 |
Men |
|
| |
 |
j cikk |
|
Tartalom
Kapitalizmus van.
Mostanban a kiltstalansg miatt termktelen s dlre nem jutott eszmecserk rsztvevi sokszor szttrt karokkal, s ezzel a tehetetlensggel megbkl, vagy ppensggel rendreutast megllaptssal fejezik be a vitt: "Mit akarsz? Kapitalizmus van!". s a gondolat itt lebnul. Mintha nem lenne tovbb. E tnymegllaptshoz ugyan semmi ktsg nem fr, br a rendszervlts eltt s kezdetn senki ki nem ejtette a szjn a kapitalizmus szt; az "illetkesek" leginkbb tbbprti polgri demokrcirl, szocilis piacgazdasgrl beszltek, st ez a kifejezs kerlt az j alkotmnyba is. Senkinek nem volt politikai mersze hozz, hogy nyltan meghirdesse a kapitalizmust. Idpontot nehz lenne meghatrozni, de hossz vek elteltvel egyes politolgusok, flnken krltekintve, elvtve kezdtek szlni a kapitalizmusrl, azt kveten, hogy Horn Gyula elllt a "szocialista tksek" megteremtsre vonatkoz kptelen tletvel, s a kapitalizmust, mint elrend clt emltette. A globalizmus fokozd rvnyeslsvel prhuzamosan pedig mr mintegy a kapitalizmuson is tlmutat vadkapitalizmusrl beszlnek – mr akik mernek szlni – de javarszt k is gy tve, mintha az ismeretlen mdon s teljesen vratlan sorscsapsknt, azaz nem a rendszervlts kvetkezmnyeknt szakadt volna a nyakunkba. Maguk a hatalmon lvk azonban azta is kerlik a kifejezs hasznlatt, mintha nem is ltezne, mintegy azt rzkeltetve, ha ltezik is, neknk semmi kzk hozz. (Ezrt ennek az rsnak a cme utn akr krdjelet is biggyeszthetnnk).
Trtnik minden annak ellenre, hogy senki, de senki eltt nem titok: kapitalizmusban lnk. Ha pedig mr ljk, mondjuk is ki – ez lenne a termszetes. A nyilvnossg eltt azonban mgis szinte minden frumon tovbbra is kerlik a kifejezst. E furcsa, de vletlennek semmikppen nem tekinthet eljrsban tkrzdik a kapitalizmus nvdelme is. A hozz kapcsold kzenfekv magyarzat ugyanis az, hogy a sz mgtt meghzd tartalom trtnelmileg lejratta nmagt, hiszen kt vilghbort is zdtott az emberisgre s szntelen hborskodssal, vlsggal s "vlsgkezelssel" jr. A Nemzetkzi Valutalap kutatinak szmtsai szerint – akiket pedig e vonatkozsban igazn nem vdolhatunk rszrehajlssal – csak a huszadik szzad utols negyedben megkzelten szz pnzgyi-gazdasgi vlsg volt a vilgon. De napjainkban is ez a helyzet; ki tudn megmondani, hogy vget rt-e a vlsg, vagy mr egy jabban lnk, illetve sszeszmolni, hogy hny hbor folyik? s fleg, hogy mg mennyit terveznek? A tke azonban sohasem ismeri el a sajt rendszere szerves hibit. (Az elz rendszer knyszerbl meg-megtette). Ennek okn, s mert trtnelmileg tovbbra is versenyben ll egy szocilis szempontokbl sokak ltal jobbnak tartott trsadalmi rendszerrel, a manipulcit egybknt is egyik f fegyvereknt alkalmaz tks gondolkods ms nevet keresett a kapitalizmusnak. Megszletett a piacgazdasg, a szocilis piacgazdasg, a jlti trsadalom, az nszablyz trsadalom, stb. fogalma. Ugyancsak ebbe az irnyvonalba illeszkedik a Soros-fle nyitott trsadalom, amely fleg arra hvatott, hogy megakadlyozza a nemzeti trsadalom kialakulst.
El kell ismerni, sokan azok kzl – gondolom, hogy a reform-kommunistk, de a szervezd jobboldali erk jelents rszt is kzjk sorolhatjuk – akik gy, taln szndkuktl fggetlenl is leplezve, de kzremkdtek nlunk a kapitalizmus megteremtsben, a rendszervltson dolgozva, szintn hittek egy jobb trsadalomban. Msok mr az els lpsek lttn megsejtettk az igazsgot, ismt msok pedig megrmltek, mert rjttek, hogy hamisak a jelszavak, melyek mgtt ms nem is hzdhat meg, mint a kapitalizmus. A kapitalizmust viszont akartk is, meg nem is, hiszen a tbbsgk a szocializmusnak tartott tkementes prtllami rendszerbl valamifle msik, csak jobb, de ugyancsak tkementes trsadalmat kpzelt el. Pedig ht tudniuk kellett, hogy ez naivits.
Napjainkra visszatrve, mindenkppen bajt jelez azonban, ha a tmakrben foly eszmecserk, a rsztvevk eltr politikai alapllsa ellenre is, a "Mit akarsz? Kapitalizmus van!" lemond megllaptssal fejezdnek be, megakadnak brmifle kit, vagy tvlat krvonalazsa nlkl. Mintha az egybknt vitathatatlan sivr kiltstalansg tnylegesen, visszavonhatatlanul, egyszer s mindenkorra uralna mindent s mindenkit, mintha a visszafejlds megllthatatlan lenne.
De van ms baj is, taln mg nagyobb is, spedig ha a vitzk egy rsze idig sem merszkedik el, hanem szembetl manipulatv szndkkal olyasmit rzkeltet, hogy tulajdonkppen nem is volt rendszervlts. Egyesek lpten-nyomon olyan politikailag megfoghatatlan, ravaszkod megfogalmazsokkal szdtenek bennnket, hogy amit jelenleg tlnk, annak "a szocializmusra visszanyl trtnelmi okai vannak", "posztkommunista szellem uralkodik", s mindaz, amitl szenvednk "posztszocialista kvetkezmny", "a krdrizmus uthatsai" rvnyeslnek, st a "kdrizmus jravirgzsa" folyik, stb.
Mindazok szmra azonban, akik az elmlt hsz v esemnyeit, kztk a keserveit, kudarcait, veresgeit tltk, s nem is felejtettk el, szinte hihetetlen, hogy akadnak, akik azzal szeretnnek mtani bennnket, hogy e kt vtized, benne napjaink minden gondja-baja a szocialista korszak terhre rand. Amelyben, egybknt, az ilyesmiket hangoztat, mindenkinl mindent jobban tud, mindig jl helyezked, ltalban neoliberlis belltottsg szellemi komisszrok nagy rsze ugyanolyan jl lt, mint ma – st, hasonlthatatlanul jobban, mint a tbbsg, akkor is, ma is – s ki-ki a vrmrsklete szerint, de ekkor mg egybehangzan, st egymssal versengve, a kapitalizmust szidta! k ugyanis mindig hatrozottan killnak, … hol az egyik, hol a msik oldal mellett. Bizony-bizony igencsak aggaszt trsadalmi problma, hogy ma ismt majdhogynem csak k kapnak frumot. Ne tetzzk ht a bajt azzal, hogy elhisszk, vagy egyszerem sztns, meggondolatlan llsfoglalsnak tekintjk a fenti lltsaikat, hiszen nyilvnvalan a nlunk kialakult vadkapitalizmus, azaz a kormnyzati szintre emelt vesztegets, jogtalan elnyszerzs, cmeres gazembersg lczott, de tudatos vdelmvel llunk szemben. Ne hagyjuk magunkat flrevezetni. Amit most tlnk, annak mr ugyangy semmi, de semmi kze a szocializmushoz, mint ahogy a magt magyarnak s szocialistnak nevez MSZP-nek is ppen a szocializmushoz van a legkevesebb kze, de mg mintha a magyarsghoz sem lenne mr; egyedl a prt mivolta tagadhatatlan. Ugyanez mg inkbb ll az SZDSZ-re (amely mindemellett mg kifejezett magyarellenessget is tanst), a mostani MDF-re, de bizonyos tekintetekben tulajdonkppen ms prtokra is.
A bellk tudatosan verbuvlt hatalmi elit ("elit"?) tbbsge csak azt ltja s lttatja, nnepli s nnepelteti mg most is – habr mr teljesen trgytalan – hogy nincs szocializmus, nincs Kdr Jnos; holott azon kellene sajnlkoznia, hogy ma mr nincs Ikarus, Ganz-Mvag, Ganz Mszer Mvek, Csepel Mvek, Rba, MOM, Tungsram s Bbolna, meg magyar lelmiszeripar sem, amelyek – ha nem verik szt, s nem rustjk ki ket – ma is megllnk a helyket a nemzetkzi versenyben. A magyar ipar felszmolsban s a mezgazdasg sztversben ppen ez az elit, fleg az elmlt nyolc v, hatalmon mr elzleg is volt kormnyzati krei s a klfldi prtfogik a bnsk. Ezt takargatand, hazudnak a mltrl, hamis jvvel lltatnak, hogy eltereljk a figyelmet a jelenrl, s kisajttsk a jvnket. A most folyt vlasztsi kampny sorn is tapasztalhattuk, hogy egymssal versengve grtek s grtek, tudva-tudvn, hogy gysem kpesek, de nem is ll szndkukban betartani az greteiket. nmaguk is tisztban vannak vele, hogy most – mg a nagy jindulattal felttelezett esetleges j szndk mellett is – tbbnyire csak az tarthat be, ami illeszkedik a globalista nagytke ignyeihez, ez azonban szinte sohasem esik egybe a np, az orszg rdekeivel. Ezrt legynk tudatban, hogy a hatalom-vromnyos, legyen baloldali, vagy jobboldali, valjban ennl lnyegesen tbbet nem is grhet. Ha mgis megteszi – nem mond igazat. A mostani orszggylsi vlasztsokon azonban az greteken tl van egy mindennl fontosabb cl: a nemzeti rdekeket elrul, npirt politikt folytat, a httrben vltozatlanul fennll MSZP-SZDSZ szvetsg eltvoltsa a hatalombl. Erre csak egy er kpes, a Fidesz-KDNP. Gyzelmtl azonban a helyzetnek csupn nagyon lass – s csak remlhetleg kedvez – vltozsa vrhat. Nagy remnyeket senki nem tpllhat. Maximum arra szmthatunk – az adott krlmnyek kztt ez sem kevs – hogy a lass pozitv vltozsokat elsegt intzkedseket foganatost.
Legalbb kt nyomaszt krlmnyt ugyanis szem eltt kell tartanunk. Egyrszt, a sok fontos kulcspozcit megrz szocialista-neoliberlis koalci szabotlni fogja a kormny minden lpst, s emellett, ahogy Gyurcsny Ferenc nyltan be is grte, kemny – rtsd: hazug s gtlstalan – ellenpropagandt fog folytatni. A legfontosabb azonban, hogy tudatosan lerombolt orszgot, s minden tekintetben lepusztult helyzetet hagy maga utn, amellyel a Fidesz-KDNP-nek a nehznl is nehezebb lesz megbirkznia. Msrszt azrt is, mert maga a Fidesz-KDNP is ugyanezen kapitalista keretekben, azaz a jelenleg uralkod krlmnyek kztt kormnyozhat, s kvn is kormnyozni. Legfeljebb, ha akar, ezen keretek kztt is tallhat s kialakthat fogdzkat egy olyan politikhoz, amely jobban illeszkedik a magyar rdekekhez. Klnbsg teht lesz is, meg nem is. (Mivel mi magyarok azt tartjuk magunkrl, hogy a labdargshoz mindannyian rtnk – amiben taln van is valami – a legszemlltetbb, ha azzal a labdarg hasonlattal lek, hogy br jl rzkelhet klnbsg van a Fradi s az MTK kztt, de mindkt csapat az NB I-ben jtszik!). A Fidesz most mgis olyan helyzetbe kerl, hogy lenyesegetheti a vadkapitalista kinvseket, felszmolhatja az intzmnyes korrupcit, kpviselheti a magyar rdekeket, rtkeket, s mg a korbbi tvedseit is jvteheti, kztk azt a baljs mellfogst – hogy bnnek ne nevezzk – amikor az EU csatlakozsi szerzds trgyalsakor kitette a magyar fldet a szabad forgalmazssal jr klfldi felvsrls veszlynek. Mindehhez azonban olyan szleskr npi tmogatsra lenne szksge, amely megteremtdben van ugyan, de nem lesz egyszer a teljes kivvsa, mg nehezebb lesz megtartani. (Ez pedig dnt krds, ezrt ms szempontokbl vizsglva, albb mg vissza is trek r.)
A politikai paletta ttekintst befejezve, megllapthatjuk, hogy tovbbra is csak kt kis parlamenten kvli prt adja nmagt kvetkezetesen, hven az ideolgijhoz, s leplezi le a np- s nemzetellenes trekvseket, eredjenek akr jobb-, akr baloldalrl: a MIP s a Munksprt. (A Jobbik esetben a krdjelek uralkodnak). Mondhat rjuk brki, amit akar, de nyltan, egyrtelmen s hitelesen csak ez a kt prt vdelmezi a nemzeti rdekeket, illetve a dolgoz osztlyok s rtegek rdekeit. A Munksprt ma is flrerthetetlenl a szocializmus mellett ll, a MIP pedig a magyar t hve, amelyet Nmeth Lszl "minsgi szocializmusknt" is, Bib Istvn s ms nagy nemzeti gondolkodink pedig harmadik tknt is krvonalaztak.
Napjaink szomor valsga, hogy megvalsulni ltjuk az ismert ttelt, miszerint a kapitalizmusban az ember az embernek farkasa. A nlunk – nem utols sorban jelents klfldi nyomsra – eluralkodott kormnyzati tmogatst lvez (hogy kormnyzati szintt ne mondjunk) vadkapitalizmus klnsen arra sztnzi, st knyszerti az embereket, hogy msok irnyba a rosszabbik njket mutassk. Ez az egyre ltalnosabb vl sajnlatos jelensg, pldul, semmikppen sem a szocializmusnak kikiltott rendszer maradvnya, vagy a megfoghatatlan, de knyelmes hivatkozsul szolgl posztkdrizmus kvetkezmnye. St, ha trgyilagosan szemlljk a dolgokat, el kell ismernnk, hogy a vadkapitalizmushoz kpest abban a "szocializmusban" inkbb neveltek a trsadalmi szolidaritsra. Szavakban mindenkppen. De a szavakhoz azrt valamelyest a tetteknek is igazodniuk kellett. nmagunkat csapnnk be, ha nem ltnnk utlag is, hogy brmennyire is brlhat a mlt rendszer, de gazdasgi s szocilis rtelemben bizonyos demokratikus elvek tagadhatatlanul jobban s szlesebb krben rvnyesltek, nagyobb volt mindenki szocilis biztonsga, mg ha negatvumokkal is prosult. A jelenlegi helyzet viszont annyira nyilvnvalan s egyrtelmen rossz a nagy tbbsg szmra, hogy sem ez, sem az itt kvetkez megllaptsok nem tekinthetek a rgi rendszer dicstsnek, hanem csak kifejezetten a jelenlegi brlatnak.
Sokan, szemet hunyva a valsgra, azt is kitartan ismtelgetik – halljuk a rdiban, olvassuk az jsgokban, ltjuk a tv-ben – hogy mindez azonban nem a rendszervlts, hanem pusztn annak – a kvetkezmnye, hogy "a kommunistk" a politikbl a gazdasgba mentettk t magukat. Azt pedig mindenki elismeri, st szltben-hosszban ismtli – a legtbbszr Gbbelset idzve, pedig ht eredetileg nem is az tallmnya – hogy a sokszor ismtelt lltsok, akr igazak, akr nem, az emberek fejben "igazsgg vlnak". Ha tnyleg hagyjuk ezt rvnyeslni, akkor nemcsak nem segtnk nmagunkon, hanem tragikusan rontunk a helyzetnkn. nmagunk ktjk meg a sajt keznket, ha nem nznk szembe a konkrt valsggal. A valsg pedig az, hogy pillanatnyilag, formlisan, egyprti diktatra van (br az MSZP-SZDSZ koalci ltvnyos megszaktsa ellenre a szocialista-neoliberlis sszetartozs s sszetarts felszmolhatatlan), st tnyleg ppen az az utdprt van hatalmon, amelynek a tagjai valban tmentettk magukat a gazdasgba. Csakhogy – s ezt nem szabad szem ell tvesztennk – k mr akkor sem voltak kommunistk, amikor belptek az MSZMP-be. Akik valban kommunistk voltak, azok jrszt ma is a Kommunista Munksprt tagjai. Oktalansg volna nem ltni azt is, hogy a volt MSZMP s a mai MSZP rtkrendje frontlisan szemben ll egymssal. Ezrt ma egyenesen kitntets kommunistknak, vagy szocildemokratnak, de akr baloldalinak is nevezni az MSZP-t s az SZDSZ-t, azaz a mai szocialistkat s a neoliberlisokat. Nem is hallottuk, hogy k maguk ezt akr egyszer is visszautastottk volna. Ugyanis a lakossgban a mlt rendszer irnt rtheten nvekv nosztalgia miatt ezek a brlatnak sznt minstsek inkbb csak arra jk, hogy szavazatokat hozzanak nekik. Msrszt ezzel mg a bneiket is kisebbtik, mert eltntetik a szemlyes felelssgket. Mgis tbb jobboldali politikus is grcssen ragaszkodik e vgzetes tveds gpies ismtelgetshez. Az pedig egyszeren politikai vaksg, vagy elvakultsg, ha mindazok lttn s ismeretben, ami nlunk az elmlt kt vtizedben a gazdasgban, a kzigazgatsban, a pnzgyekben, az igazsgszolgltatsban, a szocilis terleten s az let minden vonatkozsban trtnt, brki olyasmit llt, hogy nem volt rendszervlts.
A trsadalom dnt tbbsge egyre rosszabb helyzetbe kerl vesztes, s a rendszervlts nmagban mr ennlfogva sem megkrdjelezhet; az gy megvalsult kisiklatott rendszervlts szksgessge s ltjogosultsga azonban annl inkbb. Mert nzzk csak, mivel is jrt a nagy fordulat vilgmretekben s nemzeti szinten. A vilgvlsg ellenre 2009-ben a FED, az amerikai jegybank szerept kisajtt magnbank, soha nem ltott, 46,1 millird dollros nyeresget rt el, mg 2008-ban "csak" 31,7, 2007-ben pedig 34,6 millird dollr nyeresge volt. Vlsg idejn soha nem ltott nyeresg, de csak a vilgpnzt korltlanul s ellenrizetlenl kibocst FED-nl! m tekintsnk csak szt jobban, akadnak msfle jelek is. Brazlia ktszzalkos adt vetett ki a spekulatv klfldi tkre, hogy megakadlyozza az orszgban is vlsgot kivlt, a FED ltal – mrvad elemzsek szerint tudatosan – okozott pnzgyi bubork kialakulst. A latin-amerikai fldrszen, tlnk eltren, ersdik a trekvs, hogy hasonl adt valamennyi tkebevtelre kivessenek. sszehasonltsul mondhatnnk, hogy k szocializldnak, mikzben mi latinamerikanizldunk. Izlandon, ugyancsak orszgunktl eltren, npszavazs nyomn elutastottk a bankok kvetelst, hogy a lakossgra hrtsk a vlsg kvetkezmnyeit. A tks orszgok intzkedsei teht arra utalnak, rzik, a folyamatos krzis kzepette maga a kapitalizmus kerl veszlybe, ha tmenetileg nem korltozzk a tke mohsgt. Ugyanez az nvdelmi trekvs tkrzdik a G-20 trekvsben a "szablyozott kapitalizmus" visszalltsra, a "szocil-kapitalizmus" megteremtsre, valamint Srkzy francia elnknek immr a nevetsgessgig ismtelgetett kijelentseiben, hogy erklcsss kell tenni a kapitalizmust. Szablyozott kapitalizmus azonban csak szavakban ltezhet, mivel szablyozni ugyan sokmindent lehet a kapitalizmusban is, de a tke nem tartozik ebbe a kategriba, sem nemzeti, sem nemzetkzi szinten. A tkt az erklccsel egyesteni pedig egyszeren lehetetlen, ennek mr a hangoztatsa is megtveszt, s mg a szt is kr r vesztegetni. A tke "erklcst" egybknt jl szemllteti, hogy a napjainkban ugyancsak az itt elemzett okokbl slyos pnzgyi vlsgba kerlt Grgorszgnak a nemzetkzi nagytke kpviseli azt javasoltk, hogy adja el az pleteit, cgeit, szigeteit, st az Akropoliszt is, s akkor kijuthat a vlsgbl. De itt a sajt pldnk is: mozg kamatlbra vetettek fel velnk klcsnt, ezrt hiba fizettk mr vissza tbbszrsen a tkerszt, az adssgspirlbl nem tudunk kikeveredni, st az adssgunk egyre n. Lehet itt egyltaln erklcsrl beszlni?
Nlunk mindezzel prhuzamosan msik "erklcss" trekvs is megfigyelhet: a vad-kapitalista jelensgeket nem a rendszer, hanem szemlyesen egyes "kommunis-tkbl" lett kapitalistk szemlyes erklcstelensgnek a terhre prbljk rni. A szban forg "kapitalistink" erklcsrt tnyleg nem tennm tzbe a kezemet, de azt, hogy ma mindenfle erklcstelensg lehetsges, azrt mgsem lehet "posztszocialista" kvetkezmnynek tekinteni, hanem csak a jelenlegi rendszer sajtjnak. Ezrt vgs soron ez a trekvs is e rendszernek az nvdelmi reakcija az egyre hatrozottabban megnyilvnul npi elgedetlensggel szemben. Mindebbl ki vonhatna le ms kvetkeztetst, mint hogy a kapitalizmus gye nem ll valami jl.
De menjnk tovbb, nmagunkhoz kzeledve. A kzelmltban a BBC Vilgszolglata 27 orszgban vgzett felmrse szerint csak a megkrdezettek 11%-a vlte gy, hogy a kapitalizmus jl mkdik, 23%-a javthatatlanul elhibzottnak tartotta a szabadpiaci kapitalizmust. Az amerikai Pew Research Center pedig a mlt v vgn tizenngy orszgban vgzett kzvlemny-kutatst a legutbbi kt vtizedrl. Eszerint a magyarok 77 %-a elgedetlen a demokrcival, 72%-a rosszabbul l, mint a szocializmusban. Az IMD Gazdasgkutat adatai szerint pedig a leromlott kormnyzati munka miatt drmaian cskkent a versenykpessgnk: 57 orszg kzl a 2005-s 31. helyrl a 45.-re estnk vissza. Ennek ellenre az OECD idei orszg-jelentse fenyegeten szgezi le, mindegy milyen lesz a kvetkez magyar kormny, az eldje ltal kikvezett ton kell tovbbhaladnia. s mr a magyar nagytksek is (vagy a mgttk ll multinacionlis cgek?) minden felkrs nlkl megfogalmaztk a hatpontos programjukat a kvetkez kormny szmra! A Budapestre akkreditlt eurpai nagykvetek egy csoportja pedig prjt ritkt mdon, a belgyeinkbe durvn beavatkozva, nemrg kzs nyilatkozatban tlt el nhny kzbeszerzsi dntst, mivel nem azok javra szlt, akiknek k, a diplomciai szablyokat megsrtve, lobbiznak. Tettk ezt akkor, amikor az orszgaikban is sorra robbannak ki a megvesztegetsi s korrupcis botrnyok annak ellenre, hogy az viszonyaik mr stabilabbak, a szereplik tapasztaltabbak, s nemcsak kidolgoztk, hanem mr jl be is gyakoroltk a ktes gyek elmismsolsnak az eljrsait. Kzben a valsg az, hogy az Eurpai Bizottsg tavaly novemberi jelentse szerint a teljesen szokatlan s indokolatlan mess adkedvezmnyeken tl Magyarorszg adja a legtbb llami tmogatst a multinacionlis cgeknek, nevezetesen 2009-ben 682 millird forintot, azaz a GDP 2,38 %-t, a legtbbet az EU-ban! Bogr Lszl szmtsai szerint – az utbbi 21 v sorn ezek a vllalatok mintegy hatezer millird forinttal tbb tmogatst kaptak, mint amennyit ad, vagy jrulk formjban befizettek a magyar llamkasszba. 2008-ban pedig az sszes megtermelt profit 92%-a a multinacionlis cgeknl halmozdott fel, amelynek nagy rszt minden ellenrzs nlkl kivihettk az orszgbl! Mi vagyunk rszkre az igazi adparadicsom.
Mindezek fnyben s az ugyanezen irnyba mutat, de itt fel nem sorolhat szmtalan tny lttn, az objektivitsnak valamennyire is helyet ad elemzs nem tagadhatja, hogy orszgunk gazdasgi, politikai, egszsggyi, oktatsgyi, szellemi-erklcsi llapota hasonlthatatlanul rosszabb, elmaradottabb, zllttebb – s vg nlkl sorolhatnnk a jelzket – mint a rendszervlts eltti vtizedekben volt. s akkor mg nem is szltunk a legslyosabbrl; arrl, hogy mindezek eredmnyekppen, tbb mint ezerves trtnelmnk sorn orszgunk ma ismt gyarmati helyzetbe kerlt. A Gyurcsny-Bajnai kormny naponta bizonytja is, hogy nem ms, mint a gyarmatostk helytartja. Ezrt ht – nem rt ismtelni s ismtelni – a rendszervlts nem megkrdjelezhet, de annl inkbb a kialakult globalista, fonk magyar "sajtossgokkal" is megtzdelt vadkapitalizmus ltjogosultsga. Ezen bell elg visszagondolni olyan konkrtumokra, hogy a Nmeth-, de fleg az Antall-kormny primitv politikai revansizmusbl sztverte a szvetkezeteket, pedig a szvetkezet olcsn termel s jt. gy tett, mintha nem tudn, hogy a kistermels csd, mert drgn termel, ha jt is. Ezrt van, hogy ma kzel 240.000 magngazdasg a buks szln ll, a szksges kormnyzati segtsget sem kapja meg, s az Eurpai Uni vezet gazdasgai pedig nem tmogatjk a versenytrsak kialakulst a legutbb csatlakozott tagllamokban, inkbb juttatsokat cseppentgetnek nekik, hogy a vgzetes kvetkezmnyekkel jr parazita letmdra ksztessk. Ebbl addnak olyan szveszejt jelensgek, hogy a sokezer kilomterrl hozott lelmiszer, paradicsom, fokhagyma, stb. olcsbb, mint a magyar. Ugyanakkor a minsge meg sem kzelti a magyart, s radsul tele van az egszsgre rtalmas vegyszerekkel. Ekzben a mg megmaradt, kivl minsg magyar termkeket Nyugatra exportljuk (akarom mondani, exportljk a multinacionlis vllalatok buss haszonnal), ahol szvesen fogadjk, s kereslet van irntuk. De az rtelmetlen, kiiktatand gazdasgi revansizmusra s a tke telhetetlensgre utalnak azok az ismert jelensgek is, hogy a kzmveket, a kzszolgltatsokat is privatizlni, kis vllalkozsokban akarjk mkdtetni. Az gy nevezett kiszervezs a tendencia, melynek keretben a minisztriumok klss cgeket szerzdtetnek a sajt feladataik elltsra, gy pl. a Honvdelmi minisztrium rz-vd trsasgot a sajt objektumai vdelmre, stb. Itt ma minden a feje tetejre llt. Mindezrt a legszigorbb szablyos elszmoltats teljesen trvnyes lenne, ha akadna olyan er, amely kpes ennek a megvalstsra.
Ne ltassuk ht magunkat. Tagadhatatlan, hogy a tksrendszernek ez a neoliberlis, mindent elnyom, gtlstalan, gyarmatost, globalista vltozata vitte, s viszi gazdasgi romlsba az orszgot, tette s teszi lehetv, hogy minden trvnyi felhatalmazs nlkl klfldnek kirustsk, privatizljk (magyarul: ellopjk) kzs javainkat, intzmnyestsk a korrupcit, egyszval a vadkapitalizmust. A szemnk eltt sztverte s sztveri a kzigazgatst, a kzoktatst, az egszsggyet, elterjesztette, s terjeszti a kbtszerezst, ajnrozta s ajnrozza a homoszexualitst s mindenfle termszetellenes mssgot, nyilvnos, egyre erteljesebb tmadsokat intzett s intz a keresztnysg ellen, testileg s erklcsileg lerontotta s lerontja a fiatalsgot, hogy ne legyen kpes az orszg, a nemzeti rdekek vdelmre, engedte s engedi a termszet tnkrettelt, s kptelennek bizonyult az llampolgrai biztonsgnak szavatolsra. Ez utbbinl maradva, emlkezznk csak r, hogy az elz rendszerben egyetlen rz-vd szolglat sem volt, mgis volt biztonsg; ma ellepik az let minden terlett (lttuk, mg llami intzmnyeket, minisztriumokat is k riznek), a legtbbszr fennhjzan s durvn viselkednek velnk szemben, s ppen az egyik okt kpezik annak, hogy llampolgri biztonsg nem ltezik. De az llampolgraink ltal eltartott s most egymst magyarellenessgre uszt kisebbsgek s mssgok is naponta alznak meg, tesznek tnkre, st lnek meg magyarokat, de sem a rendrsg, sem az igazsgszolgltats nem ll a helyzet magaslatn. Ez a rendszer csaldokat tesz utcra tlvz idejn, alultpllja a gyermekeket, akiknek az iskolban lelket mrgez hazugsgokat tant trtnelem gyannt, krhzi szfeket tesz ktelezv, mikzben egy egyszer vrvizsglatra is hnapos hatridket szab, az influenza-hisztrival slyos pnzeket juttat a kivltsgosak zsebbe, s gy lltja be, hogy mindez gy van rendjn. Eredmnynek lltja be (pedig ez az egyik legnagyobb bajunk), hogy a haznkban ma mg foly termels kb. 90 %-t mintegy kttucatnyi multinacionlis cg adja, de eltitkolja, hogy a behajtott ad ugyanilyen szzalkt a mg meglv magyar kis- s kzpzemek, valamint az llampolgrok fizetik be.
Emlkezznk r, Antall Jzsef egy szintesgi pillanatban kijelentette, hogy az adk – akkor mg csak – 70%-t a brbl s fizetsbl lk fizetik be, s ez a statisztikban is megjelent. Mindezt srgsen zroltk, s azta a KSH katonai zemknt mkdik; parancsra kszti a statisztikt. Ehhez jn mg a sokasod gyans gyek titkostsa, amit a napokban, jelek szerint ltalnos egyetrts mellett mg tovbb szigortottak, ami enyhn szlva nem megnyugtat, mert eleve megnehezti a bnsk kiltsba helyezett elszmoltatst. Teljes az elidegeneds; azok ell titkoldznak, akik az rdekeik kpviseletre vlasztottk ket! A rendszervlts rn tl teht a sajt becstelensgeik rt is a nppel, azokkal fizettetik meg, akiknek ahhoz semmi kze nem volt s ma sincs; akkor is kizrtk, s ma is kizrjk ket a valamennyinket rint dntsekbl, a nemzetellenes bnket elkvetket pedig mentik. Az gy kialakult rendszer sszessgben vve teht mg annl is kevsb bizonyult alkalmasnak a nemzeti rdekeink s rtkeink vdelmre, mint az elz rendszer. Kornai Jnostl olvastam egy idzetet, mely szerint egy hazai felmrsben megkrdeztk a lakossgot, egyetrt-e Churchill lltsval, hogy „a kapitalizmus nem tkletes, de a ltez rendszerek kzl az emberek lete mgis ott a legjobb”. Az llsponthoz 1992-ben a megkrdezettnek mindssze 31 szzalka csatlakozott. A cscspont 1998-ban volt, amikor az arny megntt 36 szzalkra, azta egyre kisebb lett, s 2007-ben 25 szzalkra cskkent. A tendencia egyrtelm. De, ismtlem, rtsk jl a tnyeket: mindez nem az elz rendszer vdelme, hanem a jelenlegi minden tekintetben deformldott rendszer brlata.
De vajon kik azok, akik vllaljk ezt a dicstelen szerepet, holott npnk s orszgunk szolglatra eskdtek fel? Azok, akik szinte dicsekven ismerik el, st terjesztik is a hrkzl eszkzkben, hogy kormnyzs helyett lopnak, csalnak, hazudnak, a demokrcia helyett a diktatra fel tartanak, a Nemzetkzi Valutaalap, a Vilgbank, azaz a tke ignyeinek elbe menve, nemzetietlen s npirt politikt folytatnak. Lttuk, mindezt lczsul eleinte szocilis piacgazdasgnak, ksbb reformnak neveztk, de mra mr mindkettt elfelejtettk. Rluk akaratlanul is Nietzsche elreltsa csapdik az esznkbe: „Kzel a legmegvetendbb emberek ideje: Azok, akik mr meg sem tudjk vetni magukat, a nyzsg s mocskos fajtj emberek”. S valban, az j rendben a rgi rendszerben alakoskod olyan emberek lehettek miniszterek, st mg miniszterelnkk is, akik bizonytottan trvnytelen ton jutottak vagyonhoz s hatalomhoz, s akik ellen nem is egy per folyt, amelyeket azonban hagytak elvlni, vagy elnzek voltak velk szemben, mikzben az elkeseredett kdobl fiatalokat szinte statrilis eljrssal tltk el. Tlk nem is vrhatunk mst. k a kirusts, az eladsods hvei, a feketejnosok, akik mr a szocializmusban meghirdettk, hogy rdemes eladsodni, "mert a hitelez vigyz az ads egszsgre". Sokan akkor is tudtuk, de mra mindenki tudja, tbbek kztt ez az akkori vezets ltal fel nem ismert hazugsg sodorta nemzetnket a tnk szlre. De naponta a sajt brn tapasztalhatja mindenki, ezrt vssk vgre kitrlhetetlenl az agyunkba: a hitelezt semmi ms nem rdekli – a legkevsb az ads egszsge – csak a profit. Ezrt van, hogy idestova hrom vtizede, azaz a trsadalmi rendszertl fggetlenl, egyebet sem hallunk, mint azt a hazugsgot, hogy "tbbet fogyasztottunk, mint amennyit megtermeltnk", emiatt megszortsokra van szksg, de ettl majd jobb lesz.
Ezzel szemben egyre rosszabb lett, s nincs is kormnyzati trekvs a kilbals beindtsra. Az egy keresre jut relbr ma alacsonyabb, mint harminc vvel ezeltt volt, az adssgunk viszont szzmillird dollrral magasabb, radsul eltnt krlbell ktszzmillird dollrnyi kzvagyon! Teht mg a Kdr-rendszer utols idszakban kialakult gtlstalan szk kis szocialista-neoliberlis rteg (amely ms szavakkal is jl meghatrozhat lenne), a kisiklatott rendszervlts lczott motorja, kisajttotta a hatalmat, nemzetellenes politikt folytat, s kiszolgltatja, kirustja orszgunk, nemzetnk anyagi s erklcsi rdekeit, rtkeit. Egyik vezralakjuk Gyurcsny Ferenc, aki az ismert kros tevkenysgn tl mind hazai, mind nemzetkzi frumokon nemegyszer leantiszemitzta a magyar npet. Azon nem csodlkozunk, hogy az MSZP vele egy hron pendl elitje mgis mell ll, de megdbbent, hogy akadnak ms vdelmezi is. Csernok Attila, aki a "168 rban" llamfrfinak titullta, a magnkiadsban megjelentetett "A valsg erejvel" cm knyvt – amelyben, s a "Komromi pontonhd" cm els ktetben, megkrdjelezi a magyar trtnelem szinte minden pozitv esemnyt – azzal fejezi be, hogy "Magyarorszg nem rdemelte meg Gyurcsny Ferencet"! Rangon aluli lenne ilyen vakbuzg radozssal vitatkozni. Eszembe jut azonban rla Aczl Gyrgynek (aki a nagyon hasonl hangzs "Eszmnk erejvel" cmmel rt knyvet) egy nyilvnos beszlgetsen kifejtett vlemnye, miszerint a magyar kultrban ltezik Dry Tibor alkotmvszete, s azon bell a magyar irodalom. Ez az igazi szlssg. Az ilyen elfogultsgokkal nincs is mit kezdeni, hiszen szerzik olyan egyszer szellemi mveletre sem kpesek, hogy helyesen fogjk fel a rsz s az egsz viszonyt. (Ezt a tmakrt is ki lehetne fejteni ms szavakkal).
Vgl, nem lenne teljes a kp, ha nem emlkeztetnnk r magunkat, s mindenkit, hogy ezt a szocialista-neoliberlis elitet is jrszt Nyugatnak "ksznhetjk". A rendszervltst kveten ugyanis Nyugat nem a termszetes szvetsgesnek szmt jobboldalt segtette hatalomra, hanem a korbbi ellensgt, a baloldalrl hozz tllkat. Jobban bzott az rulkban, tudvn, hogy knnyebben kzben s fken tudja tartani ket. A maga szempontjbl igaza is volt. Ez a legtkletesebb trtnelmi plda arra, hogy a tke politikjban nincs bartsg, nincsenek elvek, csak rdek.
Ma teht a nemzetkzi tke a mindenhat, holott – taln nem rt erre sem emlkeztetni – az emberisg trtnete folyamn nem is mindig ltezett tke. Az ember, az lete megknnytsre kigondolta a pnzt, amely mkdtt is mindaddig, amg egyesek kizrlagos hatalmukba nem kaparintottk a kibocstst, s fedezet nlkli tkv nem manipulltk. Nlunk ma ezeknek a kpviseli vannak hatalmon, s – egyb alantas indttatsoktl is ftve – vvjk hborjukat a nemzet ellen, ahogy Jelenczki Istvn azonos cm filmje cfolhatatlanul bizonytja. De a lnyegre mutat r Molnr Tams, USA-ban l magyar filozfus napjainkra vonatkoz megllaptsa is: "A pnz minden dolog mozgatrugja lett. Az sszeharcsolt anyagi 'jlt' az ncl pnzcsinlsra s pnzforgsra pl, az anyagi dolgok megszerzsre, az lsgos s felfokozott szksgletek beszerzsre s kielgtsre koncentrl. A pnz hajszolsa vlik az let egyetlen sznalmas cljv. Az let egy rk bevsrls aktusv silnyult, ahol a vglnyeket mr csak br, ad, jutalom, juttats formjban irnytjk, mikzben maga a munka is elvesztette egyedisgt, mvszi lmnyt, hitelessgt s hivatstudatt. … A pnz, a haszon, a kamat lesz a vilg dicssge s cscspontja, ahol az letfenntarts eszkzei flbe kerekednek magnak az letnek." Mindezen bell jellemz, hogy elssorban a ktkezi munksokat alzzk meg; a banktisztviselk mindig ksbb kerlnek sorra, ha sorra kerlnek egyltaln. Hiszen ltjuk, vlsg idejn elszr a munksokat bocstjk el, akik nemhogy vgkielgtst, de mg a sajt fizetsket sem kapjk meg. Mivel azonban a tke egyetlen clja a haszon, ehhez pedig msokat minden lehetsges mdon ki kell zskmnyolni, ami viszont az elnyomorodsukkal jr, ezzel a sajt srjt ssa, hiszen bellk, a munkjuk kizskmnyolsbl l; de az egsz pnzgyi rendszer tovbbra is ugyanazon szablyok szerint mkdik, mint a vlsg eltt, gy csakis jabb vlsghoz vezethet, ms szval szntelenl jraszli "a kommunizmus veszlyt". Ezrt a globalizmus kapitalizmusa a vlsgbl sohasem lbal ki, akkor sem, ha annak egy-egy adott pillanatban nem ltszanak olyan nyilvnval jelei, mint a kzelmltban. Csak helyi s tneti gygymdot tud alkalmazni, nmagt kptelen radiklisan megreformlni (Ez az un. szocializmusnak sem sikerlt, br ppen a magyar gyakorlat, taln nem is teljesen eredmnytelenl, legalbb megprblt elindulni ezen az ton), legfeljebb bizonyos krlmnyek szerencss egybeesse folytn, s idszakonknt, egyes orszgoknak a vilgfolyamatoktl val viszonylagos elszigeteldsnek ksznheten, stabilizldik. Azt is el kell ismerni, teht, hogy br a trsadalmi lnyege azonos, de a kapitalizmusnak tbbfle modellje lehet; mg azt is mondhatnnk, annyi, ahny tksorszg, s lttunk mr pldt arra is, hogy tmenetileg tnyleg teremthet jlti trsadalmat (Svjc, Svdorszg, a volt NSZK).
A magyarorszgi kapitalizmus azonban ettl messze ll. Nincs is ezen mit csodlkozni. Az emltett "elit" erk az esetleges reformokat kivitelezhet llamot is kisajttottk; csak a sajt szk kis csoportjuk, s rajtuk keresztl a nemzetkzi nagytke rdekeit vdik. Hirdetik, hogy az llam korltozza s torztja a piacot, de egyre inkbb az bizonyosodik be, hogy ez fordtva igaz. A legyengtett nemzeti llam ellenrzse all kiszabadult tke mindenhol s mindig egyforma; azon tl, hogy csakis az rtktbblet rdekli, a msik f jellemzje, hogy nincs nemzetisge. Br ez is minden ktsget kizran gy van, azrt ne feledjk, hogy a tulajdonosaiknak bizony van nemzetisge! Sokan jogosan brljk ht a nemzetkzi zsid nagytkt, mert a profit utni kmletlen hajszjban egyben az embersg s az emberisg fl emeli a tulajdonosaik zsidsgt is. De ettl a zsid np nem lesz sem gazdagabb, sem tiszteltebb. Csak a nemzetisg nlkli tke hzik. Az Eurpai Uni gyakorlata is azt ersti meg, hogy a gyarmatost, globalista vadkapitalizmus sohasem volt, s nem is vlhat az rtkek vilgv, mert a termszetnl fogva csak az rdekek, a haszon vilga tud lenni. Ezrt jelenti minden nemzeti hallt; a nemzetgazdasgt, a nemzeti kultrt s vgs soron a nemzett. Magyarorszgon ma ennek okn tartunk itt, no meg azrt, mert a szocialista-neoliberlis elit pldamutat, de tlnk elidegenl kis Eurpt szeretne teremteni Magyarorszgon, ahelyett, hogy pldamutat magyar Magyarorszgot teremtene Eurpban. (Andor Lszl most kinevezett magyar biztos egyik els nyilatkozatban azonnal kzlte, hogy nem a kormnyt fogja kpviselni, hanem az unis politikt rvnyesti, akr a kormnnyal szemben is!) A politikai irnyt a rendszervlts ta is rossz irnyba mutat.
Mindennek orszgunkban immr trtnelmi folyamatossgot kpvisel sajtosan szlssges megnyilvnulsai is vannak. Ezt pldzza, hogy az Orszggyls utols munkanapjn az MSZP, az SZDSZ, s a hozzjuk csatlakoz mai MDF ismtelten kimutatta a foga fehrjt, ltvnyosan s egyrtelmen leleplezte nmagt. Megszavaztk a jogilag megfoghatatlan s rtelmezhetetlen holokauszt-tagadst hrom v brtnnel bntet BTK-t mdost javaslatot, s a kztrsasgi elnk – Igencsak kellemetlen meglepets! – egy okszertlen magyarzkods kzzttele mellett, al is rta. (Pedig ilyen trvny mg az EU 27 tagllama kzl is csak htben ltezik. Spanyolorszgban 2007-ben eltrltk. Az USA-ban nincs is.) Nekik nem a krlttnk, vagy Eurpa tvolabbi rszein, st az orszgon bell is eluralkodott magyarellenessg elleni harc a fontos, hanem egy idegen orszg, Izrael tlhaladott mltbeli problmja, amelynek lland felmelegtsvel gy Izrael, mint a klnbz orszgokban l zsid diaszpra jabb s jabb anyagi s egyb elnyket akar kicsikarni a vilg minl tbb orszgtl. Azaz, ennek a mltbafordulsnak is jvbeli anyagi cljai vannak. Magyar szempontbl az gvilgon semmi rtelme. Hacsak az nem, hogy a szocialista-neoliberlis kpviselk ismt bizonytottk, hogy nem a magyar npet, nem az orszgunk rdekeit kpviselik a magyar Orszggylsben, de ezt enlkl is rgen tudjuk. Nekik nemcsak nem fjnak Magyarorszg sebei, hanem mg jabbakat is ejtenek rajta. Ugyanis mskor sem lttuk egyetlen jelt sem annak, hogy egyltaln "szrevettk" volna az emltett tombol magyarellenessget, a npirtst, st, ami fleg az SZDSZ-t illeti, mintha k lennnek ennek a baljs trekvsnek az lharcosai. Nem egyszeri jelensgrl van sz. Sorozatban kzlik, hogy semmi olyanra nem jut pnz, ami a lakossg helyzett javtan. Mgis 2007. november 27-n Hiller Istvn a holokauszt miatt – amihez a csendben hallra tlt, s a mg letben maradott magyaroknak semmi, de semmi kzk – jabb 21 milli dollros tmogatst nyjtott a Magyarorszgi Zsid Hitkzsgek Szvetsgnek (Mazsihisz). A magyar npnek – de szinte akrmely ms npet is emlthetnnk – ki s mikor fog krtrtst nyjtani a trtnelmi szenvedseirt, amelyek nem sorolhatk htrbb ms npeknl? Ez v janurjban pedig a kormny a trtnelmi egyhzak megrtst krte ahhoz, hogy a szerzdses finanszrozsukat pnzhiny miatt nem tudja teljesteni, de ugyanakkor a Mazsihisznek – amely mg csak nem is egyhz! – jabb ktszzmilli forintot juttatott megllapodson fell. Az ilyenfajta indokolatlan rszrehajls csak jabb s jabb alaptalan kvetelseknek nyit utat. Chicagban kilencvent zsid tll utd nemrg azzal a megbotrnkoztat kvetelssel llt el, hogy a MV fizessen nekik fejenknt tizennyolc s flmillird forint (!) krtrtst, mert eldeiket magyar vagonokban szlltottk a nmet koncentrcis tborokba. A morbidsgig merszked szgyentelensg s telhetetlensg nem ismer hatrt. Ha a bks, jobb s szebb kzs jv rdekben valaminek egyszer s mindenkorra vget kell vetni ebben az orszgban – de a vilgban is – akkor az ilyen jogtalan, zlstelen kivtelezs az. Csak remlhetjk, hogy a Fidesz-KDNP-kormny a magyar mltsg szempontjbl kezeli ezt a krdst is, felszmolja ezt az alantas anyagi rdekeket is kvet szellemi terrorizmust. Ugyanis a legnagyobb trgyilagossg mellett is csak azt szgezhetjk le, hogy az emltett gyek szerepli nincsenek a jzan eszknl: k maguk kzsen – akik adjk, s akik kapjk a jogtalan elnyket – provokljk ki a jogos antiszemitizmust. Ne rknydjenek meg a holokauszt-trvnyhozk, van ilyen is, s ppen k maguk dolgoznak az erstsn – mg az is lehet, hogy tudatosan, manipulcis clokkal – s aztn panaszkodnak miatta azokra, akiknek az gvilgon semmi kzk az egszhez, st mg arra is trvnyt akarnak hozni, hogy szv se tehessk.
E trvnymdosts egybknt eleve jogi kptelensg, hiszen meg sem fogalmazza a sajt trgyt, azaz, hogy mi a holokauszt, vagy mit kell annak tekinteni; ezzel jogi rtelemben, kzvetve s kzvetlenl is, maga a trvnymdosts tagadja a holokausztot. Vagy gy kpzelik, hogy majd minden elre gondosan kivlasztott tlkez a sajt elfogultsga foknak megfelelen eldntheti, hogy mit tekint holokauszt-tagadsnak, s tetszs szerint bntethet? Ez maga az orwelli llatfarm vilga, ha nem rosszabb. E trvnymdosts brmilyen gyakorlati alkalmazsa teht csakis s teljesen mrtkben nknyes, azaz trvnytelen lehet, mint ahogy maga az indttatsa is tekintlyuralmi s hatalmaskod meggondolsokbl fogant. Radsul trgytalan is, hiszen a holokausztot nlunk nem tagadjk; egyes trtnelmi tnyekrl s adatokrl pedig mirt ne lehetne vitatkozni? A politikai nzetek kirekesztsnek trvnyestse eleve emberek ellen irnyul, hiszen a nzetek nmagukban nem lteznek, emberek kpviselik ket. De a leglnyegesebb, amit joggal ellenez mindenki, hogy az izraeliek s a zsid diaszprk msok terhre tbb mint flvszzad mltn is tovbbi anyagi elnyket kvetelnek a holokausztrt, s ezzel ppen nmaguk alacsonytjk le ktes anyagi szintre. Ennl jobban nem is lehetne tagadni a holokausztot. A kptelensgeknek e sorozata mindennl beszdesebben mutatja, hogy itt nem az ldozatok irnti tiszteletrl, mg csak nem is politikai krdsrl, hanem kicsinyes, anyagi rdekeket kvet, s adott esetben egyben magyarellenes gyeskedsrl van sz, amit, s e trekvseket brmilyen mdon prtolkat, a legkemnyebben eltlhetnk s remlhetleg felelssgre is vonhatunk.
Senki nem akarja msok trtnelmi bneit mentegetni, vagy egy msik np szenvedseit tagadni, de sajtunkk se tegyk egyiket sem, mg szavakban sem, nemhogy a magyarsgot megalz trvny formjban! Aki nem gy gondolkodik, azokat ne vlasszuk meg az rdekeink kpviseletre, hanem tvoltsuk el a bizalmunkbl szrmaz hatalomtl minl messzebbre. Ez nemcsak elvitathatatlan jogunk, hanem megkerlhetetlen s elodzhatatlan ktelessgnk.
A magyarsg megmaradsnak biztostsa miatti knyszerhelyzetben mostantl neknk is jobban meg kell nzni, hogy ki kicsoda, szakmailag mit tud, s mire kpes. k is alaposan megnzik, hogy kit fogadnak be maguk kz. Ezrt ne vegye ezt senki semmifle anti- izmusnak, mert nem az, de minden dntsi lehetsgtl messze kell tartani azokat, akik Magyarorszgon a magyarsg, s ezzel az embersg fl emelik a kisebbsgi, mivoltukat, vagy a mssgukat, s mindent, ami nem termszetes, mindenkit, aki nem magyar. Sem a trtnelmi mltra, sem a szrmazsra hivatkozva nem szabad eljogokat kvetelni, vagy nyjtani; csak akkor lesz trsadalmi bke, ha a jogait s a ktelezettsgeit tekintve mindenki egyenjog llampolgr, idertve azokat is, akik nem magyarok, illetve nem magyarnak, vagy nem csak magyarnak tartjk magukat. Azt azonban nekik is sz nlkl tudomsul kell vennik, s alkalmazkodniuk kell hozz, hogy magyar Magyarorszgon lnek. Ne kerlhessenek eltrbe azok, akik gtlstalanul csak a sajt, vagy egy szk kis csoport boldogulst keresik. s ebben se lsson senki semmifle diszkrimincit, mert valjban az egyn is – minden egyn! – csak akkor boldogulhat, ha az orszg boldogul. A mindenkori kormnynak pedig azt kell tudomsul vennie, hogy aki az ilyen s hasonl vrlzt igazsgtalansgok ellen tiltakozik, az nem szlssges, nem antiszemita, nem nacionalista, hanem magyar hazafi. Azok ellen kell trvnyt hozni, akik ezekkel az elvekkel szembehelyezkednek.
Neknk az orszgunk feltteleinek, npnk, nemzetnk rdekeinek megfelel ton, nevezzk magyar tnak, kell haladnunk, s ezen bell azt kell elrnnk, hogy a tke, az zlet maradjon a piacon – br ppen a mostani vlsg sorn tapasztaltuk, s a kvetkezmnyeit mg ma is nygjk, hogy ott is megbukott – de semmikppen ne engedjk behatolni az oktatsgybe, az egszsggybe, sem a szellemi s a kulturlis terletre. Els lpsknt ppen a szellemi (s testi) rombolst kell meglltani, az elbizonytalantott trsadalmat a helyes vgnyra lltani, ami – persze – nem jelentheti azt, hogy a gazdasgival vrni lehet.
Rendet, magyar rendet kell teremtennk, mert nlkle a pusztuls vr rnk. Gtat kell vetni a kvlrl rkez s a bellrl fakad, de azonos irnyba mutat bajoknak. Mindent tlltnk, jelenlegi problminkat is tl fogjuk lni, csak azt nem, ha az nfelads tjn haladunk. S mert erre az tra mr-mr rknyszertettek bennnket, a mostantl remlhetleg kedvezbb vl helyzetben, senki ne adja fel a harcot, mert azzal nemcsak nmagt temeti, hanem a nemzetet is. A neoliberlis globalista pnzgyi rendszer vilgmret sszeomlsa, a vilgmret korszakvlts kzeledse, lehetsget knl r, hogy most ne csak egyszer kormnyvltsra kerljn sor, hanem a np fokozatosan a kezbe vehesse a sajt sorsnak irnytst. Ez politikai harc krdse, de a magyarsg fennmaradsrt trsadalmi rendszertl fggetlenl kzdeni kell, s e harcot nem idszakosan, hanem folyamatosan, szntelenl kell vvnunk itthon is, a vilgban is. A magyar rtelmisgnek vgre e harc lre kell llnia, s gyzedelmesen vgig kell vinnie. Ehhez elengedhetetlen, de most mr nem elegend egyszeri, akr elgg nem is igazn mltathat btor s j kezdemnyezseket tenni (Csori Sndor: Mrciusi Charta, Csurka Istvn: A kilbals programja), hanem folyamatos s szleskren egyeztetett, a civil szervezetekre is tmaszkod politikai akcikra van szksg. Ez az llam sem gondoskodik rlunk, sem pedig a nemzetnkrl, ezrt mg inkbb felelsek vagyunk nmagunkrt s a nemzetnkrt.
Az j kormnynak pedig, amely azt gri, hogy "a nemzeti gyek kormnya" lesz, minden tmogatst meg kell adnunk, st ellegeznnk az ilyen irny vilgos trekvseihez, de a kormnynak ezt a legels lpseivel vissza is kell igazolnia. Ha nem ez trtnik, hanem tovbbra is a politikai csatrozs, a slyos problmk megoldsa helyett a prtpolitikai taktikzs folytatdik, a kormny s a np nem tall egymsra. Ahhoz, hogy ne ez trtnjen mindenekeltt a kormnynak kell, tudatban lennie, hogy a neki van szksge a npre (hiszen lttuk, olyan rendkvli helyzetben lesz, mint taln kevs ms kormny), nem a npnek a kormnyra, s hogy a kormnyzs nem uralkods, hanem a np, az orszg ntudatos s egyben alzatos szolglata.
Mindazoknak pedig, akik a kapitalizmust akartk s akarjk, egy zokszavuk nem lehet a magyarorszgi vadkapitalizmusra. Mint kapitalizmust nem brlhatjk, hiszen, az elbbiekben lttuk, e mivoltban tkletesen mkdik, a sajt lnyegt adja minden egyes vonatozsban. A nemzet, az orszg, az egyn kiszolgltatottsga ma sokkal nagyobb, a mozgstere pedig sokkal kisebb, mint az elz trtnelmi korszakban. A rendszer nem kpes, politikai akarata nincs r, hogy megoldja a np problmit. A mlt rendszerben emberarc szocializmusrl, meg egyenl eslyekrl beszltek, s taln trekedtek is r, de egyik sem valsult meg. Emberarc kapitalizmusrl azonban mg csak nem is hallunk, st a jelek szerint – ha hallgatlagosan is, de – a kapitalizmus vllalja az embertelen arct, s kifejezetten az egyenltelen eslyeken alapul. Most azonban mindezzel egytt kell lnnk. Ezrt rthet, hogy nmagban ez a tny, s e tny lttn tett vitathatatlan megllaptsok, a levonhat sajnlatos kvetkeztetsek fjdalmat okoznak azoknak, akik a rendszervltssal szintn jobbat akartak orszgunknak, nemzetnknek. De gy nekik, mint azoknak, akik eltrik a vadkapitalizmust, vagy azoknak, akik felltek a jl hangz hazug greteknek, s most mindenezek lttn fanyalognak, vagy kpmutatan nosztalgiznak, joggal vlaszolhatnnk a sajt krdskkel: Mit akarsz? Kapitalizmus van!
Csakhogy ezzel mi sem mennnk semmire! Ezrt nem tesszk, s ne is tegyk. Inkbb azt mondjuk, mindenekeltt embernek kell lennnk, s maradnunk, ezrt a jelenlegi trsadalmi rendszer irnti elktelezettsgnktl, avagy szembenllsunktl fggetlenl, a kormnyzati szempontbl most kedveznek tn helyzetben fogjunk ssze, s egytt tegynk a valamennyink rdekben ll vltozsokrt, segtsk el, hogy orszgunk vgre rtrhessen a senki ellen nem irnyul magyar tra!
St Gbor
nyugalmazott nagykvet
(Havi Magyar Frum, 2010. prilis.)
A goj
A goj a harmincas vek kzepn szletett egy neves-nemes nagykun vrosban, a Hortobgy szln, s itt is nevelkedett. Mindig magyarnak tartotta magt. lmban sem gondolta, s vtizedeken t mg csak nem is sejtette, hogy a magyarsga okn egyben valaki ms is. Lehetett volna brmely ms esemny, de trtnelmi vletlenknt a kubai forradalom segtette hozz, hogy megtudja: mrpedig goj is. – Mrmint a nem-gojok szemben.
De – nagykunul szlva – Ne vgjunk a dgok elibe. Mennynk csak szpen sorjba!
A msodik vilghbor befejezdsekor tudta meg azt is, hogy munkscsaldban szletett, mivel az desapja cipszsegd volt. Egybknt maga is csak azz vlhatott volna, vagy legfeljebb cipszmesterr, ha az akkor szletett j rendszer egy-kt vig nem adja igaz nmagt, s npi kderknt nem emeli ki. A megksve tudatosult munks szrmazst csendes bszkesggel elfogadta, mert abban a vrosban, gy az szemben is, a munks a dolgoz embert jelentette, s e tekintetben nem is klnbztette meg a munkst a paraszttl, vagy az rtelmisgitl. Inkbb rezte, mintsem tudta, az a fontos, hogy mindenki becsletesen dolgozzon a maga munkakrben. s az emberek akkor mg ezt is tettk. Boldogultak is. A csaldjban mindenkinek a tiszteletre tantottk, semmifle megklnbzetst nem neveltek bel. A goj szt nemcsak nem ismertk, hanem letkben nem is hallottk.
A csald igen szerny krlmnyek kztt lt, de ldoztak – sz szerint ldozni knyszerltek – az iskolztatsra. Nem tanult rosszul, s mr az elemi iskolban sztnsen fel-felfigyelt r, hogy a felnttek idnknt valamifle rejtlyes politikrl beszlgetnek. Kvncsisgbl egyszer ki is vette a knyvtrbl Sztlin "A leninizmus krdsei" cm – ma mr tudja, hogy szndkosan leegyszerstett politikai nyelvezeten megrt – knyvt, mgis alig rtett meg valamit is belle. Csak az maradt meg benne, hogy van egy msik vilg is, mint amiben a kzelmltig lt. Vak tapogatdzs volt ez, de llandan ott lappangott benne s krltte. Azt sejtette, hogy az ttrsg valamilyen mdon mr politika, de inkbb szrakozst, gyermeki bartkozst, sszefogst ltott benne. Szthzsrl ott s akkor sz sem volt. Aztn jtt a nagyhr reformtus nagykun gimnzium nemzetkzileg elismert nyelvsz igazgatjval, Gal Laci bcsival s kivl, orszgosan ismert tanraival. Rgi vgs, de a korral haladni akar tszakosodott – angolr | |
|
|
 |
Cikkek |
|
Tudatunk vdelme (3)
-0001.11.30. 00:00
St Gbor *
Imdd a hvs bankokat,
ott intzik a sorsodat,
ne vidd vsrra brdet,
kerld a pusks rket!
Szemtdomb vros ez: tid,
tid az sszegylt szemt!
Villnk s a svjci bankbett
rted van, s tged vd, cseld!
Szentmihlyi Szab Pter:
Trdre, magyar!
Tudatunk vdelme (3)
/A HTTRHATALOMTL ELSZIGETELTEN KEZELT JRVNY VESZLYEI/
A koronavrus jrvny kezdetekor a vilgban elterjedt a megtveszt llts, hogy a vrus, mintha csak tudatos lny lenne, munkahelyeket szntet meg, holott a fejlemnyeknek mg hasonl ltszata sem volt. A vrus nem szntetett meg egyetlen munkahelyet sem. A munkahelyeket a tke, a tks vllalkozk szntettk meg. A vdtelen kis- s kzpvllalkozk knyszerbl, a nagyvllalkozk, fleg pedig a httrhatalomhoz ktdk tudatosan, hogy a „Nagy jraindts” vdernyje alatt, a csdbe knyszerlt vllalatok olcs ron felvsrlsval jabb elnyhz jussanak. Mostanban meg azt hallja az emberisg, hogy a koronavrus negyedik-tdik hullma tmadja t. Mivel azonban bizonytott, hogy a vrus mestersges, hiszen Bill Gates szabadalmaztatta is a 060606 kabalaszm alatt, mrpedig szabadalmaztatni csak ember ltal ltrehozott alkotsokat lehet. gy is trtnt. Az interneten tbb forrsmunka bizonytja, hogy Gates a Fort Detrick titkos amerikai katonai laboratriumban kiksrletezett, emberrl emberre terjed koronavrus szabadalmt szerezte meg. Nem kizrt, hogy ez azonos a wuhanival, mivel az amerikai s a knai virolgiai intzetek kztt titokban tartott egyttmkds folyt, amg Trump kzbe nem lpett. Ez mg csak nem is bizalmas, hanem kzismert informci a vilgban. Nlunk, sajnos, nem, pedig ennek ismeretben ms szempontbl vizsglhat a vilgjrvny. Merthogy nem a vrus, hanem az egsz emberisget beoltatni akar Bill Gates, a httrhatalom faltr kosa Soros Gyrgy, a davosi Vilggazdasgi Frum alaptja s gyvezet elnke Klaus Schwab s httrhatalmi fnkeik, azaz a httrhatalom tmadja az emberisget. Teht legfeljebb ismt csak kelteni lehet olyan ltszatot, azt is csupn szavakban, hogy a vrus tmad. Holott ezttal is a tke tmad, amelynek globlis alakzata a httrhatalom, s amely kihasznlja, gerjeszti s nagy valsznsggel kelttette is a jrvnyt. Hnyszor olvashattuk, hogy Rockefeller mg 1994-ben a vilg szembe mondta: „Globlis talakuls kszbn llunk. Csupn megfelel vlsgra van szksg ahhoz, hogy a nemzetek elfogadjk az j Vilgrendet.” Az emberisgnek legksbb akkor kellett volna szbe kapnia. Bven akadtak, akik akkor, st azt megelzen is figyelmeztettk. m a figyelmeztetket akkor is, de mg ma is sokan gnyos mosollyal lekicsinylssel illetik. „sszeeskvs elmlet”, legyintenek a jhiszemek, akik nem akarjk ltni, hogy a pokolba tartanak, meg a httrhatalom gynkei, akik az emberisg sorst veszlyeztetik.
A velk szemben a tudsrt s a tudatrt beindult harcunk ennek okn trtnelmi jelentsg, s megtorpans, mindenre s mindenkire tekintet nlkl kell vgigvinni. Egyelre azonban a httrhatalom mesterkedse sajnlatos mdon sikeres azrt is – tbbek kztt, de elssorban – mert elrte, hogy a kormnyok tbbsgvel egytt a jrvnyt olyan nll krdsknt kezeljk, amely az gvilgon semmi s senki mssal nem kthet ssze. Mintha politikai lgres trben keletkezne s mkdne. Mik lehetnek az okai ennek a vilgszerte tl sok politikusra jellemz hatrtalanul mersz gyvasgnak? Ha valaki arra gondol, hogy a httrhatalom rendelte gy, tbb mint megalapozott a gyanja. Nem is ms ez, mint a httrhatalom rszrl gyalzatos megtveszts, a kormnyok rszrl egszsggyi s politikai tisztnlts hinya, avagy valami ennl is slyosabb, amint albb krvonalazdik. Mindkettnek mg a mostaniaknl is vszterhesebb vilgpolitikai kvetkezmnyei lesznek.
A mestersges nem uralhatja a termszetest
Nem kell tallgatni teht, kik s mirt knyszertik az emberisget, hogy a legnyilvnvalbb gyeket, dolgokat mskppen vgezze s rtelmezze, mint ahogy vszzadokon, vezredeken t termszetes volt. Lthat, kik s milyen cllal mesterkednek rajta, hogy szinte minden mskppen legyen, a nyelvtantl a trsadalmi tevkenysgen t az alapvet lettani jelensgekig, mint ahogy megszoktuk, ahogy bevlt, s ahogy folytatni is akarjuk. Tudhat, mirt akarjk meghatrozni, hogyan gondolkodhatunk. Az viszont magyarzatra szorul, mirt van, hogy az effle kvetkezmnyeiben vgzetes tveszmk a pszicholgiai s a prhuzamos egszsggyi nyoms alatt sok embert fertznek meg a vilgon, hogy szmos orszgban nemcsak nincsenek kormnyzati ellenakcik, hanem a kormnyok jelents rsze is a termszetellenes prtjra ll. A merszebbek hallgatlagosan, a gyvbbak tnteten. m mindez feltn sszehangoltsgban a koronavrus misztikusan, szinte politikai-geopolitikai rendelsre eltn jabb s jabb, s egyre veszedelmesebbnek kikiltott soron kvetkez (tallbban soros) mutnsainak clzott tmadsval.
Igen, figyeljk csak meg, milyen tjkozott a koronavrus. Mly benyomst keltett, hogy amikor Anglira nyoms kellett gyakorolni, a brexit politikailag knyes idpontjban pr nap klnbsggel hirtelen kt j mutns is megjelent egy s ugyanazon angliai krzetben. Arra meg ki ne emlkezne, hogy az elz mutnsok vlogattak a korosztlyokban; hol az idseket, hol a fiatalokat, hol a kzpkorakat tmadtk. Az USA-hoz kzeli szigetorszgokban mostanban kezdtk hangoztatni, hogy a koronavrus elleni vakcinval egytt mindenki vegye fel a rejtlyes mdon eltnt influenza elleni
oltst is, egyelre klnsen az influenzs idszakban, de idvel majd ennek is jnnek annak is a mutnsai, ha a httrhatalom pnzgyi s egyb rdekei gy kvnjk. Alig pr napja pedig beharangoztk, hogy a deltval az „oltatlanok jrvnya” trt ki! Milyen gyes s fejldkpes ez a vrus, immr kpes megklnbztetni az oltatlanokat is az oltottaktl. Mr a nyakunkon van neknk is. Akad, aki el akarja hitetni, hogy „sikk lett az olts”, vegyk fel a deltaellenest mi is. Msok meg a „mentlis vdolts” szksgessgrl is beszlnek, egyelre csak a feltehetleg megrz tapasztalataiktl ttovzv vlt egszsggyi szemlyzet rszre. A httrhatalomnak kifogyhatatlanok az „tletei”.
S vgl a legfontosabb, a f krds, amelyet ne sznjnk meg feltenni: kik s mirt hallgatjk el, akarjk eltitkolni, hogy az emberisg ltt fenyeget kt folyamat (a jrvny s a gazdasg lelltsa) szoros sszefggsben ll egymssal? Mindkettt ugyanazok az erk keltik, vagy hasznljk ki. Megnevezsktl, a hasonl mesterkedsek megakadlyozsra ltrehozott nemzetkzi s nemzeti politikai-kormnyzati szervek, a fsodratnak (mainstream) nevezett tmegtjkoztatsi eszkzk (mdia) a feladataik elltsa helyett flnken tartzkodnak, vagy nyltan prtjukra llnak. Holott ltkrds pontosan tudnunk, kik fordultak szembe az emberisggel. Megnevezsk el ill megszmllhatatlan jelz kzl oda kell tenni a legfontosabbakat, a leglnyegesebbeket, amelyek szerencsre mr kzismertek, de mgse fljnk megismtelni annyiszor, ahnyszor csak kell: szabadkmves, pnzgyi, gygyszeripari, hadipari, s ahogy kpviselik, gynkeik maguk is elismerik, erteljes zsid befolysoltsg globlis httrhatalom. Az emberisghez kpest maroknyi, embersgbl kivetkezett egyn. Elemzk szerint mintegy hromszz csald, lkn egy tucatnyi ismert csalddal. A legtbbszr emlegetettek: Bruce, Cavendish, Habsburg, Hanover, Krupp, Medici, Plantagenet, Rockefeller, Rotschild, Romanov, Sinclair, Warburg, Windsor. Ez a httrhatalom a faltr kosain keresztl (Klaus Schwab, Bill Gates, Soros Gyrgy, de megbotrnkoztat s baljs mdon Ferenc ppa is), az eluralt nemzetkzi szervezetekben (ENSZ, WHO, EU, WEF) be is jelentette, hogy „sokan vagytok, tl sok az hes szj”, elg lenne belletek gy tszzmilli! Kizskmnyolsunk rvn, piszkos pnzgyi machinciiknak ksznheten, a pnzzskokon lve, az hiszik, hogy Istent jtszhatnak. Nyltan a szemnkbe vgjk, millirdjainkat szeretnk likvidlni, s hihetetlen, de alig van ellene tiltakozs, nem is beszlve a parancsol ellentmadsrl! Az emberisg csak a vdekezsre szortkozik. Hol van a bszke emberi tudat?
gy trtnhetett meg, hogy az emltett kt folyamat beindtsval, illetve rjuk plssel a httrhatalom el is kezdte az irtsunkat. Felhatalmazva rzi magt az emberisg sorsnak a meghatrozsra. S romlottsgnak megfelelen mg nyerszkedik is rajta, mert az ltala ellltott, szakrtk tmege szerint kiksrletezetlen vakcinit rknyszerti a kormnyokra, rtsk meg pontosabban, kikkel is llunk szemben. A kialakult helyzetben nehz lenne tallbb, eligaztbb s irnyelvet nyjt jellemzst tallni az effle httrhatalmasokra, mint Hamvas Bla megllaptst. „Egyesek azt mondjk, hogy mindig lesz olyan np, amely vlasztottnak fogja magt tartani, mindig lesz nmaga ltal kivlasztott kaszt, vagy valls, mert ez ugyanaz, amely dehonesztl korltoltsggal nemcsak abban hisz, hogy az egyetlen hiteles kinyilatkoztats birtokban van s ezen az alapon joga van a tbbivel igazsgtalansgot elkvetni, hanem abban is, hogy Istennel bizonyos zleti viszonyban ll s vele bizonyos tekintetben kzs haszonra dolgozik.”
Napjaink leggetbb tennivalira adand tudatos helyes vlaszok, sajnos ksve s lassan, de szerencsre fokozatosan megfogalmazdnak az emberisg egyre nvekv rszben, s vgre egszsges trsadalmi – sajnos, nem kormnyzati – ellenhatsokat is szlnek, ami remnykelt folyamat. Hiszen kznapi letnk biztosan, de lehet, hogy emberi ltnk is veszlyben van. A pillanat teht trtnelmi, ezrt vssk tudatunkba, most minden ember felels nemcsak nmagrt, hanem kzssgrt, nemzetrt, az emberisgrt. Ha nem rezzk t e felelssget, nem kerlhetjk el a zombiv vlsunkat, vagy a hallunkat, amely ezttal mg csak nem is termszetes lesz, hanem kifinomult, vagy durva kivgzs. Mindent egybevetve, napirendre kell tzni az emberisg ltfontossg, tovbbi ksedelmeskeds nlkl elvgzend trtnelmi feladatt: az letre tr httrhatalomnak ingadozs, mindenre s mindenkire tekintet nlkli leleplezst s rtalmatlantst. Ahhoz, hogy ennek parancsol szksgessgt megrtsk, elfogadjuk, s ingadozs nlkl vgrehajtsuk, s lelkiismeretnk megnyugtatsra, els lpsknt ki kell dertennk, hogy jutottunk/juthattunk ilyen helyzetbe.
Mi trtnhetett a httrben?
A jelen tanulmnynak az interneten elrhet azonos fcm kt elzmnyben elemeztk a vilgfolyamat szerves rszt kpez ide vezet fejlemnyek jelents rszt. Ismtlsre csak a legszksgesebb esetben szortkozunk, ennlfogva az itt kvetkezk azokkal egytt rtelmezendk.
Az emberek tudatt vilgszerte prbra teszi a mindenkit fenyeget egyedlll esemnyek logikai sorrendbe rendezse, megrtse, de az is, hogy a knyelmetlensgeket okoz, fokozatosan parancsuralmi jelleget lt jrvnyellenes, de csak vdekez intzkedseket zoksz nlkl elfogadja. Termszetes vlaszknt szmtalan elemzs ltott napvilgot tele tnyekkel, trgyszer megllaptsokkal, fligazsgokkal, de felttelezsekkel s tvedsekkel, st tudatos flrevezetssel is. A csak vdekez politika miatt, a szolgalelk fsodrat sajt segtsgvel ez utbbiak az uralkodk, s ugyanannak a httrhatalomnak s gynkeiknek a termkei, amely az emltett kt folyamatot tervszeren elksztette, gerjesztette s uralja. Megbocsthatatlan, hogy mindez a kormnyokat felkszletlenl rte annak ellenre, hogy a httrhatalom alig titkolta kszl terveit, st nemzetkzi frumokon nyilvnossgra is hozta. Ezek olyannyira gtlstalanul emberellenesek, hogy nemcsak a kormnyok, a vilg maga sem hitte el, hogy a httrhatalmi kaszt kpes kivetkzni emberi mivoltbl. Ez azonban nem mentsg senki szmra. Merthogy pont ezt kihasznlva, a httrhatalom elrte, hogy a vilg nagy rsze ne lsson tisztn, legyen kiszolgltatott, ellentmadsra kptelen. Kt vilgjrvnyos v utn is tagadhatatlanul ez a helyzet, br a trsadalmi ellenlls sok orszgban kibontakozban van, a politikai-kormnyzati ellenlls azonban alig-alig pislkol. A vlasztottak nem kpesek megvdeni a vlasztkat, az olts erltetsvel tneti kezelsre szortkoznak, vagy a httrhatalom erre knyszerti ket. m egy kormny sem vall sznt a vlaszti eltt. Szmukra a httrhatalom mg most sem ltezik? Mivel ez lehetetlen, jogos a krds, hogy juthattunk ide, hogy kerlhetett veszlybe az emberisg lte, mi vezethetett ide?
Tbb tekintetben bizonytsra szorul, de szmos krdsre logikusnak tn vlaszt ad ez v janur elejn a nmet Bild magazinban „ismeretlen szerztl” megjelent megdbbent httranyag, amelyet a Nemzeti Hrhlnk is kzztett (Ksznet illeti!), de amely a vilgjrvny tombolsa ellenre ugyancsak olyannyira valszntlennek tnt, hogy aki olvasta, knnyelmen tltette magt rajta. Valljuk be utlag: restellend! Azta ugyanis szmos jabb ugyanazon irnyba mutat ktely, ellentmonds, logiktlan knyszerintzkeds, tudati rhats trtnt a vilgban. Nem elg, de sok fontos, st alapvet adat, krlmny kiderlt, m az emberisget fenyeget veszly ezltal nemcsak nem cskkent, hanem valsgosabb, fenyegetbb vlt. Ezrt rdemes sz szerint idzni a httranyagot a vghez fztt, ugyancsak ismeretlen szerztl szrmaz kommentrral egytt, s a kzelmltban tlt esemnyekkel sszevetve figyelmesen elolvasni az rst (Albb //…// jelek kztt, a Nemzeti Hrhlbl tvve). A felmerlhet ktelyek ellenre kzelebb vihet bennnket az eddig mr tlt, majd hamarosan bekvetkez fejlemnyek termszetbl add logikjnak megrtshez. Nehz elhinni, hogy az esemny ilyen formban megtrtnt, de a httrhatalom gtlstalansgt mindenkppen kitnen rzkelteti, s a vals helyzetre is szolglhat magyarzatul.
//3 Minuten (Das Schicksal der Menschheit)
https://tulelesblog.wordpress.com/2021/01/08/3-perc-az-emberiseg-sorsa/ “…3 perc ( Az Emberisg sorsa ) “ – Tllsblog (wordpress.com)
A nmet Bild magazin cmlapjn: 15.000 hallos ldozata van a ksrleti oltsprogramnak!
– Uraim! Egy tska van mindegyikk eltt, n kt percig fogok beszlni s hrom perc mlva elhagyom a termet. Vagyis, egy perck lesz feltenni a krdseiket s eldnteni, hogy benne vannak a jtkban vagy sem. Az ra elindult. A teremben 54 orszg miniszterelnke lt egyetlen hatalmas krasztalnl, amelynek fnyesre polrozott felletrl, meglepettsget tkrz arcuk groteszk msa verdtt vissza a tgas, barokk kupola fel. Egsz-napos konferencira szmtottak, unott eszmecserre, heves vitkra, tetrlis srtdsekre s lekenyerezett kiengeszteldsre. Az, hogy mindssze hrom percig fog tartani az egsz, cseppfolyss tette ket, puhv s kplkenny. Ez volt a cl.
- A pnz a vilgot mozgat energia, nem engedhetjk meg, hogy lnyeges mennyisg tlnk fggetlenl legyen jelen. A tskban az j projektnk lersa tallhat. Egy gazdasgi vlsg, amely a kzszfrbl kiszivattyzza azokat a megtakartsokat, amelyek anyagi bzisai lehetnek brmilyen civil szervezkedsnek vagy ellenllsnak. A mostani vilgvlsg, nem a bankokkal operl, ahogyan az megszokott volt. Tl tlthat s kiszmthat lenne. A recesszit egy vilgmret jrvnyra alapozzuk, melyre hivatkozva, nemcsak bebortjuk a vilggazdasgot, de a vszhelyzetre hivatkozva jelents korltozsokat s szankcikat vezethetnk be, melyek aktv idejt mi hatrozzuk meg. A jrvny kapcsn bevezetett rendkvli llapotban bezrhatunk s lefoglalhatunk gyrakat, zemeket, mintha llamostannk a kzszfrt s a magnvagyont, azzal a klnbsggel, hogy ezek most nem az llam gisze al, hanem egyenesen a maguk rdekcsoportjhoz kerlnek. A lers pontosan meghatrozza, hogyan kell eljrniuk a jrvny ideje alatt, belertve a katonasg, az oktats, a mdia s a valls vagy a gazdasgpolitika terletn. Minden orszg kap nmi mozgsteret, hogy a jellegzetes trsadalmi smkhoz igaztsa az epidmia lefolyst.
- A tskban legfell egy mappt tallnak, melyben egyetlen lap szerepel, rajta hrom szmmal. Az els az az sszeg, amelybe az nk orszgban az j vlsgterv kerlni fog. Ezt s a kt msik sszeget is mi lljuk. A msodik szm azt az sszeget jelli, amit azrt utalunk, hogy a vlsg alatt az orszgot s az nk rdekcsoportjainak vllalkozsait mkdsben tartsuk. A harmadik sszeg a maguk. Ezzel szabadon rendelkezhetnek, kiblelhetik vele zsebeiket, megtlthetik feneketlen bankszmlikat s bven jut az nk lojlis holdudvarnak is, amit tetszsk szerint oszthatnak szt, vagy tarthatnak meg maguknak s strmanjaiknak.
– Nyissk ki, uraim! A teremben mozgolds tmadt, a nyugtalansg sztterjedt, a feszltsg lthatatlan mezknt terlt szt a kupola alatt. A tskk nemesfm zrai felpattantak, moh tekintetek zuhantak a brsony mappk mlyre. - Minden szmjegy egy millirdot jelent dollrban s ahogyan lthatjk a harmadik sszeg jelentsen nagyobb, mint az elz kett sszesen. A kt perc lejrt, van egy perck a krdsekre s hogy eldntsk megveszik a VRUS FRANCHISE-t. Krdsek?
Kvr, elhzott alak szlalt meg, srga szemfehrje kvncsi mohsggal villant. - Jl rtettem, a harmadik sszeget akr meg is tarthatjuk mind?
- Ha gy gondoljk, igen. De nem javaslom, ezzel megnne a szemlyes erpotenciljuk s mozgsterk, gy lehet, hogy meg kell maguktl szabadulnunk. A tanulmny rszletezi szzalkos elosztsban, mennyit rdemes a lojlis krkbe invesztlni. jabb kz a magasban. Tessk?
- A jrvny mennyire veszlyes?
- Igazbl most nem lesz konkrt jrvny. A vrus a mdin keresztl fog terjedni. A hrcsatornk megkapnak minden segtsget, hogy hiteles anyaggal lljanak el, mintha valban egy vilgmret jrvnyrl lenne sz. Ezt tmogatjk majd a megadott intzkedsek, gyrak, iskolk, kzintzmnyek bezrsa, rendrsgi, katonai akcik stb.
- Mi a maguk haszna? – krdezte egy aszketikus arc. A rncok mlyn faggys csillogs.
- Az egysges vilghatalom megszilrdtsa. Termszetesen a teljes tervbe nem kapnak beavatst, de a lersban szerepel, mit krnk. Eljogokat, piacot, szablyok bevezetst, stb. A fbb anyagi bevtel s az abbl szrmaz helyzeti elny, az lvrusra kifejlesztett vakcinbl szrmazik majd, ami elbb-utbb ktelez lesz. Csak a beoltottak dolgozhatnak, jrhatnak iskolba, hasznlhatnak banki tevkenysget. Olvassa el! Egyetlen krdsre van id.
- Mi van a vakcinban, ha a vrus nem valdi? – A tekintet tiszta, kiss aggd.
- Szmt ez magnak? A frfi lehajtotta a fejt s a brosrban szerepl sszeget nzte. - Tulajdonkppen, nem.
- n is gy gondolom. Maguk a fekete eserny alatt llnak, vdelmk garantlt… – A hatalmas falirra pillantott. – Az id lejrt, tl is lptk hat msodperccel. Az nk eltt lv szavazgppel jelezzk dntsket mondta, azzal kifordult s les lptekkel elhagyta a trgyaltermet. Az 54 orszg egynteten elfogadta az j vilgvlsg tervezett. Abban a pillanatban kitrt az emberisget fenyeget vrusjrvny. Az esti hradsokban mr szerepeltek a veszlyeztetett orszgok, mutattak halottakat s elkezdtek a hatrok lezrsrl beszlni.”
– Ismeretlen szerz – https://youtu.be/7zNOo-_biEo
Mint lthat Magyarorszg is alrta a programot ami 2020 Mrciusban el IS kezddtt. A terv folyamatban van a cl a likvidci az oltsprogram segtsgt kihasznlva.
Agenda 21/2030/New World Order 21/2020 Idzet AZ idsebb Georg Bush szavaibl: A legnagyobb fegyvernk a np ellen az lesz * hogy ezek az iditk el sem hiszik mire is kszlnk valjban - [ ] Georg Bush 1992.....“ //
Lvn, hogy a globlis httrhatalom vezrkart a bankrkaszt alkotja, az rs a cselszvs lnyege tekintetben kifejezetten megersti az ez vi davosi Vilggazdasgi Frumon (WEF) a Nagy jraindts jelszava alatt, Klaus Schwab ltal ismertetett, ezrt valsnak tekintend szndkokat. A pnz szerepre vonatkozan kifejtett bankrkaszti vaslogika ugyancsak kzismert, s a vilggazdasg valban bekvetkezett lelltsa gyszintn tagadhatatlan rv. A vilg jelenlegi pnzrendszernek a magnmonopliuma risi hatalmat jelent. Az ezt megszntetni akar amerikai elnkk az letkkel fizettek. Ez a magnvllalat s a multinacionlis vllalatok knnyszerrel „forradalmakat”, hborkat robbantanak ki, s bntetlenl kvethetnek el olyan emberisgellenes bntetteket, mint a 9/11 nven ismert gyalzatos amerikai nprovokci, amellyel indtottk a most rnk nehezed folyamatot.
A mr ismert fejlemnyek lnyegt altmaszt, azok logikai sorrendjbe beilleszthet egyb adatokat, esemnyeket is knnyszerrel lehet tallni. Pldul, a Johns Hopkins Orvosegyetem frissl koronavrus kimutatsaiban trelmes bogarszssal nagyjbl kivlaszthat az 54 orszg, ahol a vilgjrvny jl megklnbztetheten ersebb, mint mshol. A pandmia trkpet ajnl szintn frissl magyar portlokon is hozzvetleg kijellhet ugyanaz a flszznyi orszg. Vgl stimmelni ltszik az is, hogy ezekben az orszgokban mostanban nem hallani pnzszkrl, arrl azonban igen, hogy ltalban nem arra kltik, amire a trsadalomnak szksge lenne.
A Bild kzlse teht mg akkor is rtkes httranyag a vilgmret koronavrus fejlemnyeknek s a tudatrombols logikai mirtjeinek a megrtshez, ha klttt, mert rideg szakszersggel irnytja az olvas gondolatait azokra a lnyegi krdsekre s okszer sszefggseikre, amelyek a vilg szeme eltt zajlottak s zajlanak, azaz bizonytottak. Ha akadtak kormnyok, amelyek ezt, vagy hasonl alkut elfogadtak – amit biztosra lehet venni – akkor e kormnyok szmra a kezkben lv legmeggyzbb, a leghasznlhatbb vals rvek felhasznlhatatlanok politikjuk igazolsra a sajt orszguk eltt. Lehet, ezrt sokasodnak az ellentmondsok a nyilatkozataikban, intzkedseikben. Knjukban nem tudnak mst tenni, mint hogy egyre fenyegetbben, st knyszerten lpnek fel az olts beadatsrt, ami viszont mg nagyobb ellentmondsokat, st, ahogy vilgszerte egyre srbben lthatjuk, ellenllst vlt ki a trsadalom rszrl. Ez az t egyes kormnyok megdntshez s a httrhatalom ignyeihez mg jobban alkalmazkod, azaz szksgszeren diktatrikus kormnyok megjelenshez vezethet. Az emberisg lzad tudata tudja is, hogy az rtatlannak grt, mgis egyre veszlyesebbnek bizonyul vrus elleni vdelmet nem lehet a haszonlvezire, netn a terjesztire bzni, de mg nem ura a helyzetnek.
Vgl, ami a legfontosabb. Az rs a nemzetkzi s a nemzeti felels politikai s egszsggyi szervezetek s szervek ltal elhallgatott s elhanyagolt f krdsre is tkletesnek ltsz magyarzatot ad. Mieltt erre rtrnnk, meg kell jegyezni, sokan lltjk, hogy a f krds mellett van egy alapkrds, vagy nulladik krds, spedig, hogy ltezik-e egyltaln a Covid 19 taln nem is vletlenl „jnak” elnevezett koronavrus? Mivel az eddigi informcik szerint nem izolltk, jogosnak tnik a felvets. m ennek eldntst mgis az orvosokra kell bzni, de mindeddig tlk is – mrmint azoktl, akik mertek llst foglalni e krdsben – ugyancsak azt hallhattuk/olvashattuk, hogy valban nem sikerlt izollni, anlkl pedig nem lehet ellene biztonsgos s hatkony vdoltst kidolgozni. Visszatrve a f krdsre, amit a vilgban sokan slyos s magyarzhatatlan mulaszts cmn kifogs trgyv tesznek, de mindeddig eredmnytelenl, gy fogalmazhat meg, hogy a httrhatalom ltal eluralt ENSZ, s a WHO mellett a mai napig a kormnyok sem tettk/tehettk a legkisebb erfesztst sem a f krds megoldsra. Mgpedig annak kinyomozsra, honnan eredt a vrus s erednek a kell politikai pillanatokban s geopolitikai helyszneken megjelen a mutnsai. Ennek kidertse, nyilvnossgra hozsa, s a bnsk rtalmatlantsa nlkl pedig annyi mutns „szletik” mg, amennyire a httrhatalomnak szksge lesz a bejelentett embertelen cljai elrshez. S ekzben a vakcinjnak esetleges kros, vagy tragikus kvetkezmnyeirt nem vllal szerzdses jogi felelssget, st a kormnyoktl mentessget kvetel (s kap!) bnteteljrs s krtrtsek kifizetse all! Mg risi haszonra is szert tesz, amit az rs ugyancsak megerst, mint az egyik f cljt. A kzismert gyakorlati tapasztalatok alapjn megllapthat az is, hogy nem a jrvny eredett kinyomoz s gykerestl felszmol, hanem a legtbb orszgban tnetenyht kezels folyik, bdt szellemi, pszicholgiai, biolgiai mesterkedsek ksretben. Ebben tnyleg a tmegtjkoztat eszkzk fsodra jtssza a fszerepet. Azt is mindenki lthatja, nhny ms dolog is nagyon hasonlan zajlik ahhoz, ahogy a Bild magazin megszellztette.
A vrus ltszlagos uralkodsa ellenre az emberisg senkivel s semmivel szemben nem lehet tovbb egy pillanatig sem naiv, jhiszem. Az ltala tlt fejlemnyek nem vletlenek. Mindezt egyre vilgosabban ltva s tudva, joggal lzadozik az emberi tudat, s szorulna kormnyzati vdelemre. Mivel azonban sem elegend, sem megfelel vdelmet nem kap, a maga mdjn vdekezik. Akr a lefizetett, vagy megflemltett nemzetkzi, de a sajt kormnyzati szerveivel szemben is. Indokoltan teszi, mert vegyk pldul a vilgjrvny krdsben legilletkesebb WHO-t. Gebrejeszusz WHO-figazgat kzelmltbeli ltogatsa alkalmval egyik vezet politikusunk agyondicsrte e szervezetet, kln mltatva a fggetlensgt, holott az hibt hibra halmozott, amelyek kivizsglsra mg nemzetkzi bizottsgot is ltrehoztak, knai befolysoltsga pedig kzismert. Ez elgg ismert a vilgkzvlemny s a hazai kzvlemny eltt is. Mire j akkor az effle eltjolsunk s a megjtszott eltjoltsg? Gebrejeszusz viszont kzlte velnk, „a jrvny csak akkor r vget, ha mr mindenhol vget rt” (Jaj, de blcs!), a vdekezs ezrt csak akkor lehet sikeres, ha az egsz vilgot beoltottk mr. (Ahogy Bill Gates erlteti!)
Szmos elemzs mindezt harmadik vilghbornak nevezi. A vilg ezt ma mg nem tekinti egyrtelmen bizonytottnak, de megalapozottan tagadni sem tudja. Az ugyancsak kimondatlan, kezdetben titkos amerikai-knai vruskutatsi egyttmkdsbl vrus-hborba tnv sszecsaps ugyan tbb mint felsejlik. Jelek utalnak r, hogy folytatdik is, de a jrvny, rvid kezdeti szakaszt kveten egyrtelmen vilgjrvnny nvekedett, azaz egsz vilgunkat fenyegeti, akrcsak az emltett nem kevsb veszlyes tudatrombol folyamatok. Pontosan gy, ahogy ezt a httrhatalom mr jval elbb kvnatosnak tartotta a "Nagy jraindts" megvalstshoz.
Tjkozds s tuds vdi meg tudatunkat,
de az is csak addig, amg nem ks!
Nemcsak a kormny s az ellenzk kszl a 2022-es parlamenti vlasztsokra, hanem a globlis httrhatalom is. Jl rzkelheten fontosnak tartja ezt a vlasztst, s gzervel kszti fel hazai gynkeit. Nylt beavatkozsra is szmtanunk kell, fleg az EU s az USA rszrl, amelyek mintha a halltusjukat vvnk, amikor is fellkerekedhet a minden mindegy remnyvesztettsgbl kittal kecsegtet kalandorsg. Ez tkrzdik az ellenzk polgrhbors fenyegetseiben is. Elszrtan ugyan, de e vlasztsok tekintetben tallkozunk ms nyugtalant belpolitikai llsfoglalsokkal is. Az ellenzk gy rtkel egyes tnyleg magyarzatra szorul kormnyzati lpseket, hogy a Fidesz-KDNP veresgre kszl. Meglehet, ez emltsre sem lenne mlt, ha nem prosulna ennl riasztbb kormnyprti ismtld megenged lejts megfogalmazsokkal, miszerint „ha az ellenzk gyz”, „ha Gyurcsnyk kerlnek hatalomra”, „ha, ne adj Isten, k gyznek” stb. Ismert politikusok, politolgusok, valamint tv-vitamsorok egyre tbbszr fogalmaznak gy, vagy hasonl rtelemben. Mintha ez ugyangy bekvetkezhetne, mint Budapest s nhny nagyvros elvesztse. Mintha pesszimista megbklssel rtkelnk a hazai s a nemzetkzi erviszonyokat, egyenl eslyt adva a gyzelemnek s a veresgnek.
Az oktberi bkementnek a helykre kell tenni a dolgokat, de jobb, ha mi az illetkesekkel egytt addig sem vrunk, s utna sem dlnk htra. Vagyis neknk vlasztknak is kszlnik kell. Emberi tudatunk kveteli, hogy ha meg akarjuk rizni, ersteni a nemzeti egysgnket, a NER keretben megvalstand akciegysgnket, s ki akarunk tartani a magyar Magyarorszg jelszavunk mellett – mrpedig akarjuk, s e sorok is ennek rdekben rdnak – az itt rintett krdseknek a magyarsg eltt ll, ernktl, lehetsgeinktl fgg kormnyzati tisztzsa nlkl nem lehet kezelni a mindannyiunkat rint egyetlen krdst sem. Nincs taln srgetbb dolog, mint haladktalan s rendkvli gyorsasggal lebonyoltand nemzeti konzultci ezekrl az get krdsekrl. A kormny vdelmben, helyzete megerstse cljval.
A fentiekbl kvetkezik, hogy van mirt s lehet is brlni a kormnyt. Mltnyland, hogy ezt szabadon megtehetjk. Azt a kormnyt azonban tmogatnunk kell – akkor is, ha e kvetelmnyeknek csak rszleges megvalstsra sznthatja el magt – amely a vilgvlsg krlmnyei kztt is kpes a jvnkre sszpontostani az erfesztseket. Hatkony csaldtmogatsi programot hirdetett s valst meg. Sikerrel kszti fel az orszgot a gazdasg jraindtsra. Mindez ltnk, megmaradsunk, jvnk alapja. Nemzeti tragdia lenne, ha a nemzetellenes, nemzetidegen ellenzk kerlne hatalomra, ahogy az emltett szhasznlatok rtelmezhetek pesszimista szemmel. Ilyen nemzetkzi krlmnyek kztt ez az ellenzk mg a httrhatalom ltal megkvetelteknl is magyarellenesebb lenne. Minden kormnyzati szervnek, politikusnak rzkelnie kell, hogy a vlasztiknak e kiszolgltatott helyzetvel (sokan ezt gy fogalmazzk meg, hogy a kisebbik rosszra trtn knyszer szavazs) nem lenne blcs dolog visszalni a legkisebb mrtkben sem, egyetlen szval, vagy tettel sem.
Ms szavakkal, a kormnyzatnak kell trekednie a kzhangulat kedvez megvltoztatsra, de mindenekeltt meg kell rtenie, hogy az nem prtatlan, de trgyszer s szinte tjkoztatst kvetel. Nem szereti azt sem, ha lebeszlik, de azt sem, ha rbeszlik valamire. nmaga akar vlasztani. A hinyosan, s ennek okn nem meggyzen tlalt igazsg kevsnek bizonyulhat eltte a legnyilvnvalbb, de a teljessg ltszatval hatsosan eladott hazugsggal szemben. Ezrt a kormnyzatban s az egszsggyi appartusban felels posztot betltknek tudatban kell lennik, ha mg radsul nem is egyformn kezelik, hanem megklnbztetik a szavazkat, pldul beoltottakra s beoltatlanokra, akarva-akaratlanul a httrhatalom, valamint a nemzetellenes s nemzetidegen ellenzk divide et impera szndkai szerint jrnak el. Ennek egyik figyelmeztet jele, hogy a sajtban mr szemrebbens nlkl sszemossk az oltatlanokat a baloldallal, azaz politikai krdst csinlnak egy egszsggyi krdsbl. (Ez is mindennapos politikai tveds, egyben a kzvlemny megtvesztse. Ma Magyarorszgon egyetlen baloldali, azaz tkeellenes prt van, a Munksprt, amelyet be is kell juttatni a parlamentbe. Az sszes tbb szervezet s prt, legyen kormnyzati, vagy ellenzki, a kapitalizmus hve, vezeti kifejezetten tksek kpviseli, vagy maguk is tksek, azaz jobboldaliak. Igen, lehet, hogy mellbevg, de Gyurcsny s trsai sem baloldaliak, hiba lltjk ezt rluk szntelenl!). Akrhogy alakul tovbb a vrushbor, elkerlhetetlenl elll olyan helyzet, hogy a kormnynak majdnem mindent, vagy mindent el kell mondani a httrhatalom aljas zelemeirl. A kivrsban azonban az a kockzat, hogy sokkhatssal lehet a felksztetlen kzvlemnyre. A vlasztk egy rsze tjkozatlansgban, knyszerzavarban, vagy jogos felhborodottsgban esetleg nem oda hzza majd be az x-et, ahova a vals rdeke megkvnn, nem az igazi bnst bnteti. Az sszehangoltsg e krvonalazott hinya miatt gy jrhatnak rosszul vlasztk s vlasztottak egyarnt.
Tovbbmenve, nemcsak az oltselleneseknek, hanem a beoltottaknak is joguk van megtudni – taln mg inkbb, mint a beoltatlanoknak –, hogy vannak-e mgis utlagos- s mellkhatsai vannak a vakcinknak, amelyek azonnali, de fleg jvbeni tulajdonsgairl nincs kzls, a rkrdezst pedig gyanval fogadjk. A gyan viszont ellengyant kelt minden egszsgesen s helyesen gondolkod emberben. A mellkhatsokrl szl tjkoztatsok minden gygyszerhez mellklve vannak, m a vakcina esetben mg rkrdezni sem illik. Az nem llthat, hogy nem szabad, de vlasztk, vlasztottak egyarnt tudjuk, efel kzelednk. Bemondsra kell elhinnnk, amit meglls nlkl ismtelnek politikusok, politolgusok, orvosok, sajt, tv, meg akik vakon hisznek: „Minden vakcina hatkony s biztonsgos!”, illetve „Az olts az egyetlen eszkz a vrus ellen!” Hogy-hogy nem rzik, hogy ennyi nem elg a trsadalomnak. Tetzi ezt, hogy az oltsellenzk viszont tudomnyosan rvelnek, rszletesen, pontosan megnevezve a vakcinban lv gyant kelt anyagokat, azonnali s ksbbi lehetsges hatsaikat, amelyekre nincs nemcsak ugyanilyen szint, hanem semmifle cfolat. A kzvlemnyre, a szavazkra a felttelezettnl sokkal nagyobb hatssal vannak az olyan esetek is, hogy az amerikai FDA beismeri, a PCR-tesztet anlkl alkottk meg, hogy rendelkezsre llt volna a vrus. Ms szavakkal ezt a magyarok szmra mg megbzhatbb Karik Katalintl is hallhattuk: a vakcina fejlesztsekor nem llt rendelkezsre SARS-COV2 vrus anyag. Orvosok pedig, ahogy emltettk, egyrtelmen lltjk, hogy a vrus izollsa s szakszer kutatsa nlkl nem lehetsges kell vdolts ellltsa ellene. A vlaszt, a kzember eltt teht az a dilemma ll, hogy melyikknek higgyen. A vakcina ellen szakszeren indokol orvosnak, a szakembernek, vagy a mellette szl, de csak az elbb idzett pr mondatot ismtelget orvosoknak s politikusoknak? Azaz a tnyeknek, vagy a bemondsoknak? S amikor mg azt is tapasztalja, hogy az utbbiak ingerltek, ha nem nekik hisz, bizony meginog a bizalma, pedig nekik szeretne hinni. Ezrt nem szvesen brlja ket, mert azt is ltja s mltnyolja, hogy tbb nemzetkzi s hazai csatatren kell kzdenik – teszik is s sikerrel –, s nem akarja nehezteni a helyzetket, de a tapasztalatainak, vlemnynek elhallgatsa nem kenyere.
A vilgjrvnyhoz kapcsold, ugyancsak globlisnak minsl emltett krdsek kztudatba vitele s trgyalsa nlkl teht nem lehet ellentmondsmentes s bizalomerst mdon tjkoztatni a trsadalmi kzvlemnyt. E hinynak a visszahz hatsa a jrvny kezdettl mindmig kirezhet a kormny-kzvlemny kapcsolatbl. A hibt nem a tjkozatlanabb kzvlemny kvette el, hanem csak rzkeli s jelzi. Ezrt a ktelyek, ellenvlemnyek nylt s szinte felvetse miatt nem hibztathat. Illetve, lehet folytatni a hibztatst, a fenyegetst, de az feszltsgekhez, szembenllsokhoz, s vgs soron esetleges tragikus fejlemnyhez vezethet.
Most, s sajnlatos mdon valsznleg hosszabb idn t, nagy szksg van vlasztknl, vlasztottaknl, beoltottaknl s oltatlanoknl egyarnt, hogy tudatosan btrak s tudatosan blcsek maradjanak, ne hagyjk szembefordtani magukat egymssal, amivel csak a kzs hazai s nemzetkzi ellensgeik nyernnek. Mgis mris minden bekvetkezett, st bekvetkezend esetleges bajrt, krrt, tragdirt az oltatlanokat vdoljk. Felels szjakbl fenyegeten s indulatosan hangzanak el hasonl vdak. Ez mr nmagban is nemzeti tragdia. „A mg be nem oltott kt s fl milli f oltakozsi hajlandsgn mlik, hogy milyen slyos lesz a koronavrus-jrvny negyedik hullma” – jelentette ki egyik virolgusunk. Msik „elkerlhetetlennek” rzi a negyedik hullmot, mert „az orszg harmada nem oltatta be magt, ez a delta-varins pedig legalbb ktszer-hromszor olyan fertz, mint az a vrus, ami tavaly volt forgalomban”. Egy politikus: „aki mg azon gondolkodik, hogy valamifle lhrek gyrtsval vagy propagandval gyengtse az oltsi kedvet, legyen nagyon vatos, mert ket mind egytl egyig szemlyes felelssg fogja terhelni az esetleges hallesetekrt s az esetleges krokrt” Avagy: m a kt s fl milli oltatlan f tovbbra is veszlyben van, szmukra jelentsen nagyobb kockzatot jelentenek az j, rendkvl virulens mutnsok.
Rendezett, okaiban s kvetkezmnyeiben ismert krlmnyek kztt logikusnak tnhetnnek e megllaptsok. m a helyzetet nagyon is szemlletesen pont az ellenkezk jellemzik. A httrhatalom szndkai, bejelentetett emberisg-cskkent tervei ismeretben, annak lttn, hogy a beoltottak ismt megfertzdhetnek s fertznek is, valamint egyb megdbbent krlmnyek birtokban, trgyszeren gondolkodni mer ember, ma mg, sajnos, azt sem llapthatja meg nmaga szmra bizonyossggal, hogy a beoltottak, vagy az oltatlanok vannak-e nagyobb veszlyben. Ez nem tmads az oltsprtiak, vagy a beoltottak ellen, hanem a vilgpolitikai s a hazai sszefggsekbl levonhat kvetkeztets, amit j lenne, ha mindenki gy is tudna kezelni az egysg megrzse, erstse rdekben, ugyanis mindketten egyarnt veszlyben vannak.
Tudatosan nem neveznk meg nv szerint senkit a mieink kzl, mert nem az ellentteket, megosztottsgot akarjuk tovbb sztani, hanem kzs erfesztsekkel szeretnnk meghatrozni a sajt utunkat. Azt azonban ppen kzs rdekeink vdelmben ki kell mondjuk, tgondolatlan, lelkiismeretlen vdaskodsnak tekinthetk a hasonl llsfoglalsok. Ugyanis politikailag s egszsggyileg egyarnt nyilvnval tvedsek, ezrt jogosan vetnek fel ktelyeket. Gondolkodjunk csak el logikusan s tudatosan. Anlkl, hogy megtvesztennk embertrsainkat. A negyedik hullmnak mi az oka? Semmikppen nem az, amit egyesek el akarnak hitetni, hogy az orszg kisebbik fele nem oltatta be magt! Ettl nmagban egyetlen vrus, vagy mutns nem keletkezik, nemhogy jrvnyhullm! Mg ha nem is igazoldna be az llts, hogy a vilgjrvnyt a httrhatalom tudatosan keltette a Nagy jraindts megknnytse rdekben, hanem csak rplt – de ez a kevsb valszn – mindenkppen fegyverknt hasznlja a Nagy jraindts rdekben, amit viszont teljesen nyltan hirdetett meg Klaus Schwab Davosban, az egyik Rockefeller pedig a nevt visel rgebbi jelentsben. Nem szabad ht a lakossgnak azt a rszt elmarasztalni, vdolni, st fenyegetni minden kvetkezmnyrt (ahogy, sajnos, trtnik), amely nem hisz a gygyszeripari maffinak, meg a httrhatalomnak! rulja mr el valaki azt is, honnan veszik, hogyan szmoljk ki ilyen „pontosan”, hogy ez a delta-varins „legalbb ktszer-hromszor” olyan fertz, mint az a vrus, ami „tavaly volt forgalomban”. A kett kztt legalbb 100% a klnbsg! Azt pedig a kzember is tudja, nem mindegy, hogy ktszer, vagy hromszor! A „tavaly volt forgalomban” egyltaln nem ideill fogalmazs (egy rucikkre rillik, de a vrusra nem), m lehet akaratlanul, mgis rtapint a lnyegre: a gygyszeripari maffia tavaly azt forgalmazta mg az nmaga ltal is igencsak jelentsnek tlt haszonnal, most pedig a deltt! Feleltlen, a trsadalmat megoszt kijelentsek, amelyek a httrhatalom malmra hajtjk a vizet. Mindig feltolakodik a jogos krds: mirt nem a jrvny eredett/keltit keresik sem az orvosok, sem a politikusok? Brmennyire is nehznek ltszik megrteni s elfogadni, amg azt/azokat meg nem talljk, s nem semlegestik, rtalmatlantjk, addig mindaddig lesznek jabb hullmok, amg a httrhatalom el nem ri meghirdetetett aljas cljait. Gyans is, hogy nemcsak nem talljk, hanem nem is keresik ezeket! Pedig mr nagyon sok ismert s ellenrizhet adat, tny s esemny ll rendelkezsre a bnsk leleplezsre. Amg ezt nem rti meg a politika s az egszsggy, addig az egsz emberisg veszlyben marad. Pedig mindketten azrt lteznek, hogy vdjk az embereket, az emberisget! Ezrt nem a szembenllst, hanem az egysget kell keresnik.
A hossz id alatt titkon kidolgozott httrhatalmi rendszerrel nem vehetjk fel a harcot elszigetelt hadakozssal, hanem csak a sajt kidolgozott rendszernkkel. Mivel let-hall harcrl van sz, s az emberisg irtsn mesterked httrhatalmi agytrszt nem ismer korltot, az emberisg akkor tud vele sikeresen szembeszllni, ha hallgat az emberisg kpviseletben harcra ksz, szm szerint eleve sokkal tbb s sokasod, korltot j rtelemben nem ismer gondolkod agyakra. Azokra is, akik oltsellenesek, st kiderlhet, klnsen rjuk. A kellen nem tjkozott/tjkoztatott tmegeknl ugyanis az egyni, vagy a csoportrdek megelzi a trsadalmi rdeket, a nemzeti rdekeket. Ebben rejlik a kialakult, de ugyancsak elhallgatott nemzetidegen httrhatalom, prhuzamos trsadalom veszlye is. A kormnyzat csaldtmogatsi, gazdasg-jraindtsi cselekedetei helyesek, az azokkal kapcsolatos kommunikcija viszont hagy kvnnivalt. Nem magyarzza el, hogy egyes csoportokat, polgri, vallsi, nemzetidegen szervezeteket s rtegeket mirt tmogat – egyeseket feltn s hazafiakat bosszant bkezsggel – s mi a clja ezeknek az intzkedseknek. A lakossg nagy rsze nem rti ezt, nem is fogadja el. A jelen tanulmny msodik rszben ezrt mutattunk r, hogy nem vagyunk nemzetidegenek ltal kevsb megszllt orszg, mint az iszlm ltal megszllt nyugat-eurpai orszgok. Most csak emlkeztetnk r, vezet politikusok, a hazafiakat megbotrnkoztatva, mr gy beszlnek Magyarorszgrl, mint amelyben „zsidk s nem zsidk”, illetve „romk s nem romk” lnek. A magyarok mr emltsre sem kerlnek. Lehet, hogy utlag ezt vletlen rossz fogalmazsnak minstik, de fogalmazni is felelsen kell, nehogy nemkvnatos trekvseket sejthessen mgtte brki is. A 2022 prilisi vlasztson az is ki fog derlni, – remlhetleg igenl formban – hogy van-e mg gyzedelmeskedhet magyar tudatunk, mrmint a lakossg tbbsgnek, vagyis hogy nemzet lakja-e mg csonka orszgunkat, vagy csak lakossg. Addig is ezrt tegynk meg mindent, ne pedig a vlasztsi eredmnyt is fenyeget megosztottsgot nveljk.
A vilgnak arra is emlkeznie kell, hiszen a kzelmltban trtnt, hogy akrmilyen tltsz, hazug s nevetsges is volt, de a kzembert tettk felelss a tks multinacionlis vllalatok ltal okozott klmavlsgrt. Most pedig egyre inkbb az ember vlik felelss a koronavrus vilgjrvnyrt is. Elbb csak a httrhatalomnak hasznot nem hajt oltatlanok, majd egyre szlesebb kr. Vilgunkban eljtt a pillanat, amikor az oszd meg s uralkodj alapelvt kpez effle knyszert-vdaskod folyamatot azonnal, hajthatatlanul s visszavonhatatlanul le kell lltani, mert a logikja (s a trtnelmi tapasztalatok) szerint eluralkodik, s bosszll mokfutsba kezd. Vlasztk s vlasztottak (mert vgs soron nem az oltottak s oltatlanok, hanem az k szembelltsrl van sz) megrten, de kvetkezetesen kveteljk meg egymstl a msik llspontjnak tiszteletben tartst s megfontolst. Ehhez els egysgteremt lpsknt elengedhetetlen, hogy ne csak a vlasztk, hanem a httrhatalmat s terveit a vlasztknl sokkal jobban ismer vlasztottak is merjenek beszlni a httrhatalomrl, s szembefordulni emberellenes trekvseivel. szinte s megfelel, rendszeres s idszer szleskren terjesztett httr-informci s irnyelv nlkl erre kevs esly van.
VALAMENNYINK, vlasztk s vlasztottak sorsa mlhat az alapvet krdseknek a helyzet megkvetelte btor, szinte, rugalmas, blcs s EGYSGERST KZS kezelsn.
---
* A szerz nyugalmazott nagykvet, kzr.
2021-09-08
| |
|
|