jobboldali politikus is grcssen ragaszkodik e vgzetes tveds gpies ismtelgetshez. Az pedig egyszeren politikai vaksg, vagy elvakultsg, ha mindazok lttn s ismeretben, ami nlunk az elmlt kt vtizedben a gazdasgban, a kzigazgatsban, a pnzgyekben, az igazsgszolgltatsban, a szocilis terleten s az let minden vonatkozsban trtnt, brki olyasmit llt, hogy nem volt rendszervlts. 

A trsadalom dnt tbbsge egyre rosszabb helyzetbe kerl vesztes, s a rendszervlts nmagban mr ennlfogva sem megkrdjelezhet; az gy megvalsult kisiklatott rendszervlts szksgessge s ltjogosultsga azonban annl inkbb. Mert nzzk csak, mivel is jrt a nagy fordulat vilgmretekben s nemzeti szinten. A vilgvlsg ellenre 2009-ben a FED, az amerikai jegybank szerept kisajtt magnbank, soha nem ltott, 46,1 millird dollros nyeresget rt el, mg 2008-ban "csak" 31,7, 2007-ben pedig 34,6 millird dollr nyeresge volt. Vlsg idejn soha nem ltott nyeresg, de csak a vilgpnzt korltlanul s ellenrizetlenl kibocst FED-nl! m tekintsnk csak szt jobban, akadnak msfle jelek is. Brazlia ktszzalkos adt vetett ki a spekulatv klfldi tkre, hogy megakadlyozza az orszgban is vlsgot kivlt, a FED ltal – mrvad elemzsek szerint tudatosan – okozott pnzgyi bubork kialakulst. A latin-amerikai fldrszen, tlnk eltren, ersdik a trekvs, hogy hasonl adt valamennyi tkebevtelre kivessenek. sszehasonltsul mondhatnnk, hogy k szocializldnak, mikzben mi latinamerikanizldunk. Izlandon, ugyancsak orszgunktl eltren, npszavazs nyomn elutastottk a bankok kvetelst, hogy a lakossgra hrtsk a vlsg kvetkezmnyeit. A tks orszgok intzkedsei teht arra utalnak, rzik, a folyamatos krzis kzepette maga a kapitalizmus kerl veszlybe, ha tmenetileg nem korltozzk a tke mohsgt. Ugyanez az nvdelmi trekvs tkrzdik a G-20 trekvsben a "szablyozott kapitalizmus" visszalltsra, a "szocil-kapitalizmus" megteremtsre, valamint Srkzy francia elnknek immr a nevetsgessgig ismtelgetett kijelentseiben, hogy erklcsss kell tenni a kapitalizmust. Szablyozott kapitalizmus azonban csak szavakban ltezhet, mivel szablyozni ugyan sokmindent lehet a kapitalizmusban is, de a tke nem tartozik ebbe a kategriba, sem nemzeti, sem nemzetkzi szinten. A tkt az erklccsel egyesteni pedig egyszeren lehetetlen, ennek mr a hangoztatsa is megtveszt, s mg a szt is kr r vesztegetni. A tke "erklcst" egybknt jl szemllteti, hogy a napjainkban ugyancsak az itt elemzett okokbl slyos pnzgyi vlsgba kerlt Grgorszgnak a nemzetkzi nagytke kpviseli azt javasoltk, hogy adja el az pleteit, cgeit, szigeteit, st az Akropoliszt is, s akkor kijuthat a vlsgbl. De itt a sajt pldnk is: mozg kamatlbra vetettek fel velnk klcsnt, ezrt hiba fizettk mr vissza tbbszrsen a tkerszt, az adssgspirlbl nem tudunk kikeveredni, st az adssgunk egyre n. Lehet itt egyltaln erklcsrl beszlni?

Nlunk mindezzel prhuzamosan msik "erklcss" trekvs is megfigyelhet: a vad-kapitalista jelensgeket nem a rendszer, hanem szemlyesen egyes "kommunis-tkbl" lett kapitalistk szemlyes erklcstelensgnek a terhre prbljk rni. A szban forg "kapitalistink" erklcsrt tnyleg nem tennm tzbe a kezemet, de azt, hogy ma mindenfle erklcstelensg lehetsges, azrt mgsem lehet "posztszocialista" kvetkezmnynek tekinteni, hanem csak a jelenlegi rendszer sajtjnak. Ezrt vgs soron ez a trekvs is e rendszernek az nvdelmi reakcija az egyre hatrozottabban megnyilvnul npi elgedetlensggel szemben. Mindebbl ki vonhatna le ms kvetkeztetst, mint hogy a kapitalizmus gye nem ll valami jl.

De menjnk tovbb, nmagunkhoz kzeledve. A kzelmltban a BBC Vilgszolglata 27 orszgban vgzett felmrse szerint csak a megkrdezettek 11%-a vlte gy, hogy a kapitalizmus jl mkdik, 23%-a javthatatlanul elhibzottnak tartotta a szabadpiaci kapitalizmust. Az amerikai Pew Research Center pedig a mlt v vgn tizenngy orszgban vgzett kzvlemny-kutatst a legutbbi kt vtizedrl. Eszerint a magyarok 77 %-a elgedetlen a demokrcival, 72%-a rosszabbul l, mint a szocializmusban. Az IMD Gazdasgkutat adatai szerint pedig a leromlott kormnyzati munka miatt drmaian cskkent a versenykpessgnk: 57 orszg kzl a 2005-s 31. helyrl a 45.-re estnk vissza. Ennek ellenre az OECD idei orszg-jelentse fenyegeten szgezi le, mindegy milyen lesz a kvetkez magyar kormny, az eldje ltal kikvezett ton kell tovbbhaladnia. s mr a magyar nagytksek is (vagy a mgttk ll multinacionlis cgek?) minden felkrs nlkl megfogalmaztk a hatpontos programjukat a kvetkez kormny szmra! A Budapestre akkreditlt eurpai nagykvetek egy csoportja pedig prjt ritkt mdon, a belgyeinkbe durvn beavatkozva, nemrg kzs nyilatkozatban tlt el nhny kzbeszerzsi dntst, mivel nem azok javra szlt, akiknek k, a diplomciai szablyokat megsrtve, lobbiznak. Tettk ezt akkor, amikor az orszgaikban is sorra robbannak ki a megvesztegetsi s korrupcis botrnyok annak ellenre, hogy az viszonyaik mr stabilabbak, a szereplik tapasztaltabbak, s nemcsak kidolgoztk, hanem mr jl be is gyakoroltk a ktes gyek elmismsolsnak az eljrsait. Kzben a valsg az, hogy az Eurpai Bizottsg tavaly novemberi jelentse szerint a teljesen szokatlan s indokolatlan mess adkedvezmnyeken tl Magyarorszg adja a legtbb llami tmogatst a multinacionlis cgeknek, nevezetesen 2009-ben 682 millird forintot, azaz a GDP 2,38 %-t, a legtbbet az EU-ban! Bogr Lszl szmtsai szerint – az utbbi 21 v sorn ezek a vllalatok mintegy hatezer millird forinttal tbb tmogatst kaptak, mint amennyit ad, vagy jrulk formjban befizettek a magyar llamkasszba. 2008-ban pedig az sszes megtermelt profit 92%-a a multinacionlis cgeknl halmozdott fel, amelynek nagy rszt minden ellenrzs nlkl kivihettk az orszgbl! Mi vagyunk rszkre az igazi adparadicsom.

Mindezek fnyben s az ugyanezen irnyba mutat, de itt fel nem sorolhat szmtalan tny lttn, az objektivitsnak valamennyire is helyet ad elemzs nem tagadhatja, hogy orszgunk gazdasgi, politikai, egszsggyi, oktatsgyi, szellemi-erklcsi llapota hasonlthatatlanul rosszabb, elmaradottabb, zllttebb – s vg nlkl sorolhatnnk a jelzket – mint a rendszervlts eltti vtizedekben volt.  s akkor mg nem is szltunk a legslyosabbrl; arrl, hogy mindezek eredmnyekppen, tbb mint ezerves trtnelmnk sorn orszgunk ma ismt gyarmati helyzetbe kerlt. A Gyurcsny-Bajnai kormny naponta bizonytja is, hogy nem ms, mint a gyarmatostk helytartja. Ezrt ht – nem rt ismtelni s ismtelni – a rendszervlts nem megkrdjelezhet, de annl inkbb a kialakult globalista, fonk magyar "sajtossgokkal" is megtzdelt vadkapitalizmus ltjogosultsga. Ezen bell elg visszagondolni olyan konkrtumokra, hogy a Nmeth-, de fleg az Antall-kormny primitv politikai revansizmusbl sztverte a szvetkezeteket, pedig a szvetkezet olcsn termel s jt. gy tett, mintha nem tudn, hogy a kistermels csd, mert drgn termel, ha jt is. Ezrt van, hogy ma kzel 240.000 magngazdasg a buks szln ll, a szksges kormnyzati segtsget sem kapja meg, s az Eurpai Uni vezet gazdasgai pedig nem tmogatjk a versenytrsak kialakulst a legutbb csatlakozott tagllamokban, inkbb juttatsokat cseppentgetnek nekik, hogy a vgzetes kvetkezmnyekkel jr parazita letmdra ksztessk. Ebbl addnak olyan szveszejt jelensgek, hogy a sokezer kilomterrl hozott lelmiszer, paradicsom, fokhagyma, stb. olcsbb, mint a magyar. Ugyanakkor a minsge meg sem kzelti a magyart, s radsul tele van az egszsgre rtalmas vegyszerekkel. Ekzben a mg megmaradt, kivl minsg magyar termkeket Nyugatra exportljuk (akarom mondani, exportljk a multinacionlis vllalatok buss haszonnal), ahol szvesen fogadjk, s kereslet van irntuk. De az rtelmetlen, kiiktatand gazdasgi revansizmusra s a tke telhetetlensgre utalnak azok az ismert jelensgek is, hogy a kzmveket, a kzszolgltatsokat is privatizlni, kis vllalkozsokban akarjk mkdtetni. Az gy nevezett kiszervezs a tendencia, melynek keretben a minisztriumok klss cgeket szerzdtetnek a sajt feladataik elltsra, gy pl. a Honvdelmi minisztrium rz-vd trsasgot a sajt objektumai vdelmre, stb. Itt ma minden a feje tetejre llt. Mindezrt a legszigorbb szablyos elszmoltats teljesen trvnyes lenne, ha akadna olyan er, amely kpes ennek a megvalstsra.

Ne ltassuk ht magunkat. Tagadhatatlan, hogy a tksrendszernek ez a neoliberlis, mindent elnyom, gtlstalan, gyarmatost, globalista vltozata vitte, s viszi gazdasgi romlsba az orszgot, tette s teszi lehetv, hogy minden trvnyi felhatalmazs nlkl klfldnek kirustsk, privatizljk (magyarul: ellopjk) kzs javainkat, intzmnyestsk a korrupcit, egyszval a vadkapitalizmust. A szemnk eltt sztverte s sztveri a kzigazgatst, a kzoktatst, az egszsggyet, elterjesztette, s terjeszti a kbtszerezst, ajnrozta s ajnrozza a homoszexualitst s mindenfle termszetellenes mssgot, nyilvnos, egyre erteljesebb tmadsokat intzett s intz a keresztnysg ellen, testileg s erklcsileg lerontotta s lerontja a fiatalsgot, hogy ne legyen kpes az orszg, a nemzeti rdekek vdelmre, engedte s engedi a termszet tnkrettelt, s kptelennek bizonyult az llampolgrai biztonsgnak szavatolsra. Ez utbbinl maradva, emlkezznk csak r, hogy az elz rendszerben egyetlen rz-vd szolglat sem volt, mgis volt biztonsg; ma ellepik az let minden terlett (lttuk, mg llami intzmnyeket, minisztriumokat is k riznek), a legtbbszr fennhjzan s durvn viselkednek velnk szemben, s ppen az egyik okt kpezik annak, hogy llampolgri biztonsg nem ltezik. De az llampolgraink ltal eltartott s most egymst magyarellenessgre uszt kisebbsgek s mssgok is naponta alznak meg, tesznek tnkre, st lnek meg magyarokat, de sem a rendrsg, sem az igazsgszolgltats nem ll a helyzet magaslatn. Ez a rendszer csaldokat tesz utcra tlvz idejn, alultpllja a gyermekeket, akiknek az iskolban lelket mrgez hazugsgokat tant trtnelem gyannt, krhzi szfeket tesz ktelezv, mikzben egy egyszer vrvizsglatra is hnapos hatridket szab, az influenza-hisztrival slyos pnzeket juttat a kivltsgosak zsebbe, s gy lltja be, hogy mindez gy van rendjn. Eredmnynek lltja be (pedig ez az egyik legnagyobb bajunk), hogy a haznkban ma mg foly termels kb. 90 %-t mintegy kttucatnyi multinacionlis cg adja, de eltitkolja, hogy a behajtott ad ugyanilyen szzalkt a mg meglv magyar kis- s kzpzemek, valamint az llampolgrok fizetik be.

Emlkezznk r, Antall Jzsef egy szintesgi pillanatban kijelentette, hogy az adk – akkor mg csak – 70%-t a brbl s fizetsbl lk fizetik be, s ez a statisztikban is megjelent. Mindezt srgsen zroltk, s azta a KSH katonai zemknt mkdik; parancsra kszti a statisztikt. Ehhez jn mg a sokasod gyans gyek titkostsa, amit a napokban, jelek szerint ltalnos egyetrts mellett mg tovbb szigortottak, ami enyhn szlva nem megnyugtat, mert eleve megnehezti a bnsk kiltsba helyezett elszmoltatst. Teljes az elidegeneds; azok ell titkoldznak, akik az rdekeik kpviseletre vlasztottk ket! A rendszervlts rn tl teht a sajt becstelensgeik rt is a nppel, azokkal fizettetik meg, akiknek ahhoz semmi kze nem volt s ma sincs; akkor is kizrtk, s ma is kizrjk ket a valamennyinket rint dntsekbl, a nemzetellenes bnket elkvetket pedig mentik. Az gy kialakult rendszer sszessgben vve teht mg annl is kevsb bizonyult alkalmasnak a nemzeti rdekeink s rtkeink vdelmre, mint az elz rendszer. Kornai Jnostl olvastam egy idzetet, mely szerint egy hazai felmrsben megkrdeztk a lakossgot, egyetrt-e Churchill lltsval, hogy „a kapitalizmus nem tkletes, de a ltez rendszerek kzl az emberek lete mgis ott a legjobb”. Az llsponthoz 1992-ben a megkrdezettnek mindssze 31 szzalka csatlakozott. A cscspont 1998-ban volt, amikor az arny megntt 36 szzalkra, azta egyre kisebb lett, s 2007-ben 25 szzalkra cskkent. A tendencia egyrtelm. De, ismtlem, rtsk jl a tnyeket: mindez nem az elz rendszer vdelme, hanem a jelenlegi minden tekintetben deformldott rendszer brlata.

 

De vajon kik azok, akik vllaljk ezt a dicstelen szerepet, holott npnk s orszgunk szolglatra eskdtek fel? Azok, akik szinte dicsekven ismerik el, st terjesztik is a hrkzl eszkzkben, hogy kormnyzs helyett lopnak, csalnak, hazudnak, a demokrcia helyett a diktatra fel tartanak, a Nemzetkzi Valutaalap, a Vilgbank, azaz a tke ignyeinek elbe menve, nemzetietlen s npirt politikt folytatnak. Lttuk, mindezt lczsul eleinte szocilis piacgazdasgnak, ksbb reformnak neveztk, de mra mr mindkettt elfelejtettk. Rluk akaratlanul is Nietzsche elreltsa csapdik az esznkbe: „Kzel a legmegvetendbb emberek ideje: Azok, akik mr meg sem tudjk vetni magukat, a nyzsg s mocskos fajtj emberek”. S valban, az j rendben a rgi rendszerben alakoskod olyan emberek lehettek miniszterek, st mg miniszterelnkk is, akik bizonytottan trvnytelen ton jutottak vagyonhoz s hatalomhoz, s akik ellen nem is egy per folyt, amelyeket azonban hagytak elvlni, vagy elnzek voltak velk szemben, mikzben az elkeseredett kdobl fiatalokat szinte statrilis eljrssal tltk el. Tlk nem is vrhatunk mst. k a kirusts, az eladsods hvei, a feketejnosok, akik mr a szocializmusban meghirdettk, hogy rdemes eladsodni, "mert a hitelez vigyz az ads egszsgre". Sokan akkor is tudtuk, de mra mindenki tudja, tbbek kztt ez az akkori vezets ltal fel nem ismert hazugsg sodorta nemzetnket a tnk szlre. De naponta a sajt brn tapasztalhatja mindenki, ezrt vssk vgre kitrlhetetlenl az agyunkba: a hitelezt semmi ms nem rdekli – a legkevsb az ads egszsge – csak a profit. Ezrt van, hogy idestova hrom vtizede, azaz a trsadalmi rendszertl fggetlenl, egyebet sem hallunk, mint azt a hazugsgot, hogy "tbbet fogyasztottunk, mint amennyit megtermeltnk", emiatt megszortsokra van szksg, de ettl majd jobb lesz.

Ezzel szemben egyre rosszabb lett, s nincs is kormnyzati trekvs a kilbals beindtsra. Az egy keresre jut relbr ma alacsonyabb, mint harminc vvel ezeltt volt, az adssgunk viszont szzmillird dollrral magasabb, radsul eltnt krlbell ktszzmillird dollrnyi kzvagyon! Teht mg a Kdr-rendszer utols idszakban kialakult gtlstalan szk kis szocialista-neoliberlis rteg (amely ms szavakkal is jl meghatrozhat lenne), a kisiklatott rendszervlts lczott motorja, kisajttotta a hatalmat, nemzetellenes politikt folytat, s kiszolgltatja, kirustja orszgunk, nemzetnk anyagi s erklcsi rdekeit, rtkeit. Egyik vezralakjuk Gyurcsny Ferenc, aki az ismert kros tevkenysgn tl mind hazai, mind nemzetkzi frumokon nemegyszer leantiszemitzta a magyar npet. Azon nem csodlkozunk, hogy az MSZP vele egy hron pendl elitje mgis mell ll, de megdbbent, hogy akadnak ms vdelmezi is. Csernok Attila, aki a "168 rban" llamfrfinak titullta, a magnkiadsban megjelentetett "A valsg erejvel" cm knyvt – amelyben, s a "Komromi pontonhd" cm els ktetben, megkrdjelezi a magyar trtnelem szinte minden pozitv esemnyt – azzal fejezi be, hogy "Magyarorszg nem rdemelte meg Gyurcsny Ferencet"! Rangon aluli lenne ilyen vakbuzg radozssal vitatkozni. Eszembe jut azonban rla Aczl Gyrgynek (aki a nagyon hasonl hangzs "Eszmnk erejvel" cmmel rt knyvet) egy nyilvnos beszlgetsen kifejtett vlemnye, miszerint a magyar kultrban ltezik Dry Tibor alkotmvszete, s azon bell a magyar irodalom. Ez az igazi szlssg. Az ilyen elfogultsgokkal nincs is mit kezdeni, hiszen szerzik olyan egyszer szellemi mveletre sem kpesek, hogy helyesen fogjk fel a rsz s az egsz viszonyt. (Ezt a tmakrt is ki lehetne fejteni ms szavakkal).

Vgl, nem lenne teljes a kp, ha nem emlkeztetnnk r magunkat, s mindenkit, hogy ezt a szocialista-neoliberlis elitet is jrszt Nyugatnak "ksznhetjk". A rendszervltst kveten ugyanis Nyugat nem a termszetes szvetsgesnek szmt jobboldalt segtette hatalomra, hanem a korbbi ellensgt, a baloldalrl hozz tllkat. Jobban bzott az rulkban, tudvn, hogy knnyebben kzben s fken tudja tartani ket. A maga szempontjbl igaza is volt. Ez a legtkletesebb trtnelmi plda arra, hogy a tke politikjban nincs bartsg, nincsenek elvek, csak rdek.

 

Ma teht a nemzetkzi tke a mindenhat, holott – taln nem rt erre sem emlkeztetni – az emberisg trtnete folyamn nem is mindig ltezett tke. Az ember, az lete megknnytsre kigondolta a pnzt, amely mkdtt is mindaddig, amg egyesek kizrlagos hatalmukba nem kaparintottk a kibocstst, s fedezet nlkli tkv nem manipulltk. Nlunk ma ezeknek a kpviseli vannak hatalmon, s – egyb alantas indttatsoktl is ftve – vvjk hborjukat a nemzet ellen, ahogy Jelenczki Istvn azonos cm filmje cfolhatatlanul bizonytja. De a lnyegre mutat r Molnr Tams, USA-ban l magyar filozfus napjainkra vonatkoz megllaptsa is: "A pnz minden dolog mozgatrugja lett. Az sszeharcsolt anyagi 'jlt' az ncl pnzcsinlsra s pnzforgsra pl, az anyagi dolgok megszerzsre, az lsgos s felfokozott szksgletek beszerzsre s kielgtsre koncentrl. A pnz hajszolsa vlik az let egyetlen sznalmas cljv. Az let egy rk bevsrls aktusv silnyult, ahol a vglnyeket mr csak br, ad, jutalom, juttats formjban irnytjk, mikzben maga a munka is elvesztette egyedisgt, mvszi lmnyt, hitelessgt s hivatstudatt. … A pnz, a haszon, a kamat lesz a vilg dicssge s cscspontja, ahol az letfenntarts eszkzei flbe kerekednek magnak az letnek." Mindezen bell jellemz, hogy elssorban a ktkezi munksokat alzzk meg; a banktisztviselk mindig ksbb kerlnek sorra, ha sorra kerlnek egyltaln. Hiszen ltjuk, vlsg idejn elszr a munksokat bocstjk el, akik nemhogy vgkielgtst, de mg a sajt fizetsket sem kapjk meg. Mivel azonban a tke egyetlen clja a haszon, ehhez pedig msokat minden lehetsges mdon ki kell zskmnyolni, ami viszont az elnyomorodsukkal jr, ezzel a sajt srjt ssa, hiszen bellk, a munkjuk kizskmnyolsbl l; de az egsz pnzgyi rendszer tovbbra is ugyanazon szablyok szerint mkdik, mint a vlsg eltt, gy csakis jabb vlsghoz vezethet, ms szval szntelenl jraszli "a kommunizmus veszlyt". Ezrt a globalizmus kapitalizmusa a vlsgbl sohasem lbal ki, akkor sem, ha annak egy-egy adott pillanatban nem ltszanak olyan nyilvnval jelei, mint a kzelmltban. Csak helyi s tneti gygymdot tud alkalmazni, nmagt kptelen radiklisan megreformlni (Ez az un. szocializmusnak sem sikerlt, br ppen a magyar gyakorlat, taln nem is teljesen eredmnytelenl, legalbb megprblt elindulni ezen az ton), legfeljebb bizonyos krlmnyek szerencss egybeesse folytn, s idszakonknt, egyes orszgoknak a vilgfolyamatoktl val viszonylagos elszigeteldsnek ksznheten, stabilizldik. Azt is el kell ismerni, teht, hogy br a trsadalmi lnyege azonos, de a kapitalizmusnak tbbfle modellje lehet; mg azt is mondhatnnk, annyi, ahny tksorszg, s lttunk mr pldt arra is, hogy tmenetileg tnyleg teremthet jlti trsadalmat (Svjc, Svdorszg, a volt NSZK).

A magyarorszgi kapitalizmus azonban ettl messze ll. Nincs is ezen mit csodlkozni. Az emltett "elit" erk az esetleges reformokat kivitelezhet llamot is kisajttottk; csak a sajt szk kis csoportjuk, s rajtuk keresztl a nemzetkzi nagytke rdekeit vdik. Hirdetik, hogy az llam korltozza s torztja a piacot, de egyre inkbb az bizonyosodik be, hogy ez fordtva igaz. A legyengtett nemzeti llam ellenrzse all kiszabadult tke mindenhol s mindig egyforma; azon tl, hogy csakis az rtktbblet rdekli, a msik f jellemzje, hogy nincs nemzetisge. Br ez is minden ktsget kizran gy van, azrt ne feledjk, hogy a tulajdonosaiknak bizony van nemzetisge! Sokan jogosan brljk ht a nemzetkzi zsid nagytkt, mert a profit utni kmletlen hajszjban egyben az embersg s az emberisg fl emeli a tulajdonosaik zsidsgt is. De ettl a zsid np nem lesz sem gazdagabb, sem tiszteltebb. Csak a nemzetisg nlkli tke hzik. Az Eurpai Uni gyakorlata is azt ersti meg, hogy a gyarmatost, globalista vadkapitalizmus sohasem volt, s nem is vlhat az rtkek vilgv, mert a termszetnl fogva csak az rdekek, a haszon vilga tud lenni. Ezrt jelenti minden nemzeti hallt; a nemzetgazdasgt, a nemzeti kultrt s vgs soron a nemzett. Magyarorszgon ma ennek okn tartunk itt, no meg azrt, mert a szocialista-neoliberlis elit pldamutat, de tlnk elidegenl kis Eurpt szeretne teremteni Magyarorszgon, ahelyett, hogy pldamutat magyar Magyarorszgot teremtene Eurpban. (Andor Lszl most kinevezett magyar biztos egyik els nyilatkozatban azonnal kzlte, hogy nem a kormnyt fogja kpviselni, hanem az unis politikt rvnyesti, akr a kormnnyal szemben is!) A politikai irnyt a rendszervlts ta is rossz irnyba mutat.    

 

Mindennek orszgunkban immr trtnelmi folyamatossgot kpvisel sajtosan szlssges megnyilvnulsai is vannak. Ezt pldzza, hogy az Orszggyls utols munkanapjn az MSZP, az SZDSZ, s a hozzjuk csatlakoz mai MDF ismtelten kimutatta a foga fehrjt, ltvnyosan s egyrtelmen leleplezte nmagt. Megszavaztk a jogilag megfoghatatlan s rtelmezhetetlen holokauszt-tagadst hrom v brtnnel bntet BTK-t mdost javaslatot, s a kztrsasgi elnk – Igencsak kellemetlen meglepets! – egy okszertlen magyarzkods kzzttele mellett, al is rta. (Pedig ilyen trvny mg az EU 27 tagllama kzl is csak htben ltezik. Spanyolorszgban 2007-ben eltrltk. Az USA-ban nincs is.) Nekik nem a krlttnk, vagy Eurpa tvolabbi rszein, st az orszgon bell is eluralkodott magyarellenessg elleni harc a fontos, hanem egy idegen orszg, Izrael tlhaladott mltbeli problmja, amelynek lland felmelegtsvel gy Izrael, mint a klnbz orszgokban l zsid diaszpra jabb s jabb anyagi s egyb elnyket akar kicsikarni a vilg minl tbb orszgtl. Azaz, ennek a mltbafordulsnak is jvbeli anyagi cljai vannak. Magyar szempontbl az gvilgon semmi rtelme. Hacsak az nem, hogy a szocialista-neoliberlis kpviselk ismt bizonytottk, hogy nem a magyar npet, nem az orszgunk rdekeit kpviselik a magyar Orszggylsben, de ezt enlkl is rgen tudjuk. Nekik nemcsak nem fjnak Magyarorszg sebei, hanem mg jabbakat is ejtenek rajta. Ugyanis mskor sem lttuk egyetlen jelt sem annak, hogy egyltaln "szrevettk" volna az emltett tombol magyarellenessget, a npirtst, st, ami fleg az SZDSZ-t illeti, mintha k lennnek ennek a baljs trekvsnek az lharcosai. Nem egyszeri jelensgrl van sz. Sorozatban kzlik, hogy semmi olyanra nem jut pnz, ami a lakossg helyzett javtan. Mgis 2007. november 27-n Hiller Istvn a holokauszt miatt – amihez a csendben hallra tlt, s a mg letben maradott magyaroknak semmi, de semmi kzk – jabb 21 milli dollros tmogatst nyjtott a Magyarorszgi Zsid Hitkzsgek Szvetsgnek (Mazsihisz). A magyar npnek – de szinte akrmely ms npet is emlthetnnk – ki s mikor fog krtrtst nyjtani a trtnelmi szenvedseirt, amelyek nem sorolhatk htrbb ms npeknl? Ez v janurjban pedig a kormny a trtnelmi egyhzak megrtst krte ahhoz, hogy a szerzdses finanszrozsukat pnzhiny miatt nem tudja teljesteni, de ugyanakkor a Mazsihisznek – amely mg csak nem is egyhz! – jabb ktszzmilli forintot juttatott megllapodson fell. Az ilyenfajta indokolatlan rszrehajls csak jabb s jabb alaptalan kvetelseknek nyit utat. Chicagban kilencvent zsid tll utd nemrg azzal a megbotrnkoztat kvetelssel llt el, hogy a MV fizessen nekik fejenknt tizennyolc s flmillird forint (!) krtrtst, mert eldeiket magyar vagonokban szlltottk a nmet koncentrcis tborokba. A morbidsgig merszked szgyentelensg s telhetetlensg nem ismer hatrt. Ha a bks, jobb s szebb kzs jv rdekben valaminek egyszer s mindenkorra vget kell vetni ebben az orszgban – de a vilgban is – akkor az ilyen jogtalan, zlstelen kivtelezs az. Csak remlhetjk, hogy a Fidesz-KDNP-kormny a magyar mltsg szempontjbl kezeli ezt a krdst is, felszmolja ezt az alantas anyagi rdekeket is kvet szellemi terrorizmust. Ugyanis a legnagyobb trgyilagossg mellett is csak azt szgezhetjk le, hogy az emltett gyek szerepli nincsenek a jzan eszknl: k maguk kzsen – akik adjk, s akik kapjk a jogtalan elnyket – provokljk ki a jogos antiszemitizmust. Ne rknydjenek meg a holokauszt-trvnyhozk, van ilyen is, s ppen k maguk dolgoznak az erstsn – mg az is lehet, hogy tudatosan, manipulcis clokkal – s aztn panaszkodnak miatta azokra, akiknek az gvilgon semmi kzk az egszhez, st mg arra is trvnyt akarnak hozni, hogy szv se tehessk.

E trvnymdosts egybknt eleve jogi kptelensg, hiszen meg sem fogalmazza a sajt trgyt, azaz, hogy mi a holokauszt, vagy mit kell annak tekinteni; ezzel jogi rtelemben, kzvetve s kzvetlenl is, maga a trvnymdosts tagadja a holokausztot. Vagy gy kpzelik, hogy majd minden elre gondosan kivlasztott tlkez a sajt elfogultsga foknak megfelelen eldntheti, hogy mit tekint holokauszt-tagadsnak, s tetszs szerint bntethet? Ez maga az orwelli llatfarm vilga, ha nem rosszabb. E trvnymdosts brmilyen gyakorlati alkalmazsa teht csakis s teljesen mrtkben nknyes, azaz trvnytelen lehet, mint ahogy maga az indttatsa is tekintlyuralmi s hatalmaskod meggondolsokbl fogant. Radsul trgytalan is, hiszen a holokausztot nlunk nem tagadjk; egyes trtnelmi tnyekrl s adatokrl pedig mirt ne lehetne vitatkozni? A politikai nzetek kirekesztsnek trvnyestse eleve emberek ellen irnyul, hiszen a nzetek nmagukban nem lteznek, emberek kpviselik ket. De a leglnyegesebb, amit joggal ellenez mindenki, hogy az izraeliek s a zsid diaszprk msok terhre tbb mint flvszzad mltn is tovbbi anyagi elnyket kvetelnek a holokausztrt, s ezzel ppen nmaguk alacsonytjk le ktes anyagi szintre. Ennl jobban nem is lehetne tagadni a holokausztot. A kptelensgeknek e sorozata mindennl beszdesebben mutatja, hogy itt nem az ldozatok irnti tiszteletrl, mg csak nem is politikai krdsrl, hanem kicsinyes, anyagi rdekeket kvet, s adott esetben egyben magyarellenes gyeskedsrl van sz, amit, s e trekvseket brmilyen mdon prtolkat, a legkemnyebben eltlhetnk s remlhetleg felelssgre is vonhatunk. 

Senki nem akarja msok trtnelmi bneit mentegetni, vagy egy msik np szenvedseit tagadni, de sajtunkk se tegyk egyiket sem, mg szavakban sem, nemhogy a magyarsgot megalz trvny formjban! Aki nem gy gondolkodik, azokat ne vlasszuk meg az rdekeink kpviseletre, hanem tvoltsuk el a bizalmunkbl szrmaz hatalomtl minl messzebbre. Ez nemcsak elvitathatatlan jogunk, hanem megkerlhetetlen s elodzhatatlan ktelessgnk.   

A magyarsg megmaradsnak biztostsa miatti knyszerhelyzetben mostantl neknk is jobban meg kell nzni, hogy ki kicsoda, szakmailag mit tud, s mire kpes. k is alaposan megnzik, hogy kit fogadnak be maguk kz. Ezrt ne vegye ezt senki semmifle anti- izmusnak, mert nem az, de minden dntsi lehetsgtl messze kell tartani azokat, akik Magyarorszgon a magyarsg, s ezzel az embersg fl emelik a kisebbsgi, mivoltukat, vagy a mssgukat, s mindent, ami nem termszetes, mindenkit, aki nem magyar. Sem a trtnelmi mltra, sem a szrmazsra hivatkozva nem szabad eljogokat kvetelni, vagy nyjtani; csak akkor lesz trsadalmi bke, ha a jogait s a ktelezettsgeit tekintve mindenki egyenjog llampolgr, idertve azokat is, akik nem magyarok, illetve nem magyarnak, vagy nem csak magyarnak tartjk magukat. Azt azonban nekik is sz nlkl tudomsul kell vennik, s alkalmazkodniuk kell hozz, hogy magyar Magyarorszgon lnek. Ne kerlhessenek eltrbe azok, akik gtlstalanul csak a sajt, vagy egy szk kis csoport boldogulst keresik. s ebben se lsson senki semmifle diszkrimincit, mert valjban az egyn is – minden egyn! – csak akkor boldogulhat, ha az orszg boldogul. A mindenkori kormnynak pedig azt kell tudomsul vennie, hogy aki az ilyen s hasonl vrlzt igazsgtalansgok ellen tiltakozik, az nem szlssges, nem antiszemita, nem nacionalista, hanem magyar hazafi. Azok ellen kell trvnyt hozni, akik ezekkel az elvekkel szembehelyezkednek.

 

Neknk az orszgunk feltteleinek, npnk, nemzetnk rdekeinek megfelel ton, nevezzk magyar tnak, kell haladnunk, s ezen bell azt kell elrnnk, hogy a tke, az zlet maradjon a piacon – br ppen a mostani vlsg sorn tapasztaltuk, s a kvetkezmnyeit mg ma is nygjk, hogy ott is megbukott – de semmikppen ne engedjk behatolni az oktatsgybe, az egszsggybe, sem a szellemi s a kulturlis terletre. Els lpsknt ppen a szellemi (s testi) rombolst kell meglltani, az elbizonytalantott trsadalmat a helyes vgnyra lltani, ami – persze – nem jelentheti azt, hogy a gazdasgival vrni lehet.

Rendet, magyar rendet kell teremtennk, mert nlkle a pusztuls vr rnk. Gtat kell vetni a kvlrl rkez s a bellrl fakad, de azonos irnyba mutat bajoknak. Mindent tlltnk, jelenlegi problminkat is tl fogjuk lni, csak azt nem, ha az nfelads tjn haladunk. S mert erre az tra mr-mr rknyszertettek bennnket, a mostantl remlhetleg kedvezbb vl helyzetben, senki ne adja fel a harcot, mert azzal nemcsak nmagt temeti, hanem a nemzetet is. A neoliberlis globalista pnzgyi rendszer vilgmret sszeomlsa, a vilgmret korszakvlts kzeledse, lehetsget knl r, hogy most ne csak egyszer kormnyvltsra kerljn sor, hanem a np fokozatosan a kezbe vehesse a sajt sorsnak irnytst. Ez politikai harc krdse, de a magyarsg fennmaradsrt trsadalmi rendszertl fggetlenl kzdeni kell, s e harcot nem idszakosan, hanem folyamatosan, szntelenl kell vvnunk itthon is, a vilgban is. A magyar rtelmisgnek vgre e harc lre kell llnia, s gyzedelmesen vgig kell vinnie. Ehhez elengedhetetlen, de most mr nem elegend egyszeri, akr elgg nem is igazn mltathat btor s j kezdemnyezseket tenni (Csori Sndor: Mrciusi Charta, Csurka Istvn: A kilbals programja), hanem folyamatos s szleskren egyeztetett, a civil szervezetekre is tmaszkod politikai akcikra van szksg. Ez az llam sem gondoskodik rlunk, sem pedig a nemzetnkrl, ezrt mg inkbb felelsek vagyunk nmagunkrt s a nemzetnkrt.

 

Az j kormnynak pedig, amely azt gri, hogy "a nemzeti gyek kormnya" lesz, minden tmogatst meg kell adnunk, st ellegeznnk az ilyen irny vilgos trekvseihez, de a kormnynak ezt a legels lpseivel vissza is kell igazolnia. Ha nem ez trtnik, hanem tovbbra is a politikai csatrozs, a slyos problmk megoldsa helyett a prtpolitikai taktikzs folytatdik, a kormny s a np nem tall egymsra. Ahhoz, hogy ne ez trtnjen mindenekeltt a kormnynak kell, tudatban lennie, hogy a neki van szksge a npre (hiszen lttuk, olyan rendkvli helyzetben lesz, mint taln kevs ms kormny), nem a npnek a kormnyra, s hogy a kormnyzs nem uralkods, hanem a np, az orszg ntudatos s egyben alzatos szolglata.

 

Mindazoknak pedig, akik a kapitalizmust akartk s akarjk, egy zokszavuk nem lehet a magyarorszgi vadkapitalizmusra. Mint kapitalizmust nem brlhatjk, hiszen, az elbbiekben lttuk, e mivoltban tkletesen mkdik, a sajt lnyegt adja minden egyes vonatozsban. A nemzet, az orszg, az egyn kiszolgltatottsga ma sokkal nagyobb, a mozgstere pedig sokkal kisebb, mint az elz trtnelmi korszakban. A rendszer nem kpes, politikai akarata nincs r, hogy megoldja a np problmit. A mlt rendszerben emberarc szocializmusrl, meg egyenl eslyekrl beszltek, s taln trekedtek is r, de egyik sem valsult meg. Emberarc kapitalizmusrl azonban mg csak nem is hallunk, st a jelek szerint – ha hallgatlagosan is, de – a kapitalizmus vllalja az embertelen arct, s kifejezetten az egyenltelen eslyeken alapul. Most azonban mindezzel egytt kell lnnk. Ezrt rthet, hogy nmagban ez a tny, s e tny lttn tett vitathatatlan megllaptsok, a levonhat sajnlatos kvetkeztetsek fjdalmat okoznak azoknak, akik a rendszervltssal szintn jobbat akartak orszgunknak, nemzetnknek. De gy nekik, mint azoknak, akik eltrik a vadkapitalizmust, vagy azoknak, akik felltek a jl hangz hazug greteknek, s most mindenezek lttn fanyalognak, vagy kpmutatan nosztalgiznak, joggal vlaszolhatnnk a sajt krdskkel: Mit akarsz? Kapitalizmus van!

 

Csakhogy ezzel mi sem mennnk semmire! Ezrt nem tesszk, s ne is tegyk. Inkbb azt mondjuk, mindenekeltt embernek kell lennnk, s maradnunk, ezrt a jelenlegi trsadalmi rendszer irnti elktelezettsgnktl, avagy szembenllsunktl fggetlenl, a kormnyzati szempontbl most kedveznek tn helyzetben fogjunk ssze, s egytt tegynk a valamennyink rdekben ll vltozsokrt, segtsk el, hogy orszgunk vgre rtrhessen a senki ellen nem irnyul magyar tra!

 

                                                                           St Gbor

                                                                  nyugalmazott nagykvet

 

(Havi Magyar Frum, 2010. prilis.)

 

 
 
A goj
 
 
A goj a harmincas vek kzepn szletett egy neves-nemes nagykun vrosban, a Hortobgy szln, s itt is nevelkedett. Mindig magyarnak tartotta magt. lmban sem gondolta, s vtizedeken t mg csak nem is sejtette, hogy a magyarsga okn egyben valaki ms is. Lehetett volna brmely ms esemny, de trtnelmi vletlenknt a kubai forradalom segtette hozz, hogy megtudja: mrpedig goj is. – Mrmint a nem-gojok szemben.
De – nagykunul szlva – Ne vgjunk a dgok elibe. Mennynk csak szpen sorjba!
            A msodik vilghbor befejezdsekor tudta meg azt is, hogy munkscsaldban szletett, mivel az desapja cipszsegd volt. Egybknt maga is csak azz vlhatott volna, vagy legfeljebb cipszmesterr, ha az akkor szletett j rendszer egy-kt vig nem adja igaz nmagt, s npi kderknt nem emeli ki. A megksve tudatosult munks szrmazst csendes bszkesggel elfogadta, mert abban a vrosban, gy az szemben is, a munks a dolgoz embert jelentette, s e tekintetben nem is klnbztette meg a munkst a paraszttl, vagy az rtelmisgitl. Inkbb rezte, mintsem tudta, az a fontos, hogy mindenki becsletesen dolgozzon a maga munkakrben. s az emberek akkor mg ezt is tettk. Boldogultak is. A csaldjban mindenkinek a tiszteletre tantottk, semmifle megklnbzetst nem neveltek bel. A goj szt nemcsak nem ismertk, hanem letkben nem is hallottk.
            A csald igen szerny krlmnyek kztt lt, de ldoztak – sz szerint ldozni knyszerltek – az iskolztatsra. Nem tanult rosszul, s mr az elemi iskolban sztnsen fel-felfigyelt r, hogy a felnttek idnknt valamifle rejtlyes politikrl beszlgetnek. Kvncsisgbl egyszer ki is vette a knyvtrbl Sztlin "A leninizmus krdsei" cm – ma mr tudja, hogy szndkosan leegyszerstett politikai nyelvezeten megrt – knyvt, mgis alig rtett meg valamit is belle. Csak az maradt meg benne, hogy van egy msik vilg is, mint amiben a kzelmltig lt. Vak tapogatdzs volt ez, de llandan ott lappangott benne s krltte. Azt sejtette, hogy az ttrsg valamilyen mdon mr politika, de inkbb szrakozst, gyermeki bartkozst, sszefogst ltott benne. Szthzsrl ott s akkor sz sem volt. Aztn jtt a nagyhr reformtus nagykun gimnzium nemzetkzileg elismert nyelvsz igazgatjval, Gal Laci bcsival s kivl, orszgosan ismert tanraival. Rgi vgs, de a korral haladni akar tszakosodott – angolr
 
Cikkek
Cikkek : Lssuk, hogy mire megy ki a jtk!

Lssuk, hogy mire megy ki a jtk!

  2008.01.01. 20:03

Mi s ki ellen irnyul a mai magyarorszgi politika?

Lssuk, hogy mire megy ki a jtk!

 

 

A rendszervlts eltt a szocializmust javtani szndkoz erk, de taktikai cllal az ellensgei is, emberarc szocializmust kveteltek; ma azonban, a rendszervlts keserves tapasztalatai lttn, nevetsg trgyv vlna brki, ha eszbe jutna emberarc kapitalizmust ignyelni. Msfl vtizede nmagunk tapasztaljuk, hogy a multinacionlis tke a np javra nem tett s nem fog tenni semmit. Naiv, felesleges dolog ilyesmiben remnykedni, hiszen eredend trtnelmi korltai miatt nem tehet olyan lpst, amely sajtmagt lnyegtelenti, azaz nem kpes megteremteni a trsadalmilag igazsgos kzjltet. A multinacionlis tke a szmra megoldhatatlan problmk kztti knyszer egyenslyozsval kihvja maga ellen a trtnelmet. Retteg a szegnysg fenyeget kvetkezmnyeitl, de mg a vgs veszly pillanatban sem ldozza fel a profitot. Maga a rendszer beteg, mita ltrejtt, s beteg is lesz, ameddig csak fennmarad, mivel szemben semmi nem r semmit, csak a pnz. Ezrt az rtelmetlen – az egsz emberi trsadalom szmra kros – fedezet nlkli pnzkibocstson kvl semmit sem tud megoldani. Titkolja azonban a trtnelmi tehetetlensgt, az ltala okozott nyomorsgot, st ellehetetlenti azokat, akik errl beszlnek. Szmra nem marad ms megolds, mint ami a szemnk eltt zajlik: a megvsrolt hrkzl eszkzkben propaglt tveszmivel az agyakban megprblja fellrni a valsgot, megflemlt, st likvidl mindenkit, aki a dolgok mlyre akar nzni, s nemcsak a kvetkezmnyeket ltja, hanem keresi az okokat is, s rjn, hogy a rendszerben van a hiba. Nem magyar sajtossg, de e tke hazai gyakorlatra igencsak jellemz, hogy mindemellett szellemi terrort gyakorol mindenkivel s mindennel szemben, ami magyar, s ami termszetes, s tolerancit kvetel minden javra, ami kozmopolita s termszetellenes. A talprl a feje tetejre lltja a vilgunkat.

A mai globalista kapitalizmus is a tulajdonnak a szentsgt hirdeti, de lpten-nyomon tapasztaljuk, hogy ez szintn kpmutats. A magyarorszgi kapitalizmus milliomosai s millirdosai a kt keznk munkjval ltrehozott kzvagyonunk trvnytelen, s minden felhatalmazs nlkli kirustsa, kisajttsa, vagy msok vagyonnak ugyancsak illeglis megszerzse rvn vlhattak milliomoss, illetve a politikbl gyjtttek vagyont, nem pedig az zleti zsenialitsuknak ksznheten. Ahogy el is ismerik, j idpontban j helyen voltak. Aztn, az sszelopott millirdok birtokban, ki ne tudn a zsenilist megjtszani, st a trvny fl helyezni nmagt? s miutn meggazdagodtak, a tke termszetnek megfelelen igyekeznek elzrni msok ell nemcsak a gazdagods, hanem a meglhets tjt is. A tks rdekei ugyanis mg a msik tks rdekeivel sem esnek egybe, nemhogy a nemzetvel. Csak az n tulajdonom szent, ahogy naponta tapasztaljuk a sajt brnkn. Kegyetlenl megadztatjk a munkval szerzett legalacsonyabb jvedelmet is, de nem adzik a pnzgyi spekulcival szerzett mess haszon; ketts kizskmnyols. Mi tbb, kialaktottk a "trvnyes" lops mechanizmust: soha meg nem valsul, de bkezen finanszrozott projectek, plyzatok, soha el nem vgzett mondvacsinlt feladatok, jsda foglalkoztatsa, stb. De ebbe a sorba tartozik az is, hogy ma mr mindenkinek szvivje van egyrszt, mert nem akar felelssget vllalni, msrszt, mert tovbb kell bvteni az ingyenl "barti" krt. Az llami szervek, mg minisztriumok is, drga pnzrt klss cgeket bznak meg a sajt munkakri feladataik elltsval, de mg a katonai objektumok vdelmt is fegyveres magn rz-vd szolglatok ltjk el buss sszegekrt.

 

 

"Mit akarsz? Kapitalizmus van!"

 

         A rendszervltskor ismtelgetett kds, megalapozatlan gretekkel, s a nyomukban felfokozdott jlti vrakozsokkal szemben, a kiltstalansg mra kialakult lgkrben a szocialista-neoliberlis kormnykoalci kpviseli a sokasod s slyosbod problminkrl foly vlemnycserk ell ezzel, vagy hasonl rtelm kijelentssel meneklnek. Ez a helyzettel megbklsre sztnz megjegyzs szinte hivatalos vlassz szentesl. Hozzteszik a trtnelmileg hamis lltst, hogy a np erre szavazott. Ez a logikai kplete Gyurcsny Ferenc "Szembenzs" cm nem vletlenl visszhangtalan iromnynak is. Elismeri: a rendszer oda- s visszavltozsa "nagyhatalmi dntsek kvetkezmnye volt", s a szemnkbe vgja, hogy a "kapitalizmus nem a felttlen igazsg s szabadsg rendje", amiben mris visszakszn a "Mit akarsz? Kapitalizmus van!" Ennek szellemben nem is szl egy szt sem a problmk valdi okairl, eleve a hazai krlmnyeket semmibe vev megoldsokrl filozoflgat, manipull, eltitkolja, hogy vgs soron mire is megy ki ma a jtk. Olyan nevetsges megllaptsokat tesz, hogy "nincs antikapitalista kapitalizmus", "sikeres antiglobalista kapitalizmus sincs" St, figyelmeztet, hogy "mst … nem szabad megprblni", "kapitalizmust tagad szocializmusrl nem szabad brndozni", stb. Mindezek helyett a sajt tallmnyt, az rtelmezhetetlen "szocilis kapitalizmust" ajnlja, Kka Jnos gazdasgi minisztere pedig azzal a kptelen lltssal rukkol el, hogy "baloldali kapitalizmust" (ez mr majdnem emberarc kapitalizmus) ptnk, a gyakorlatban azonban a globalista vadkapitalizmust rvnyestik, amelyben lassan mr a levegrt is fizetnnk kell.

Mindennek az eredmnye, hogy napjainkban, ha eltr mdon is, de a globalizmus rvn mr mindent (az llamtl a kiskereskedelemig) s mindenkit (a milliomostl a koldusig) ural multinacionlis tke csak a sajt, de mr a tle magtl is egyre inkbb elidegened pnzrdekeket nzi. A globalizmus all nem tudjuk teljesen kivonni magunkat, de eleve csak azt kellene befogadni, ami az emberi s a nemzeti fejldst s biztonsgot szolglja. Mr ha van benne ilyen. A szemlytelen globalizmus helyi szemlyes kpviseli, a kormnykoalci vezeti, demokratnak nevezik nmagukat, de demokrcia alatt a sajt szabad garzdlkodsukat rtik, s nem trik el, hogy az gy kifacsart s eltorztott demokrcit brki is brlja. Ezek a "demokratk" abban a pillanatban leleplezdnek, ahogy a vagyonrl, a pnzrl van sz; ekkor mr a "demokrata" mz sem marad rajtuk. Vg nlkl sorolhatk a pldk: Gyurcsnyk kivontk az Orszggyls ellenrzse all, s a sajt felgyeletk alatt ll illeglis szervek hatskrbe utaltk az Eurpai Unibl vrhat pnzeket (Persze, ne legyen senkinek sem illzija: az EU is eleve a gazdagok tovbbi gazdagtsra adja a pnzt). Az nkormnyzatok helyett (a trsadalmi nrendelkezst, st az nkormnyzati vlasztsok eredmnyeit semmibe vve) a sajt hveikbl nknyesen ltrehozott regionlis intzmnyeket finanszroznak. A mg megmaradt llami vagyon "kezelsre" a nyilvnossg megkerlsvel a sajt embereikbl ll j szervezetet akarnak ltrehozni. Az augusztusban elosztott tszzmillirdos vidkfejlesztsi tmogatsbl a trsadalmunk legrszorultabb rtegeit rint befektetsek egyikt sem tmogatta a kormnykoalci, stb. Nem vletlen, hogy a brit Economist ki is mondta Gyurcsnyrl, hogy "Minden hjjal megkent politikai spekulns kivl zleti ktdsekkel s populizmussal". A lengyel sajtban mg olyan vlemnyek is napvilgot lttak, hogy Gyurcsny eltvoltsa nemcsak Magyarorszg, hanem az Eurpai Uni rdekeit is szolglja.

Semmire nincs pnz, ami az orszg s a np rdekeit szolglhatn: az egszsggyre, az oktatsra, a jltre, a tudomnyokra, a nyugdjra, vztrozkra, de van pnz melegpardra, kbtszerre, meddstsre, szennykultrra, kormnyzati nreklmra, kormnyzati negyedre. A reform jelszava alatt deformlnak mindent, ami eddig mkdtt, az eurpai szintre hivatkozva, letrnek, megsemmistenek mindent, ami mr rgen eurpai szint volt az orszgban. Nem vletlen, hogy mra a pozitv mutatk tbbsgben az utolsk, a negatv mutatk tbbsgben pedig az elsk lettnk az Eurpai Uniban. Minden intzkeds a dsgazdagok egy s ugyanazon szk rtegnek az rdekeit vdelmezi, amely nem kormnyoz, hanem uralkodik, pedig a vlasztk a kzj szolglatt bztk r. Ehelyett eltkozolta, ellopta a kzvagyont, sszeeskvst sz a ltnket biztost magyar fld eladsra, s kzben a nptl kr jabb s jabb ldozatot, st gyllettrvnnyel akar betiltani mindenfle brl megnyilvnulst. Az igazsg kimondsa azonban, akr knyes krdsekben is, s a tnyek vals ismertetse nem minsthet gylletbeszdnek, mg az igazsg elhallgatsa, vagy elhallgattatsa s a tnyek meghamistsa – ami valjban egyik flnek sem rdeke, csak a kormnykoalci ezt kptelen felfogni – nemcsak a trtnelem eltt, hanem remlhetleg a brsgok eltt is hamarosan slyosan esik latba.

Szmtalan pldn lthatjuk azt is, hogy akik azeltt "az emberek s az eszmk szabad ramlst" kveteltk, ma csak a sajt embereik s eszmik szabad ramlst engedik, s a sz legszorosabb rtelmben akadlyozzk s tiltjk a mi embereink s eszmink ramlst. Vezet amerikai s izraeli politikusok, a magyar belgyekbe nyltan beavatkozva – nem egyszer ppen magyarorszgi tartzkodsuk sorn – arrogns mdon kveteltk a gyllettrvny bevezetst. s a magyar kormnynak mindehhez egy neheztel szava nem volt egyetlen esetben sem, st maga is e trtvny kidolgozst s bevezetst erlteti. Ismeretlen fogalomm vlt a felelssg. Hol ll a kormnykoalcis elit attl, hogy olyan llamfrfiak legyenek, akikre npnknek, orszgunknak szksge van? Mindezek miatt mr hossz hnapok ta llandsultak a kormnyellenes tntetsek, amelyeket ppen k nem akarnak tudomsul venni, akik ellen irnyulnak. Kisszersgket bizonytva, azon mesterkednek, hogyan lehet a tntetseket betiltani, megakadlyozni ahelyett, hogy a tntetsek okait szntetnk meg. A nvekv elgedetlensget nem erszakkal, hanem a tmegek javt szolgl egyrtelm intzkedsekkel lehetne csillaptani, de ppen ez az, ami idegen tlk.

Mra az is vilgoss vlt, hogy a politikt megvsroljk, s a multinacionlis gazdasgi csoportok uraljk, akiket szolglnak az ltaluk kiszemelt, s formlisan a nppel megvlasztatott politikusok. Mivel gy a klfldi rdek uralkodik, nlunk nemcsak a sokat emlegetett szocilis piacgazdasg nem valsult meg, hanem mg piacgazdasg sincs. De nincs demokrcia s szabadsg sem, illetve csak azok szmra van, akiknek bven van pnze (azaz, eleget loptak a kzsbl). Ma az ltalban trvnyellenesen, de mindenkppen jogtalanul szerzett magntulajdon a rendez elv, a jogi, st az erklcsi alap; a nemzeti rdek mg msodlagos szerepet sem kap. Pedig egy np, egy orszg csak akkor lehet sikeres, ha a trsadalmi rendje a nemzeti rdekek elvn alapszik, nem pedig kevesek elidegenedett egyni tulajdonn.

A nemzeti rzsek s jelkpek gny, tilts s tmads trgyt kpezik, mikzben a torz, elkorcsosult tulajdonsgok s letformk magamutogat pardi rendrsgi vdelmet lveznek. A termszetellenes hatalmi gg vltoztatott hrkzl eszkzk segtsgvel azt is el akarjk rni, hogy ne legynk kpesek megklnbztetni a valsgot a manipulciiktl. rpd apnk hazjban ldzik az rpd-svos zszlt, els kirlyunk orszgban lebecslik az llamisgunkat jelkpez Szentkoront, ki akarjk irtani emlkezetnkbl si jelkpnket, a turulmadarat. Az let s irodalom 2007-08-10-i szma "valami piros-fehr cskos rongynak" minsti az rpd-svos lobogt, de az egekig jajveszkelt, amikor a Tilos Rdi eltt a keresztnyek kiirtst kvn kommenttor kijelentse elleni tiltakozs sorn elgettek egy izraeli zszlt (azt is valsznleg provokatv cllal, mivel a beindtott vizsglat vgeredmnyt nem ismerjk). A Npszabadsg, 2007. Februr 16-i szma: "… tizenhat v alatt alig volt tntets, amelyen a rsztvevk pesz emberek benyomst keltettk volna". Igen, rlunk, magyarokrl r gy! Ezek s ms kormnyprti lapok ncinak s reformnyilasnak kiltjk ki a Magyar Grdt is. Itt sem a grda okozza a problmjukat, nem a nyltan, vilgosan megfogalmazott clja, hanem hogy az elnevezsben szerepel a magyar. Megnznm azonban, ki merne egyetlen tiltakoz szt kiejteni, ha amerikai, vagy izraeli grda jnne ltre. Mint ahogy egy szval sem kifogsoltk mr az elnevezsben is izraeli In-Kal fegyveres rz-vd szolglatot, amely ma mr minisztriumok (!), llami vllalatok, s az MSZP ingatlanjainak vdelmt ltja el. Azt kellene srgsen s alaposan kivizsglni, milyen biztostk van r, hogy a bnsen elsorvasztott hadseregnk ltszmt sokszorosan fellml az In-Kal s egyb fegyveres rz-vd szervezetek nem szolglnak-e titkos clokat, nem mkdtetik-e ket prthadseregknt, s hogy kritikus helyzetben nem a magyar nppel szemben foglalnak-e llst?

A kormnykoalci egyre jobban retteg a magyar rdekek s rtkek minden megnyilvnulstl, pedig ezeknek a szolglatra eskdtt fel. E sorba illik, hogy maga a miniszterelnk kezdemnyez vizsglatot a Magyar Grda, vagy a kuruc.info internetes honlap ellen, amelyekre nknyesen rfogott mindenfle izmust, ami eszbe jutott, s neki leginkbb az antiszemitizmus jut az eszbe. Gtls nlkl leizmusoz mindent, ami nem felel meg az igencsak sajtos zlsnek. Nem hallottunk azonban tle egy szt sem arrl, hogy hov lett a szzhsz-millird dollrnyi nemzeti vagyonunk, a sokmillirdnyi hitel, a privatizcis bevtelek, az EU-pnzek, vagy hogy a multinacionlis vllalatok mennyi hasznot visznek ki az orszgbl, mikzben ezrvel mennek tnkre a magyar vllalatok! Egy kormnyfnek nem ezekkel az get, minden bajunkat okoz krdsekkel kellene inkbb foglalkoznia?   

Taln az sem vletlen, hogy az gy kialakult helyzetben – a np tjkozatlansgt nvelend – akadnak olyan politolgusok, politikusok, jsgrk, akik tudlkosan megkrdjelezik, hogy volt-e nlunk egyltaln rendszervlts. Vajon mibl tlnek s milyen clt kvetnek azok, akik nem rzkelik a kt rendszer kztti klnbsget? Nem ltjk, hogy a mai helyzetnkre is ksrtetiesen illik Bib Istvn korbbi idszakra vonatkoz megllaptsa: "Ilyen mdszeres, szigor rendszer szerint mg nem szedtek darabokra, zekre egy ezerves orszgot: mindent sztszednek s elhordanak, a trsadalmat, a mveltsget, a nyelvet."

 

 

A kommunistzs veszlyei

 

A kormnykoalci fullajtrjai, kzvlemny-kutati sajnlkozva llaptjk meg, hogy n a nosztalgia a Kdr-rendszer irnt. Igen, n, s nem ms, mint maga a kormnykoalci teszi rte a legtbbet. Ugyanakkor nbecsaps lenne tagadni, hogy a Kdr-rendszer nemcsak Magyarorszgon volt – s ezek szerint maradt – viszonylag npszer, hanem Keleten s Nyugaton meglehetsen pozitv kp alakult ki rla. Ezrt akaratlanul is a jelenlegi kormnykoalci szavazatait nvelik azok a fideszes s ms jobboldali politikusok, akik lekommunistzzk, leposztkdristzzk, s a Kdr-rendszer folytatinak tekintik a kormnykoalci vezetit. (Ezen a ponton is visszakszn a tveszme, hogy nem volt rendszervlts). Lehet, hogy bizonyos csaldi, ismeretsgi, zlettrsi szlak, vagy titkos ktelkek fzik ket a Kdr-rendszer egyes vezetihez, de naivits, vagy tudatos flrevezets a politikai utdjaiknak tekinteni ket, amire – az emltett nosztalgit ltva – k maguk, fleg a vlasztsokon, r is jtszanak. Nem az elz rendszer hibinak a mentegetse ht, ha megllaptjuk, hogy nincs kzttk folytonossg. (Bizonyos politikai-ideolgiai rokonsg inkbb a Rkosi-Ger rendszerrel fedezhet fel.) k mr akkor sem voltak baloldaliak – plne kommunistk – amikor az MSZMP-be, vagy a KISZ-be belptek. Nem vltoztak teht. Az, hogy a mltjukat elfelejtik, nem vltozs, hanem hazugsg: nluk a hazugsg mindennapos politikai gyakorlatt, bocsnatos bnn vlt, s j ton jr afel, hogy rdemm vljon. Bennk a rejtett hazugsg csak a bevallott hazugsg ellen lzad fel, nem ltalban a hazugsg ellen. Az igazsgrt azonban nem hazudni kell; hazugsggal csak a hazugsgot lehet vdeni, az igazsgot nem. (les szemmel Hofi meg is ltta, hogy "Az igazsgbl elveszett az i "). Az olyan lltsokkal, hogy "Kimutathatan cskkent a szegnysg, soha nem ltott mrtkben nvekedtek a jvedelmek", vagy a reformok clja, hogy a lakossg "kevesebbrt tbbet" kapjon (Gyurcsny: "Szembenzs"), mikzben a lakossg azt tapasztalja, hogy egyre tbbrt egyre kevesebbet kap, annyira nyilvnval hazugsgok, hogy valban csak gazsgoknak lehet minsteni, s a cfolatukat s brlatukat llandan napirenden kell tartani.

Az MSZP-SZDSZ elit kapitalista jelene teht eleve megkrdjelezi baloldali mltjt, ahogy a mltja megkrdjelezi a jelent. Baloldalinak mg tvedsbl sem lehet ket tekinteni, de ezt a hibt a jobboldal folyamatosan elkveti, s ezzel nveli elfogadottsgukat a Kdr-rendszer utni nosztalgizk szemben. k maguk azonban, baloldalinak hazudva magukat, mgis unos-untalan gy utalnak vissza a Kdr-rendszerre, hogy elhrtjk magukrl a felelssget, azt tntetik fel minden mai problmnk eredjeknt. Nem talljk elmarasztalni mg a sajtjaikat sem, ha kritikusan nzik a jelenlegi politikjukat. Ugyancsak megtveszt mdszert alkalmaznak akkor is, amikor a tudatos np- s nemzetellenes lpseiket a Fidesz, s ltaluk mr az rdg rangjra emelt Orbn Viktor vals, vagy kitallt, de mindenkppen felnagytott hibival, vagy tvedseivel indokoljk.

         A demokrcikban a mindenkori hatalomnak kvetkezetesen pldt kell mutatnia a jogllam trvnyeinek betartsban, s ltalban a politikai kultrban. De ha ma valaki egyltaln nem is trdik ezzel, az ppen az MSZP-SZDSZ koalci. Ezen bell is az SZDSZ, amely az egyetlen valban szlssges prt haznkban, s amelyre mg a Npszabadsg (2007-08-24) vezrcikke is jogosan gy panaszkodik: "a kisebbik koalcis prt egy tlracionalizlt, idek nlkli, globalizmusnak kiszolgltatott vilgot erltet r a nagyobbikra, amit sajnlatos mdon a miniszterelnk is kpvisel." A jogllamrl csak frzisokat pufogtatnak, mikzben jogellenes eszkzkkel s intzkedsekkel barikdozzk el magukat. Elg csak arra emlkeztetni, hogy a megflemltett brsgok gyorstott menetben, trvnyellenessgektl sem visszariadva, tlik el a kdobl fiatalokat, de vekig hzzk a millirdos csalsokat elkvetk gyeit, gyszintn a magyar emberek lett kiolt kisebbsgeik pereit is. Ugyanakkor a jelek szerint meghtrlsra knyszerltek a miniszterelnk vllalatainak egyszer ltaluk mr trvnyellenesnek minstett gyeiben is, mert hnapok ta hallgats vezi a mr beindult pereket. Ekzben egyre tbb rtatlan magyar ll a brsgok eltt, s egyre tbb tlnk elidegenl (elidegenl akkor is, ha magyar) bns ssza meg a trvnysrtst, st kerl a hatalom kzelbe, vagy egyenesen hatalomba. Rmt ltni, hogy a bnst fel lehet menteni, az rtatlant pedig el lehet tlni. Ezrt van, hogy a bnzk lik a vilgukat, az ajnrozott kisebbsgek az llamalkot tbbsgtl tolerancit kvetelnek, de nmaguk egy csepp tolerancit nem tanstanak. Mifle jogllam az, amely az ilyesfle jogokat, de fleg a jogtiprsaikat vdi. A nem ltez jogllamban ppen a hatalmon lvk kpviselik a jogtalansgot, hol nyltan, hol manipulcik rvn, hol pedig nknyesen emberltkre titkostva minden olyan informcit, amely a bns politikjukra fnyt vetne. Ilyen helyzetben, amikor minden t el van zrva, jogos a kormnnyal, s a npellenes szellemben nevelt, mr a jogilag rtelmezhetetlen "passzv ellenllst" is megtorl erszakszerveivel szembeni fellps is, hiszen a kormny elidegentette ket a trvnyes rendeltetsktl.

Senki nem llthatja, hogy mindez – s ami mg kvetkezik e cikkben – flrerts, flremagyarzs, vagy tlzs. Mirt nem folytatnak olyan politikt, hogy ilyen vdakat mg rfogni se lehessen? Lehetne ugyanis egyrtelmen az orszg, a np javt szolgl intzkedseket foganatostani, olyan lpseket tenni, amelyek vitathatatlanul a kzjt szolgljk, amelyekre mg rosszindulattal sem lehetne rmondani, hogy np- s nemzetellenesek. Most azonban olyan elit van uralmon, amely a folyamatos kormnyellenes tiltakozsokat semmibe vve, lelkiismeretlenl hazudja, hogy a np oldaln ll, de tveds nlkl kvetkezetesen np- s nemzetellenes intzkedseket hoz, idegen rdekeket szolgl, teljesen elidegenedett a magyar trsadalomtl. Mi tbb, lassan mr sznlelni sem akarja, hogy nem a np javra tevkenykedik. Most kvetnek el soha el nem vl bnket a magyar np ellen! Ilyen krlmnyek kztt joggal llthat, az, amit neves rk, kzleti szemlyisgek s politikusok is rtelemszeren megfogalmaznak:

 

 

A magyarsg ellen folyik a jtk!

 

         Ms szavakkal: a magyar Magyarorszg lte kerlt veszlybe. Tbbek kztt folyik Montefiore Mzes (angliai zsid szemlyisg, a Zsid Vilgszvetsg vezetje a mlt szzadban, az izraeli teleptsek meglmodja s megvalstja mg Herzl eltt) ltal meghirdetett jelszavnak megvalstsa: "Zsid testvrek! Magyarorszgnak s Galcinak a minknek kell lennie!" Nemrg, egy elhallgatott (majd mg az Internetrl is eltntetett) tv-interjban ezt visszhangozta az SZDSZ egyik alapt tagja is, amikor kijelentette, hogy "Magyarorszg felszmolsa folyamatban van". A magyarsg szenved tle, szomszdjaink pedig remnyekkel nzik, hogy idegenek, fleg a gazdasgi-pnzgyi s mdia kulcspozcikat elfoglal izraeliek, de ms nemzetisgek beteleplse nyomn, a szocialista-neoliberlis kormnykoalci erteljes tmogatsa mellett, beindult a magyar Magyarorszg felszmolsa. Szomszdainknak azonban elreltbbaknak kellene lennik, hiszen a kzel-keleti plda mutatja, hogy sokkal veszedelmesebb szomszdjuk lehet, mint mi vagyunk jelenleg. Ez az j szomszd lland bizonytalansgot szt, agresszv lesz, s jval tbbre tart majd ignyt, mint amit egyltaln feltteleznek, s k lesznek a kvetkez ldozatok. J lenne, ha szomszdjaink idejben szbe kapnnak, hogy hatkony klcsns szolidarits alakuljon ki kzttnk a mris jl rezhet s valamennyinket fenyeget globalista terjeszkedssel szemben. Ehhez, persze, gy nluk, mint a mai Magyarorszgon is gykeres vltozsoknak kell vgbemennik.

         Ma a nvleges demokrcit, az egyoldalan rtelmezett alkotmnyossgot is a nppel szemben "vdelmezik", ami egyrtelmen diktatrt jelent. A np sanyargatsval, nyomortsval, letkrlmnyeinek kvetkezetes rontsval a lnyegtl fosztjk meg a politikai, gazdasgi, szocilis s egyb jogokat jelent demokrcit. gy nvelik drasztikusan az adkat s az rakat, hogy kzben cskkentik a dolgozk fizetst, a lakossg jvedelmt. Az llam az alapvet feladatait nem ltja el, st az orszg npt korltozza ezerflekppen, pontosan az ellenkezjt teszi mindannak, amirt ltrehoztk. Csak akkor lehet szocilis megolds, ha az llam gazdag. A szocialista-neoliberlis koalci azonban elszegnytette az llamot, s most mg a megmaradt kevske vagyont is privatizlni akarja. Teht a np ltal rjuk bzott hatalmat a np ellen fordtjk, a sajt szemlyes rdekeiket emelik jogg, ezrt semminek nem ltszik az rtelme, sem a vge. Reformrl beszlnek, de nem gondolkodnak, hanem sajtos clokat kvetve, az emberek mltsgba gzolva, trnek-zznak mindent. Sz szerint mindent!

         Ezek az erk mr a rendszervlts kikiltsakor kiknyszertettk, hogy a npet eleve kitrljk mg az elnevezsekbl is, majd a politikbl ("Ne politizljon az utca"!), most pedig mr azon dolgoznak, hogy a trtnelembl is trltessen. A rendszervlts ta gy a mindenkori kormnyerk, mint az ellenzk majdhogynem kzsen dolgozik azon, nehogy kialakuljon egy npi jelleg prt. gy a vidkre, teht egyrtelmen magyar forrsokra tmaszkod kisgazdaprt ellehetetlentse mindig cljuk volt, s el is rtk. A napnl is vilgosabb, hogy a np feje fltt szletett a rendszervltsi alku is. A rendszervltozs "trgyalsos jellege", ahogy Gyurcsny fogalmaz, ppen ezrt illegitim, hiszen minden rvnyeslt, csak az nem, amit llt: a "szabad vlasztsokon megnyilvnul npakarat." Az rtelmisget a rendszervlts ta ellehetetlentik, nehogy kpes legyen brlatra, kit megfogalmazsra. Pedig rtelmisgnk tbbsge, sajnos, messze nincs is a helyzet magaslatn, sokan csak azon sopnkodnak, hogy "baj van a birka nppel". De amikor tzezrvel dobtk ki a munksokat a gyrakbl, hny rtelmisgi llt ki rettk? A parasztoknak hnyan magyarztk, hogy ne legyenek egyni kisgazdk, mert a trsulsokban vdettebbek? Sajnos, a politikai sovinizmus, a bosszlls a kormnyainkat is elvaktotta, mkd rendszereket zztak szt, nem tanstottak semmilyen trsadalmi szolidaritst, ezrt ma tl nagy a kzmbssg, a passzivits, a becsaphatsg s a flrevezethetsg. s ez all se mentestsk a szocialista-neoliberlis elitet, mert ez mr nem a Kdr-rendszer bne. Ennek a kvetkezmnye az is, hogy fleg a fiatalsg j rsze nem a helyes utat mutat, ma mg kisebbsgben lv nemzeti radiklis rtelmisgieket kveti, hanem egyelre a konzumkultra, a magyarellenes ripacskods paprikajancsiijainak (akiket az elit a legmagasabb llami kitntetsekben s bkez anyagi tmogatsban rszest, mikzben a magyar kultrt elnyomja) a tartalmatlan magamutogatst szemlli kzmbsen, netn majmolja.

Nlunk teht ma egyszeren nem ltezik npkpviseleti szerv. A np azonban egyre inkbb rzi, hogy itt nlkle "pl" a "demokrcia", s elkezdte hallatni a hangjt. Vilgoss vlik azonban, s ezt tudatostanunk kell, hogy a trtnelmnket azok fogjk meghatrozni, akik ebbl az orszgbl nemcsak nem mennek el a miniszterelnk felszltsra, hanem akkor sem mennnek el, ha mdjukban llna. k azok, akik kvetelik, hogy az takarodjon innen, aki, s ami nekik nem megfelel. Legyen az a miniszterelnk, vagy maga a rendszer. s hiba gondolja Gyurcsny Ferenc "abszurdnak" "az j rendszervltozs brminem jelszavt", ppen ez a trtnelmi szksgszersg. Csak a jelenlegi rendszert meghalad rendszervltozssal lehet elkerlni a nemzeti tragdit. (A baloldalisgrl sznokl szocialista-neoliberlis elit "elfelejtette" azt az alapvet aximjt is, miszerint az igazi baloldalisg trtnelmileg a tks trsadalom meghaladst felttelezi.)

Senkit ne riasszon vissza az lbaloldali krus manipulatv vdaskodsa. St, az ellentmadsunknak folytatdnia kell magukkal a vdaskodsokkal szemben is, hiszen azoknak ppen az a clja, hogy a gondolkodkat, az rstudkat, a hazafias rzelm rtelmisgieket elzrjk a megnyilvnulsi lehetsgektl, s hogy kedvkre minstgessk azokat, akik szlni mernek, s meghamisthassk mg a trtnelmnket is. Naponta tapasztaljuk, hogy kilopjk allunk mg a mltunkat is. Vigyzzunk ht, mert aki hagyja elveszni a mltjt, elveszti a jvjt is. Klnsen, ha rdbbennk vgre, hogy – Csori Sndort idzve – "A srn emlegetett nacionalizmus vdja nlunk leginkbb azt jelenti, hogy ne legyen semmi a magyarok. St, magyarok se legyenek." (Magyar Nemzet, 2007-08-18). Nehz lenne tallbban jellemezni a mai helyzetet! s milyen rdekes, mindig csak magyarok nacionalizmusrl hallanunk, sohasem trstjk a nacionalizmust a magyarellenes kzszereplskrl ismert zsid, vagy cigny vezetkkel; az magyarellenes megnyilvnulsuk milyen izmus? Pedig az egszsges magyar nacionalizmus, sajnos, legfeljebb szavakban jut kifejezsre, mg az utbbiak bns, esetenknt vres tettekben is. A pldt s az sztnzst nem is akrhonnan kapjk, hiszen a magyarokat egybknt nem kedvel egyik szomszdos orszg kormnya sem folytat olyannyira magyarellenes politikt, hogy az mr tulajdonkppen faji politika, mint ppen "a sajt" kormnyunk! Az emltett "Szembestsben" – de egyb alkalmakkor is – Gyurcsny a zsidsg srelmeit sokszor emlegeti, de a magyarsg srelmeirl egy szt sem ejt. Az orszgunkat elmarasztal, alzkod levelezst folytat a belgyeinkbe avatkoz Zsid Vilgszvetsggel olyan krdsekben, amelyekrl csak a magyar npnek kellene szmot adnia, amit viszont elmulaszt. Kiknek a miniszterelnke ez az ember? S emlkezznk r, Gyurcsny megengedte magnak azt a hallatlan arctlansgot, hogy nemegyszer gylletbeszdet tartott az Orszggylsben, s az angol sajtnak pedig a magyarok lltlagos antiszemitizmusra panaszkodott. Tl azon, hogy az Amnesty International ves jelentse semmi hasonlrl nem tesz emltst, mi tbb, azt ltjuk, hogy a zsidsg mindenkinl nagyobb anyagi s erklcsi jvttelt kapott, kap, s mgis jabbakat s jabbakat kvetel! Ezrt ideje tudni, hogy nlunk ma az antiszemita vdaskods a magyarellenessg burkolt, ahogy k mondjk, "kdolt" formja akrki rszrl is hangzik el! (Rkosi arra panaszkodott, hogy tzmilli fasisztval kell ptenie a szocializmust; most meg "szegny" Gyurcsnynak tzmilli antiszemitval kell ptenie a kapitalizmust?). A stabil nyugati demokrcikban egy hasonl kijelents msnapjn mr nem lenne kormnyf! s azok a politikai erk, amelyek el tudnk t tvoltani, meddig trik a magyarsgot a mltsgban megalz politikt, mikor az orszgban egy ve visszhangzik a "Gyurcsny, takarodj!" kvetels?

Egybknt nincs nagyobb politikai naivits, mint megijedni az antiszemitizmus vdjtl, mert mi mentesek vagyunk tle (ezrt van, hogy csak a vd jelenik meg llandan, de bizonyt tnyek nincsenek mgtte), st ltnunk kell, hogy a vele operl neoliberlis-szocialista politikusok, politolgusok, jsgrk folytatnak rasszista politikt (amit viszont az itt idzett s ms tnyek sokasga bizonyt). Ugyanis tnykrds, hogy magyarellenessg, teht faji politika, szinte mindig meghzdik e vdaskods mgtt. Elegend trtnelmi tapasztalat gylt ssze ahhoz, hogy ezt a tveds kockzata nlkl leszgezhessk. Ehhez tartsuk magunkat, s ne trjk, hogy az llamalkot, termszetes belltottsg magyarsg elleni gylletet maga a kormny sztsa az idzetthez hasonl kijelentsek unalomig trtn ismtelgetsvel s e szellemben fogant (pldul a tanrok s az orvosok – akiknek a lelkiismeretes munkjtl az letnk s a jvnk jelents mrtkben fgg – elleni) intzkedseivel. Aki azonban a gyllet szelt veti, az a gyllet vihart aratja. s arassa is: a magyarokat megvet, a npnktl elidegenedett "elitet", akik miatt a magyarsgnak van egyre tbb flnivalja a sajt hazban, el kell sprnie a npi viharnak. Egyszeren azrt, ahogy ezt Csurka Istvn (Magyar Frum, 2006. Augusztus 10) tallan megfogalmazta: "Az SZDSZ-korszaknak nem azrt kell vget vetni, mert utlnak bennnket, s mert mi, magyarok is hasonlkppen rznk irntuk, hanem mert k a hazaruls, az idegen, mondjuk ki: izraeli kisajtts lcsapata, mert k a magyarsg cltudatos srsi. Be akarjk fejezni a magyar trtnelmet s egy msikat, egy zavaros nemzetkzit, egy teleptett trtnelmet akarnak elkezdeni." De a magukat privilegizlt helyzetbe manverez kisebbsgeknek s mssgoknak is vissza kell lpnik innen az egyenlsg platformjra, s nekik kell tolerancit tanstani az llamalkot magyarsggal szemben, nem fordtva. A konfliktusokat ugyanis zmben a kisebbsgek s a mssgok kihv, kveteldz, kzszemrmet srt nemegyszer fizikai agresszival trsult magyarellenes magatartsa okozza. Nekik is jobb lenne, ha nmaguk jnnnek r erre.

Mindennek az elrse, de ha kell a kiknyszertse annl inkbb indokolt, mert a kormnyz elit (st az OVB is) nmaga elismerte, hogy hazugsggal nyerte meg a vlasztsokat s tartja fenn hatalmt, s az Orszggylsben bizalmi szavazssal, az orszg szne eltt kihvan meg is erstette, hogy kitart a hazugsg politikja mellett! Szgyenletes s sznalmas, hogy egyetlen kormnykoalcis kpvisel nem akadt, aki a vlasztsi greteihez s az eskjhez hven szavazott volna. Ezt kveten rendrterror megrendezsvel tudtunkra adtk, hogy nem rdekli ket a vlemnynk, s nem tartjk tiszteletben az emberi jogokat, s kszek leszmolni a tiltakozkkal. Az ltalunk a szolglatunkra, a np akaratnak vgrehajtsra vlasztott (ezttal mg ez sem igaz, mert radsul puccsal kerlt helyzetbe) hatalom az erszak nyelvn beszl velnk? Csak azt "nem ltja", ami nyilvnval, nem hallgat az ezernyi sszer figyelmeztetsnkre, mi tbb, mr nem is rti azokat! Mi ez, ha nem cltudatos magyarellenes politika? Mindezek lttn, joggal merl fel a krds: Mire megy ki a jtk? Eddig tzzel-vassal irtottak mindent, ami magyar, de egsz tevkenysgk, fleg az egszsggyben trtntek (a npszavazs eredmnyt semmibe vve, folytatjk a privatizlst) mutatjk, hogy most mr a magyarokat is irtjk, st idegenekkel akarjk levltani a magyar npet. Ma mr nemcsak a meglhetsnk, hanem a tllsnk vlt krdsess. Egymilli "zsiai" (Izrael is zsiban van!) beteleptsi tervt ddelgetik. Ezzel k tettk fel a krdst, amit neknk kell egyrtelmen megvlaszolni: Mi, a magyarok millii, vagy k nhnyszzan? Tesznk-e valamit a kszl nemzeti tragdia ellen, vagy csendben maradunk? s meg kell vlaszolnunk, mert akarja, nem akarja, sajtmaga ellen vllal ngyilkos cinkossgot, aki most nma s veszteg marad. Ebben a helyzetben mostantl senki semmit nem rhat el a npnek; a np gy s ott kzd a jogairt, a szabadsgrt, az letrt, ahol akar, s ahogy akar, s ha valban kzd, gyzni is fog, hiszen, Petfit idzve, az emberi trtnelem tanstja, hogy

 

 

"…, azrt a vz az r!"

 

Ezt ismeri fel, s ezrt br risi trsadalmi jelentsggel a MIP ltal meghirdetett felvilgost s ellenllsra felkszt Lmps program, valamint a "Kilbals forgatknyve", Csori Sndor Mrciusi Chartjval indtott rtelmisgi mozgalom s szmos ms hazafias kezdemnyezs. Az eddigi tapasztalatok azonban azt mondatjk, vigyznunk kell r, hogy ezek ne maradjanak pusztn meghirdetett j kezdemnyezsek, hanem folytatdjanak mindaddig, amg a cljukat el nem rik. s ebben ne csak szemlyesen a kezdemnyezk, hanem minden nemzeti rzelm er rezzen felelssget. A kormnykoalci politikja miatt mra olyan vlsgos helyzetbe kerltnk, amikor nemcsak mellbeszlni nem szabad, hanem ellenkezleg, a vlemnyeket vilgosan s lesen kell megfogalmazni, ahogy az emltett, olvassra mindenkinek ajnlott dokumentumok teszik.

Mivel a vlsgbl htrlssal nem lehet kijutni, az elreviv tra s eszkzre kell rtallnunk. Mai vilgunkban csak egy dolog van, ami hatalmasabb mint a pnz: az eszme, amely anyagi erv vlhat, amikor trtnelmileg idszerv vlik a megvalstsa, annak a trsadalmi tudata, hogy merre kell elindulni, milyen irnyban kell haladni. Ezt nyjtjk ezek a dokumentumok. Vlsghelyzetnkben a Lmps programhoz, a "Kilbals forgatknyvhez", a Mrciusi Charthoz val viszony politikai vzvlaszt. Nem az egyes megfogalmazsaikkal kell egyetrteni, hanem a szellemkkel. A szellemk pedig azt diktlja, hogy harcolni kell a meglv pozcikrt, s jabb pozcikat kell elfoglalni az let minden terletn. Tilos feladni a legkisebb pozcit is, mert a felads, a meghtrls belthatatlan kvetkezmnyekre vezethet. Erre szolgltat pldt a kzelmltban kibontakozott vita Br Zoltn azon kijelentse kapcsn, hogy Antall Jzsef politikja krtkony volt, mert beengedte a hatalomba az SZDSZ-t. Azt az SZDSZ-t, amely azzal vdolta Brt, hogy MSZMP-tag volt, s aki e vd miatt lemondott az MDF-elnksgrl. Olyanrt mondott le, ami az MDF-ben rdemnek kellett volna, hogy szmtson! s ekkor a semmibl eltnt Antall Jzsef, aki eltt lemondsval ppen Br Zoltn nyitotta meg az utat. Br Zoltnnak mostani interjjban sok mindenben igaza van. "Tlsgosan jhiszemek voltunk" – llaptja meg helyesen. Csakhogy mr ks. Akkor kellett volna a helyzet magaslatn llni, pozcit nem feladni. Msik plda: Pozsgay Imre indokolatlanul megfutamodott csak azrt, mert Horn Gyula kijelentette, hogy szemlye akadlyt jelent az MSZP-ben. s sorolhatnnk. Intsenek ezek a pldk arra mindenkit, hogy a vdaskodsok eltt nem szabad meghtrlni, pozcikat nem szabad nknt feladni. Akkor sem, ha azokat, akik nem futamodnak meg, minden eszkzzel megprbljk kiszortani, ahogy Szrs Mtyssal tettk minden magyarzat nlkl. Neki tiszta maradt a keze, s nyltan kitartott a nemzeti rdekek mellett, ezrt nem illett bele az MSZP vezetsbe. Mindekzben neoliberlis erk gtlstalanul s rdemtelenl foglalnak el minden fontos pozcit, juttatjk helyzetbe a hasonszreket, kitntetgetik egymst, tisztra mossk a np- s nemzetellenes bnket elkvetket, s ezzel maguk is azz vlnak. A lelkiismeretlenek, gtlstalanok, erklcsi mocskosok becsapjk, megalzzk, lehetetlenn teszik a becsleteseket, a jhiszemeket, az igazsgrzet ltal vezrelteket, akik ugyan ltnak mindent, de naivan mgsem gondoljk, hogy az elbbiek tnyleg "olyanok". Pedig olyanok! – vegyk mr szre!

Ezrt helyeselhet, hogy a Fidesz rendszeresen leleplezi a hazugsgokat s a trvnytelen rszrehajlsokat, br arra is vigyzni kell, hogy ez a politika ne kopjon el, ne vljon unalmass a kzvlemny szmra, s ne szortkozzon csak brlatra, hanem mindig adjon mozgst programot is, akadlyozza meg a trvnytelensgeket. A kormnykoalci ugyanis sikerrel terjeszti, hogy az ellenzk egyebet sem tesz, csak ismtelgeti a lops s a hazugsg vdjt. s, sajnos, vannak, akik rakadnak e manipulatv csaltekre, s nem azt helytelentik, hogy a koalci llandan hazudik s lop, hanem azt, hogy az ellenzk llandan errl beszl. Vagy msik plda. Msfl kormnyzati ciklus ta a Fidesz nem tud beleszlni alapvet hatalmi krdsekbe, mgis vannak, akik a szocialista-neoliberlis koalci ltal sorozatban okozott, slyosabbnl slyosabb bajok forrst hihetetlen elfogultsggal s politikai vaksggal a Fideszben, Orbnban ltjk. Senkinek nem lenne szabad ennyire flrevezetni nmagt, flrerteni, flrertelmezni a szeme eltt zajl esemnyeket. Lssunk, halljunk mindent, de gondolkodjunk, s fleg merjk vdeni az rdekeinket kis s nagy krdsekben egyarnt. lltsanak egy s ugyanazon dologrl tfle vlemnyt, de attl mg csak az az egy dolog ltezik; azt kell ltnunk mindig a maga valsgban, de nem prtatlanul.

Ugyanakkor az is nyilvnval, hogy a Fidesz hol kisasszony-, vagy gentleman-, hol pedig ultimtum-politikja, nha csak sznoki ellenzkisge, ptcselekvse zavart okoz a sajt soraiban s a kzvlemnyben is. De a kzvlemnynk megtkzssel fogad olyasmit is, hogy a Fidesz a szlssges izraeli Likudot testvrprtjv fogadta, vagy hogy szksgtelenl nagy figyelmet szentel a kubai s a knai emberi jogoknak s bels demokrcinak, mikzben e tekintetben itthon bven akad el nem vgzett feladata, hasznos tennivalja. Ebben a helyzetben nem jvbe mutat, nem elg s nem megoldst nyjt politika az erklcsre hivatkozs sem, hiszen lttuk, nlunk az erklcs jelenleg a pnz. A trtnelemben sokszor azok hivatkoztak az erklcsre, akik tehetetlenek voltak a valsggal szemben, nem volt relis tervk a megvltoztatsra. Radsul lthatjuk, hogy a kapitalizmusban az erklcsi igazsg sohasem azonos a jogi igazsggal, de a trvnyek, st az alkotmny sem az erklcsrl szl. 

A Fideszt, mint jelenleg egyetlen arra kpes ert, hogy eltvoltsa a np- s nemzetellenes koalcit, ebben a trekvsben mindenflekppen tmogatni kell. Ez azonban nem lehet egyoldal. A szvetsgrt a Fidesznek is tenni kell, taln nem is keveset. A f cl rdekben szinte, hts gondolatoktl mentes nylt szvetsget kell kialaktania minden nemzeti ervel, klnben tovbbra is megmarad ellenzki ernek. Ennek a meggondolsnak minden ms szempontot meg kell elznie. Ha akrcsak taktikai okokbl eleve lemond errl, stratgiai veresget szenved. A koalciellenes j tbbsg (amirl egy htig beszltek, de aztn elfeledkeztek rla) ugyanis mg szervezetlen, s nem is fideszes, br a Fidesznek tagadhatatlanul nagy szerepe volt a kialakulsban, valamint az j helyzetnek a tudatostsban s megfogalmazsban.

Nem elg azonban a Fidesszel felvltani a kormnykoalcit. A Fidesznek a kormnyon eltlttt ngy ve, s az azta folytatott politikja ugyanis arra enged kvetkeztetni, hogy – sajnos – ha nem is jelentktelen hangslyeltoldsokkal, de is csak ezen a rendszeren bell kvn politizlni, ezrt csak a kisebbik rossznak tekinthet. Flrerts ne essk, az adott helyzethez viszonytva ez is nagy sz. Az elidegenlt hatalommal ne legyen kiegyezs akkor sem, ha els lpsknt mg csak egy kisebb rosszat tudunk a helybe juttatni. Ezrt az igazi megolds egy nemzeti alapon ll szles npi mozgalom, vagy prt ltrehozsa lenne, amelynek tmrteni kellene valamennyi prt (a szlssges SZDSZ kivtelvel, amely mr a kerekasztal trgyalsoktl kezdve egyre inkbb elklnl a nemzettl, magyarellenessget tanst, idegen s termszetellenes rdekeket kpvisel) hazafias elemeit. Felttelesen nevezzk Magyar Bke s Halads Prtjnak, mert a magyar nemzeti rdekek s rtkek, a bels s a nemzetkzi bke, valamint a trsadalmi halads hrmasnak kellene jellemezni, nem pedig valamifle izmusnak. Ennek megfelelen egyarnt tmrten mindazokat a jobb- s baloldali erket, amelyek a lnyeget, a kiutat a trsadalmi bke s igazsgossg megteremtsben ltjk. A hatalomra jutst kveten majd az izmuson is lehet gondolkodni, de annak akkor is csak hatodrang szerepe legyen. Lehet, hogy ez lesz az a harmadik t, a magyar t, amelyre a legjobb gondolkodink hvtak s hvnak bennnket. (A legutbbi nkormnyzati vlasztson indul fggetlen jelltek nagy szma is arra enged kvetkeztetni, hogy valami mris megindult ebben az irnyban). Most a legfontosabb, hogy prtokban, a civil szervezdsekben tmrl s egyre tettrekszebb minden hazafias er – a kzttk termszetszerleg meglv ideolgiai klnbsgeket trtnelmileg hossz idtvra flretve – megtallja a hatalomra kerlshez szksges sszefogs mdjt, formjt. Nem kizrt, st valszn s kvnatos is, hogy a Fidesz (s a KDNP is) ebben a folyamatban jelents, akr vezet szerepet jtsszon, nagy rdemeket szerezzen. Ha azonban nem kti meg a nylt s szinte szvetsget a hazafias erkkel, ismt dupln rfizet. Egyrszt a neoliberlis-szocialista koalci tovbbra is azzal fogja vdolni – alaptalanul – hogy "sszejtszik a szlssges erkkel", msrszt, nem nyeri el ezeknek az egyre jelentsebb erknek a tmogatst, s marad ellenzkben. 

A harmadik t, a magyar, a fggetlen politika megszervezdse bizonyos fokig valamennyinktl fgg. Nemcsak a sajt egyni sorsunk, hanem orszgunk sorsnak alakulsa sem lehet kzmbs szmunkra. Senki ne gondolja, hogy tehetetlen, mert kis tettekbl tevdik ssze a nagy. Azt se gondolja, hogy nincs kit. Trtnelmileg nincs kittalan helyzet, s a nptmegek jelt adtk, hogy komolyan akarjk a vltozst, s elindultak ezen az ton.

         Kvnatos lenne, hogy ez az t alkotmnyos legyen, s elvben erre lenne is lehetsg, ha a kztrsasgi elnk mellett, a prtok vezeti is a helyzet magaslatn llannak, egynteten kpesek lennnek nemzetflt magatartsra. Ennek azonban jelenleg nincsenek jelei. Ezrt, s mivel a szuverenits hordozja a np, a szabadnak szletett emberek kzssge, de semmiflekppen nem a vlasztott – fleg a csalssal hatalomra kerlt – kormny, s mert a np az alkotmny szerint nem ruhzza t a hatalmat a kpviselkre, csak ltaluk gyakorolja, nincs demokratikusabb trtnelmi tett, mint az erre rdemtelenn s alkalmatlann vlt, a nptl elidegenedett, s klfldi rdekeket szolgl kormny eltvoltsa brmilyen eszkzzel. Erre ppen e kormny npirt, nemzetellenes politikja adja meg az alkotmnyos felhatalmazst.

 

         A mltat s jvendt megbnhdtt magyar npnek joga van ltrehozni a sajt hatalmt, megteremteni a sajt rendjt a sajt hazjban. Az orszgunkon bell senkit, mg az MSZP tagsgt sem kpvisel hazarul, kirust, np- s nemzetellenes kis elit csak rohanjon a vesztbe, de mi mentsk meg nmagunkat, nemzetnket s magyar haznkat.

 

                                                                           St Gbor

                                                                  nyugalmazott nagykvet

Havi Magyar Frum, 2007. szeptember.

 

Kedves Csokoládé kedvelõk! Segítségeteket kérném a kérdõívem kitöltéséhez! Témája a CSOKOLÁDÉ MÁRKÁK! Köszön    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati hõszigetelését!    *****    * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. *    *****    Elindult a Játék határok nélkül rajongói oldal! Ha te is szeretted a '90-es évek népszerû mûsorát, nézz be ide!    *****    Megjelent a Nintendo Switch 2 és a Mario Kart World! Ennek örömére megújítottam a Hungarian Super Mario Fan Club oldalt.    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    A PlayStation 3 átmeneti fiaskója után a PlayStation 4 ismét sikersztori volt. Ha kíváncsi vagy a történetére, katt ide!    *****    A Bakuten!! az egyik leginkább alulértékelt sportanime. Egyedi, mégis csodálatos alkotásról van szó. Itt olvashatsz róla    *****    A PlayStation 3-ra jelentõsen felborultak az erõviszonyok a konzolpiacon. Ha érdekel a PS3 története, akkor kattints ide    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran! Mese, mese, meskete - ha nem hiszed, nézz bele!    *****    Az Anya, ha mûvész - Beszélgetés Hernádi Judittal és lányával, Tarján Zsófival - 2025.05.08-án 18:00 -Corinthia Budapest    *****    ✨ Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott – ismerd meg a „Megóvlak” címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!